MTZ Belarus

Ja sam palio jednog rusa 2000 i neko godiste ravan most i covek kaze alo decko tu se gasi sta radis to a ja mu lepo kazem to ti je dekompresor kad je hladno da se lakse pali ne tu se gasi..... i kroz 15-no ubedjivanje kaze ne tu se gasi a lepo je sajla vezana za onu komoru.
Jel neko ima sliku motora od novog rusa bas me zanima sta je na toj grani?
 
zanimljivo, i ja sam vidjao jednog da ga na to gasi, rus je bio 820 standardni, a vozac novopeceni lokalni tajkun
 
Može da se gasi i na dekompresor ko ima mada i ja ga gasim na ručni gas (skroz nazad ručicu) a što se tiče novih 820 oni pale na 24v tako da mu netreba dekompresor a gase se pomoću sajle iz kabine koja je povezana sa pumpom visokog pritiska.
 
Ja sam palio jednog rusa 2000 i neko godiste ravan most i covek kaze alo decko tu se gasi sta radis to a ja mu lepo kazem to ti je dekompresor kad je hladno da se lakse pali ne tu se gasi..... i kroz 15-no ubedjivanje kaze ne tu se gasi a lepo je sajla vezana za onu komoru.
Jel neko ima sliku motora od novog rusa bas me zanima sta je na toj grani?
na grani umjesto dekompresora je stavljen indikator protoka zraka
 
kolko ja znam da dekompresor sluzi samo za paljenje u hladnijim uslovima a da se ne bi trebalo gasiti na njega vec na rucnom gasu
 
tužna vijest jutros 820 nije mogao na -26 da upali bez grijača morao sam da ga uključim
 
Starter je cudo...nego gledam na jednom 82.1 nema kocnica menjaca?do sada nisam taj detalj zagledao,ali vecina poseduje kocnicu...pretpostavljam da se ti bez kocnice teze ubacuju u brzine.ko ima takav primerak,koja su iskustva?
 
Malo :off_topic:, izvinite. Dobio sam savet od jednog majstora pre neki dan kada auto nije hteo da mi upali: Bilo akomulator star ili nov,pod garancijom (kao moj) ili ne, pre svake zime stavi ti njega na punjac 24hpusti da prokljuca i ne brini, pali ce svaki put! Ja uradio i hteo auto da upali na -27C jutros. :osmeh:
 
24h na kom punjacu i koliko ah je akumulator?

Meni je juce ostalo svetlo u autu u kabini upaljeno i auto jutros u 7 upalio bez problema.
 
Ja sam palio jednog rusa 2000 i neko godiste ravan most i covek kaze alo decko tu se gasi sta radis to a ja mu lepo kazem to ti je dekompresor kad je hladno da se lakse pali ne tu se gasi..... i kroz 15-no ubedjivanje kaze ne tu se gasi a lepo je sajla vezana za onu komoru.
Jel neko ima sliku motora od novog rusa bas me zanima sta je na toj grani?
Identicno je i kod mene na 82-ki. Povucem dekompresor, zaverglam i tek kada zaleti otpustim.
 
Nazad
Vrh