MTZ Belarus

Kod nas je manje trosio moj traktor sa Jazdom od drugarovog sa Motorpalom. Mozda je bilo do sofera.:sta::osmeh:
 
Ne razumem koju preku potrebu imate da po ovom vremenu palite traktore?Plašite se da ne zapekne motor ili nešto treće?
 
To su rekli i nama za 1025 da pre svkag prvog paljenja povučemo ručicu za gašenje i tako zaverglamo (a tonije dekompresor ) da bi naguralo malo ulja do turba a posle kad su došli da urade prvi servis ja tako palim da isteram iz šupe pa polsle onaj majstor to nesme tako da se pali nego odma pališ i ostaviš malo da radi na leru. Sad kad palim koristim oba sistema.
Da bi sprecio "suvi start", bilo koji motor,pogotovo dizel,ako ce upaliti pre nego sto ce ostvariti pritisak ulja u sistemu najbolje je zaverglati sa povucenom rucicom za gasenje. Cisto da digne ulje do radilice. Ona trpi najvece udare opterecenja i najosetljivija je na rad bez ulja,a na pomenuti nacin ces je postedeti toga. Svi ostali delovi motora mogu znacajno duze da izdrze bez ulja...
 
pa ne znam,ali po gredi bi rekao da ima tezinu,i + teret na duzinu pluga...pogledaj koja bi otprilike bila dimezija grede?vidi se da je dodavao jos nekoliko tegova napred kako mu ne bi dizalo prednjicu.al zemlja je...
 
Lemken opal 110 4 brazde dize ko od sale,ako se ne varam i sa volegelima je slicna situacija. :)

---------- Poruka napisana u 16:29 ---------- Prethodna poruka je at 16:25 ----------

w7dksz.jpg
 
Prije nekih 8 godina. Kada smo išli po novi plug u Viroviticu u trgovini p.z. sajmište.
Smetao nam je plug 4-brazni okretač vogel not 1020 da bi došli do našeg. Onda je tad i proba pala. Ništa zakopčali tog okretača i maknili ga nekih 20 tak metara dalje.
Bilo je jako nezgodno... Pok. otac se prvi puta uvjerio da rus ima dobru hidrauliku. ( spram torpeda rx-100 )
 
U jednom postu je Savoris rekao kako se resava slaba tacka hidraulike na belorusu. Bolcne poluga su slaba tacka. Ostatak hidraulike je veoma dobar-jak.
 
ja nameravam da za ovu setvu,posto 82 nosi osmorednu majevicu,koja je vraski teska-da osiguram taj sistem,da ako bi pukla bolcna,da mi jedna strana sejacice ne padne i dodje do nekog loma...to sam zamislio tako da obavezem 5mm debeli lanac na vezu poluga-nosac poluge(pedesavajuce rame)tako da u se slucaju pucanja doceka na lanac.a mislio sam da dovarim produzetke uski sa rupom na nosac poluge i povezem ih srafom 18-20 mm.sta kazete,ako ste razumeli?evo ovako nekako...
358b42w.jpg
 
Poslednja izmena:
E Srdjane to bih i ja voleo znati, 5 puta se rasirila i dva puta mi je pukao klin dok je plug nosio, tj. na putu kad stanem pa pocnem da dizem plug, los materijal, cak sam i zatvarao brazde sa DK3 i desna usica mi pukla na navoju a bila je zavrnuta skroz gore.
 
ja nameravam da za ovu setvu,posto 82 nosi osmorednu majevicu,koja je vraski teska-da osiguram taj sistem,da ako bi pukla bolcna,da mi jedna strana sejacice ne padne i dodje do nekog loma...to sam zamislio tako da obavezem 5mm debeli lanac na vezu poluga-nosac poluge(pedesavajuce rame)tako da u se slucaju pucanja doceka na lanac.a mislio sam da dovarim produzetke uski sa rupom na nosac poluge i povezem ih srafom 18-20 mm.sta kazete,ako ste razumeli?evo ovako nekako...
358b42w.jpg


Jel na poluzi gdese stavlja klin imaju dve rupe, ili mi je pamet zataila?
 
fabricki imas slic i rupu na nosacu poluge,a na poluzi imaju dve rupe,blizu i dalju od osovine poluga.
 
A jel mozes u drugu rupu da stavis ili da stavis u slic sraf bez navarivanja donjeg dela
izgleda da ne mislimo na isto ili te ja ne razumem...ja bih samo dodao te ploce i jedan sraf stavio,a on ce doci ispod poluga-a poenta svega je da u se slucaju pucanja gornje bolcne poluga doceka na sraf.
 
kako ti se usice rasirile?
Kad bolcna pukne jedan deo bolcne ispadne a drugi deo jos kratko vreme pridrzava polugu dok se u momentu podizanja ne iskrivi usica pa se poluga takoreci otkaci. Zato je jedna strana usice uvek vise kriva. Ne jednom vidjeno i ispravljano.... Srdjane sto se tice varenja nemoj tako da uradis jer postoji mogucnost da kad trgne da ce iscupati navoj ili ce otkinuti komplet usicu od navoja. Cak je i mehanizam za podesavanje visine poluga ugrozen. A sto se tice varijante sa lancem to mi se cini da je dobro resenje. Jedino sto umesto lanca mozes upotrebiti npr sajlu. Kako hocete ovu su samo moji saveti. Kada otopli i mene ceka jedno "friziranje" bolcni i uopste tog dela hidraulike a onda cu okaciti slike kako sam ja to resio.
 
Nazad
Vrh