MTZ Belarus

Jel se nekome još desi da kad je tako hladno upali traktor i ne prima gas stisnuta papučica skroz i jedva radi pa posle jedno pola minuta polako povećava obrtaje i sastavi i posle radi normalno. Jel moguće da je gusta nafta u rezervaru je D2.
 
Au sto to meni ide na .... upalim novi traktor(gas mu stavim na 1300-1400 ob kako pise u knjizi),a on 5-10 sekundi radi ko na tri klipa,i sam od sebe pocne da radi normalno.na 82 se to ne desava,on radi uvek isto.inace moje zapazanje je da ovo sto mi placamo za evrodizel,nema ni E od evrodizela...zaledi u garazi zatvorenoj.
 
juce se burazeru zaglavio mlekar u snegu i upali ruju da ga poslepa kad da podje iz supe on se ugasi i nije hteo vise da upali, probao da navuce sa pumpicom i nece, negde u dovodnoj cevi se zaledilo, a dan pre, vukli neku detelinu i ugasi se 2 puta i navukli pumpicom i vise nije. u rezervoar je nasut e.dizel preko lozaka.
 
ja koristim samo lozu i ide bez problema i na ovoj zimi od -20 ne staje
stavi lozu u kanistere i neka prenoci vani na ovoj zimi ujutru sipaj u drugi ono sto valja a onaj dijo sto mi zovemo parafin ostane dole u kanisteru i trosi ga u toplije dane.
 
U IMT 533 pun rezervar ima euro dizel,u MTZ 82 isto pun rezervar cist euro dizel i pale pez problema i nije se smrzla nafta
 
ovaj taloznik je bio pun parafinisane nafte i cev od taloznika do filtera zapusena. 15min posla i sad mu vec bolje.
crveni lozak je ovde i pola eurodizela da se nebi zgusnulo al ipak je.
attachment.php
 
i okrenuo si casicu naopako...sad moras da zafarbas...ima resenje za parafin-uzmete iz kuce vrele vode,tri krpe,potopite krpe u vodu i obavijete casicu,filter i pumpu-tako dva puta i palite bez problema.
 
i okrenuo si casicu naopako...sad moras da zafarbas...ima resenje za parafin-uzmete iz kuce vrele vode,tri krpe,potopite krpe u vodu i obavijete casicu,filter i pumpu-tako dva puta i palite bez problema.

nece ici srdjan-e , juce sam imao isti slucaj, mali filter umetak puno zacepjen parafinom, imao sam 30 % D-2, ostalo sve eurodisel ipak se parafin izdvaljao na -22 stepeni, sipao benzina ali ne vredi. Sutra vucem naftu svu (pun rezervoar) napolje i sipam SAMO eurodizel mozda jos malo i aditiva pa videcu kako dalje!
 
Dzabe ti sipati ed...u kolima je ed,pa u garazi zaledio...ja sam tako radio kada palim na jako hladnom vremenu i nema problema,inace napuni parafinom mikrosito u talozniku i napravi vakuum u sistemu-znas sta tada sledi.
 
Ja sam imao isti slučaj zagušenja mikro sita u taložniku ali sa crvenom ložom. Upalim radi 4-5min pa se ugasi. Rastavim taložnik a sito zalepljeno od parafina, očistim, sastavim upalim, radi malo duže pa se opet ugasi. I tako 3-4 puta. Na kraju sam morao da odvrnem crevo dovoda nafte do taložnika i kroz njega sam ispustio 25-30 lit lože tj parafinskog taloga. Sobzirom da sam taj dan išao uslužno da orem neka 3 kj u povratku svratio na pumpu i sipao D-2. Ovih dana sam palio i čistio sneg sa traktorom ali više nisam imao smrzavanja nafte u sistemu. Naravučenije: Dogodine sigurno neću ostaviti rezervar pun lože.
 
Nazad
Vrh