MTZ Belarus

znaci svima su isto objasnili:osmeh: al mislim da je greska velika sto nemaju grejace, jer nebi sigurno mogao upaliti na ovaj minus.
gorane dal si probao da palis na ovaj minus, i kako je upalio? kod mene na neki stepen ispod 0 dosta vergla, tako da nemoram drzati rucicu STOP:osmeh: i kad upali treba mu neka sekunda da sastavi, do tad radi tunjavo-bolesno, kod mene je ceska pumpa! nema price da sa grejacem to nebi bilo tako, svaki diesel motor mora imati grejac.
Stvar je upravo u Motorpal pumpi visokog pritiska. Drugar ima 1221,3 sa Motorpal pumpom i bez obzira sto ima grejace kod svake dizne, jako tesko pali na niskim temperaturama. Prosle nedelje pre ovog snega, na -12 nije mogao da upali, verglao je dok nije ispraznio akumulatore, morali smo ga slepati na kraju. Moj 1221,2 ima Jazda pumpu (rusku), i na ove minuse pali bez problema. U rezervoaru je evro dizel.
 
Poslednja izmena:
znaci svima su isto objasnili:osmeh: al mislim da je greska velika sto nemaju grejace, jer nebi sigurno mogao upaliti na ovaj minus.
gorane dal si probao da palis na ovaj minus, i kako je upalio? kod mene na neki stepen ispod 0 dosta vergla, tako da nemoram drzati rucicu STOP:osmeh: i kad upali treba mu neka sekunda da sastavi, do tad radi tunjavo-bolesno, kod mene je ceska pumpa! nema price da sa grejacem to nebi bilo tako, svaki diesel motor mora imati grejac.
Pravo da ti kažem nisam ga palio na ovom minusu.Kad sam ga zadnji put palio bilo oko 0 stepeni.
Povukao sam ručicu i zaverglao pustioon upalio i jedno 5-10sek radi tunjavo onda krene normalno.
 
Pumpe proizvodjaca Jazda se ugradjuju u 1221,1222, 1523, 2022.
Ima i manjih,al u skorije vreme,video sam jednog zelenog sa plasticnom haubom,imao je takvu pvp,a radio je neuporedivo bolje od svih novijih rusa,pored njega je radio nas 1025,i samo se on cuo,dok je plasticni jako mekano radio. evo nasao sam neki podatak da potvrdim navedeno...
Насос топливный Д-245.5С2 высокого давления (МТЗ-952) ЯЗДА № 773.1111005-40.02
 
bos-pumpa.jpg
[/IMG]koja je ovo PVP
 
Pumpe proizvodjaca Jazda se ugradjuju u 1221,1222, 1523, 2022.
Lalo mala ispravka 1523 ima češku pumpu Motorpal istu kao i 1221/3 bar te traktore koje sam ja video. Ja sam moj 1221/3 juče palio i upalio je bez problema,ali jedno pola minuta loše radi i dosta dimi a posle je sve uredu. Dok sam čuo a i video da traktori sa Jazda punpom nemaju tih problrma, ali zato imaju malo veću potrošnju od traktora sa českim punpama. A kod mene u Padini ima i dva traktora 1221 koja imaju česku pumpu.
 
Turbo motori sa Motorpal pumpom daleko vise "pevaju" nego drugi(a sa identicnim turbom)...prosto milina slusati njihov rad pod opterecenjem.a pre neki dan sam sreo jedan 1221 na putu-otpao mu prednji tocak sa glavcinom!
 
Poslednja izmena:
To se i kod nas na jednom dogodilo. To je bilo prije 5-6 godina, a traktor na kojem se to dogodilo radi u šumi pa mu je možda i šuma presudila.
 
1221 ima ravan most,ne radi se o ovom tipu.traktor od 105 konja je prejak za taj tip mosta,i 90 konja ga razglavi za cas...kako si ovo uspeo Boga ti?obicno na tom mostu samo otkine osovine ili zubce na njima...jel tocak imao lufta,mozda nisu srafovi bili dovoljno zategnuti i osigurani?
 
Sve sam ja shvatio, samo da kazem sta se desi kod euro-luxa, verovatno se ne bih ni desilo da se islo sa manjim gasom po zamrznutoj zemlji.
 
a sta mu se desilo kada mu je otpao tocak ?
ja ima rusa 892 da znam sta ne treba da radim ili sta bi treba da uradim da mi se to nedesi. hvala
 
a sta mu se desilo kada mu je otpao tocak ?
ja ima rusa 892 da znam sta ne treba da radim ili sta bi treba da uradim da mi se to nedesi. hvala
nisi mene pitao,ali nista specijalno,s vremena na vreme prati luft u tocku,po neravnim terenima ne brzaj traktorom,pogotovo ako imas nagad neku tezu masinu,u brazdu prednjim tockom ne ulazi naglo da cimas cizmu,polako preko jaraka i prekopa,kao i redovan pregled kolicine ulja u cizmi.
 
Lalo mala ispravka 1523 ima češku pumpu Motorpal istu kao i 1221/3 bar te traktore koje sam ja video. Ja sam moj 1221/3 juče palio i upalio je bez problema,ali jedno pola minuta loše radi i dosta dimi a posle je sve uredu. Dok sam čuo a i video da traktori sa Jazda punpom nemaju tih problrma, ali zato imaju malo veću potrošnju od traktora sa českim punpama. A kod mene u Padini ima i dva traktora 1221 koja imaju česku pumpu.
Pogresno ste me shvatili, u 1221/1221.3/1523/2022 se uporedo ugradjuju i Jazda i Motorpal pumpe, pa kome koja zapadne. Kod ovih velikih Jazda je bolja varijanta, traktor lakse pali, lepse radi i manje trosi. Jazda ide i na cetvorocilindricne Euro-2 motore D-245S2. U traktore serije 800/900/1020 se ugradjuju Motorpal i HZTA pumpe, i ovde je situacija obrnuta, bolja je varijanta Motorpal.
 
Nazad
Vrh