MTZ Belarus

Ja uzmem kantu vruce vode polijem oba filtera i nema nikakvih problema to vam je najlakse nego da skidate i cistite sita
Ja u auto neprestano sipam ed in ema teoretske sanse da zaledi, filter sam zadnji put menjao 2008,a od tada sam presao oko 90000km
 
Sa svakom drugom zamenom ulja menjaš filter goriva tako i kod auta i kod traktora na traktoru 400-500rč ako sipaš gorivo preko levka sa sitom ako ne onda može i češće ili kad te izda pa ostaneš negde usput ili na njivu:haha::haha::haha:
 
ispustiosam euro dizela iz rusa idem da kupim d2 i daga mesam sa eruo dizelom,necu da sjebem motor uplasiliste me :)
 
Ja kad god menjam ulje zamenim sve filtere ulja,goriva i filter vazduha ocisti ili izduva zavisi dali je uljni ili suvi a sto se tice goriva teska glupost da na evrodizel treba sipati ulje kao 1 belarus ima linijsku bos pumpu takoreci pije sve zivo i nece stati a 2 pa u normalnim zemljama sem evrodizela ni nema drugi dizel tako da tvrdnja da ce se desiti nestio sa masinom nebitno auto ,traktor je smesna.
 
nama su elementi u bos pumpi otisli od euro dizela, pa je propustala gorivo u karter i dizala nivo ulja. al svako za sebe gospodari, pa tako i svako za sebe sipa ono sta hoce. ja imam kvalitetnu naftu, nebojim se smrzavanja. a euro dizel je na duge staze los po pumpu
 
@ djoker
Nemaju svi belarusi linijsku pvp. Kolega ima 2 traktora 82.1 i oba imaju rotacionu. :ppozdrav:
 
ja na rusa imam linijsku pumpu,mesali smo naftu d2 sa eurom,nas drug je morao da menja dizne u john deeru noviji tip zbog lozaka jer su dizne zapekle,a tako kazu majistori iz madjarske da rus guta sve zivo sto gori ali ipak mi smo mesali euro i d2 da nam nebi bilo problema.
 
Pa dobro kakve pumpe imaju zapadni traktori svi imaju rotacione i ne sme se sipati lozak jedino u traktore sa direktnim ubrizgavanjem u ove starije motore moze sta hoces nebitno dali su linijske ili ne jedino sto su linijske neunistive a raspitajte se koja je razlika izmedju D2 i evrodizela a vi ljudi sipajte sta hocete a sta necete dajte meni sipacu ja
 
najbolje sipati ono sto fabrika preporucuje, jer ne preporucuje badava. netrba se mnogo pametovati... a u zimskom periodu nece ga pojesti ako se potrosi neka litra ED

dali za model 1221.3 fabrika preporucuje ED ili D2
 
mozete vi sipati sta hocete kad imate kod nas u Bosni nema d2 samo evro dizel ili lozak ako ga uspijes naci ja naravno u vecini slucajeva koristi lozu mada bi najradije sipao d2 da ima
 
Nazad
Vrh