MTZ Belarus

Meni su rekli u Agropanonki d2 a kao sto je reko mladenmaso kod nas u bosni nema d2 vise od godinu dana samo evro 4.i
evro 5. koji su nemasni vise lice na benzin nego na naftu jedino mi preostaje da sipam lozu
ja je koristim stalno vec 7-8.god u sve traktire i stare i nove i nije mi ni jedna pvp. stala
Ima umene u komsiluku 82 kupita prosle god sa rotocijanom pvp
 
Verovatno sam malo preterao, mislim da drugarov mtz nije imao fabricki servo volan pa ga je naknadno ugradio, ali iskreno ne poznajem uopste coveka koji prodaje ovaj traktor i bez razmisljanja bih pre uzeo ovaj nego novu 82-ku, ja kad izadjem i 105-ice i sednem u njegov traktor, malo da se menjamo, ja se ziv odmorim, traktor je kao struna, jedino mu vali hidro blokada hidraulika i taj bi mi bio bolji od bilo kog zapadnog, izvinite zbog mercedesa ali ja tako dozivljavam ovaj traktor.
 
nsnidza jedino mu vali hidro blokada hidraulika....


Šta mu to dođe? Pa zar nemaju rusi mehaničko zaključavanje hidraulike u gornjem položaju ?
 
Jeste, ne znam tacan naziv, mislio sam na catvrtu rucicu kao na staroj 82-ci, jako puno znaci i mnogo mi znaci. Pitanje, moze li se taj sistem ugraditi na 82.1
 
To je jako dobar sistem neznam zasto su ga izbacili zablokira se moze danima da stoji u tom polozaju hidraulika
 
Uopšte ne vidim svrhu ugrađivanja te 4. ručice, sem ako nemaš preke potrebe da žaključaš hidraulik u nekom među položaju.
 
Upravo kolega iz tih razloga, konkretno na vadiici repe mi je nezamisliv rad bez toga, takodje kad zakacim presu za baliranje, kome je malo losiji klip odma pada a treba vam odredjena visina i ne moras da lomis svetlo od registracije kao sto se meni desilo la 105-ici sad treba da ga promenim. Sa tim sistemom nemas sta da izgubis a puno mozes da dobijes prava je greska izbacivanje tog sistema.
 
Sta god da nosis plug,setvospremac... u transportu prinudjen si da stalno dizes kad je losiji klip i kad se to ulje zagreje ovako se zablokira
 
Ija se slažem sa tom konstatacijom da je greška što je su je izbacili, jer prilikom nošenja teških priključaka vidi se koliko nedostaje.
 
da,za radni polozaj u redu,ali za transport je dovoljna mehanicka sapa,uzubi se u nju,i ne mislis,a onako ipak trpe creva i klip.
 
Upravo kolega iz tih razloga, konkretno na vadiici repe mi je nezamisliv rad bez toga, takodje kad zakacim presu za baliranje, kome je malo losiji klip odma pada a treba vam odredjena visina i ne moras da lomis svetlo od registracije kao sto se meni desilo la 105-ici sad treba da ga promenim. Sa tim sistemom nemas sta da izgubis a puno mozes da dobijes prava je greska izbacivanje tog sistema.

Kod mene na 1025 i plug ako ne pustiš skroz tako drži danima ali trpi cilindar cevi i razvodnik tako da možeš orati i bez točka
 
Slazem se kolega kad je klip dobar, mislim da je kod mene na 105-malcice los pa ponekd upusti malo, dok se to ne bih desavalo da ima ovaj sistem ma koliko bio los klip.
 
da,za radni polozaj u redu,ali za transport je dovoljna mehanicka sapa,uzubi se u nju,i ne mislis,a onako ipak trpe creva i klip.
Sapa je dobra ali je nezgodna jer se napuni sa zemljom ja sam je osposobio pre oranja i u toku oranja se napuni i nemogu da je koristim.Jedino da nesto nabijem izmedju rezervoara i kabine pa da spreci zemlju da ulazi
 
Meni za dve godine nikad nije bio taj problem...posle sezone samo kompresorom sve izduvam i operem puromatom i nema brige...a sad za radove stavicu malo sundjera izmedju kabine i rezervoara,cisto da ne dodjem eventualno u tu situaciju,mada mi ni na 82 za 10 godina nikad napunilo nije.
 
Nazad
Vrh