MTZ Belarus

meni se 2 drugara zalila da nemogu sa 1025 pod teretom da krenu 4-1, dali moze 1221,2 recimo sa kamionskom prikolicom vagon ipo kukuruza da krene 4-1?
ta mala palica je jako glupavo namestena! kad orem recimo 3s-3b jako je spor na uvratinama, moras promenuti i stepen i brzinu i kad udjes u brazdu opet obe palice moras vracati, al je jos veci problem kad idem 2-4, ako se krecem na uvratinama unazad onda je to naj brza rikverc, opet moram brzinu menjati ili ce se ugasiti traktor kad je na oranje, a unapred je spor pa moram i brzinu i stepen..katastrofa..ja jesam brz da to sve odradim al me jako smara, jos pogotovo sto je nov traktor pa rucice i teze ulaze...zec-kornjaca treba da su na posebnoj palici!
 
1221 moze da krene 1 brzi hod ali jak gas mora inace bi se ugasio a na uzbrdici ili losijem terenu mora prvo u spore pa onda brze
 
1221 moze da krene 1 brzi hod ali jak gas mora inace bi se ugasio a na uzbrdici ili losijem terenu mora prvo u spore pa onda brze
Pitacu vas dal moze kada prozvizde korpa i lamele...kada sam preuzeo traktor u AP,rece mi jedan od majstora koji su bili uz trakor,dok su proveravali sve na traktoru-da je traktor konstruisan da mogu da mu radim sta hocu,ali da ni u kom slucaju ne krecem pod teretom brzim,nego rang nize i samo gas.posto 1025-1221 imaju isto kvacilo,to se odnosi na oba.danas sam skinuo levu stranu kocnica jer je znalo nekad kada kocim da odreaguje jace nego sto pritisnem papucicu...nasao sam uzrok,100% suve celjusti i i kuglice u njima i jedna opruga nije bila namestena da vraca celjusti do kraja.sve detaljno ocisceno i podmazano,a rezultat savrsen.
yhzzt.jpg
 
tako mi i rece drugar, krece pod kvacilom i kaze samo pici:haha::haha: e sad sam umro od smeha...

nego razmisljam sad, dal bi moglo? krenem 2rangom 1b i nabrzake ga zeznem u 4rang, znaci malu premestim iz kornjace u zeca, dal bi ga primio zeka u hodu:osmeh:
 
Serije 1221 proizvedene posle 2005. godine mogu kretati pod teretom i u cetvrtom rangu bez problema, jer je prva brzina iz četvrtog ranga dosta sporija od četvrte brzine iz trećeg ranga. Imajte u vidu da menjači na 1025 i 1221 nisu isti, raspored brzina je drugaciji i na velikoj palici, i dijagram stepeni prenosa je drastično različit. 1221 sa dve pune Zmajevke krece 1. stepenom iz 4. opsega i sa malim gasom bez problema.
 
Druze srdjan7,mislio sam upravio na te kuglice na kocnicama koje si i ti podmazivao.Sva sam i ja to letos uradio i opet moram polako da stiskam kocnicu jer se opet isto desava.Izgleda da mora cesto da se podmazuje,al ajd odredi koliko,da ih nebi izgubio skroz.Cak mi se desilo da se iako smo lepo nastelovali u mestu,da se sama desna strana stegla pa je pocela da se pali,morao sam da je popustim.Ludo burazeru.:haha:Kolega joker je dao dobar predlog i to je izgleda jedino resenje.Probao sam i radi.
 
Neli vec sam ti rekao da ispod imas rupu naspricaj dobro sa wd40 i nemas brige i obavezno kad peres traktor provozaj ga malo i stiskaj kocnicu da ne zapekne ja sam imao taj problem na 1221 i serviseri mi tako rekli i uspeva bez greske ako ne uspe mora skidanje.
 
to apsolutno nema veze sa vezom...wd 40 nema uspeha jer su tu u pitanju unutrasnje ivice kucista kocnica do kojih wd ne moze stici...ako se redovno ne podmazu,dobiju brazde,i ne vraca plocu izmedju dva diska na mesto,nego se zakoci u medjupolozaju i dobija se konstantno trenje diska i obloge.prijatelj stukao veliki WD na obe strane i nista nije dobio.
 
Pa moze i 1025 da krene prvom u najbrzem rangu sa teretom, nikakav problem, ali ces menjati lamele svaki drugi dan.

Ja sam cuo od jednog poznanika koji ima 1221 da kad krece sa pune 2 zmajevke ide odmah u najvecem rangu ali ide bez prednje vuce i posle kad zašlajfa pritisne mu dugme prednje vuče i krene bez problema (neopterecuje lamelu) sta mislite jer moze to tako? mislim koliko je to dobro
 
Ja se izvinjavam svim kolegama, nisam pratio ranije temu dobro pa nisam znao da ima razlike izmedju menjaca 1025 i 1221, jos jedanput izvinite.
 
Nema potrebe za prednjom vucom na tvrdoj podlozi ,1221 bez problema krece sa asfalta prvom brzinom iz 4 grupe sa dve zmajevke ili dve kamionske prikolice nosivosti po 10tona.
 
lalo po tablici nebi reko da je sporija 4-1 0d 3-4, al ako ti tako kazes...ali i nije fora krenuti 3 rangom, jer si onda u sporom hodu, onda moras promenuti u bruz hod pa nazad u zeca i na kraj i stepen ako si u nekom osim 1.

kod mene su resili wd-om ali su bile i previse zategnute, pa su odpustali...
 
Mi kad smo brali kukuruz ja sam vukao sa 1221.3 i jednom prilikom sam vukao tri plave fakove prikolice pune kukuruza i kada sam kretao iz mesta kretao sam prvom najbrzom.krenuo je ali bilo je malo tesko
 
Cekajte, zar je moguce da projektanti menjaca, nisu napravili brzinu u kojoj moze da povuce teret i potom da se lako prebaci u visi rang? Kojom brzinom krecete sa 20+ tona tereta?
 
Lala iz Banata Serije 1221 proizvedene posle 2005. godine mogu kretati pod teretom i u cetvrtom rangu bez problema, jer je prva brzina iz četvrtog ranga dosta sporija od četvrte brzine iz trećeg ranga.

Lalo ajd malo pojasni: Znači da stariji modeli 1221 do 2005 gog. su imali problema sa kretanjem u rangu4/1 a ovim mlađim je to usklađeno (usporena 1. u 4. rangu)????? Dali to znači da sada svi noviji modeli 1221 imaju taj "sporiji" menjač ili se još uvek sklapaju i sa onim "neusklađenim" menjačem ?
 
Nazad
Vrh