MTZ Belarus

Drugari treba mi pomoc trazim tegove za MTZ 82 nigdenemogu naci polovne u agro panonci ima ali su jako skupi jer su novi meni treba polovan,dali mozete dase raspitate kod vas uvezi tegova,havala vam.
 
Kad bolcna pukne jedan deo bolcne ispadne a drugi deo jos kratko vreme pridrzava polugu dok se u momentu podizanja ne iskrivi usica pa se poluga takoreci otkaci. Zato je jedna strana usice uvek vise kriva. Ne jednom vidjeno i ispravljano.... Srdjane sto se tice varenja nemoj tako da uradis jer postoji mogucnost da kad trgne da ce iscupati navoj ili ce otkinuti komplet usicu od navoja. Cak je i mehanizam za podesavanje visine poluga ugrozen. A sto se tice varijante sa lancem to mi se cini da je dobro resenje. Jedino sto umesto lanca mozes upotrebiti npr sajlu. Kako hocete ovu su samo moji saveti. Kada otopli i mene ceka jedno "friziranje" bolcni i uopste tog dela hidraulike a onda cu okaciti slike kako sam ja to resio.

Sad ste me svi pomalo zbunili :D

Šta često zna otiči ? Bolcni što ide na polugama ? Ili onaj španer kako li već što ima ručku pa možeš podesit nagib. ( što se u oranju koristi )..

Ja sam znao bolcne prebit ili izgub, ali ovaj španer da se otkini. To mi se još nije dogodilo. Al baš nosim teške strojeve.. sjetvospremač 4,60, rasipač od 1200 kg.
 
A ti bi bas od rusa tegove? Ustvari koji ti trebaju? Iskopaj broj telefona otpada u Tornjosu tamo je bilo tegova prednjih sigurno a mislim i zadnjih. Mada se moze jeftinije naci i po vasarima... Kum je uzeo u B.Topoli na vasaru za imt-a 560 "njusku" od 577 i prednje tegove od rusa da bi mogao kombinovati tegove sa mtz 82-kom kojeg takodje poseduje. A vidjao sam i u Cantaviru na vasaru tegova. Da ne pricam o Rumi. Tamo nema sta nema.... Zrine spaneri ne pucaju cesto pogotovo ako ti je rus stariji od 10god. i ako letnjimputem-lenijom vozis normalno. Najcesce pucaju bolcne jer su slabe a jos losije kupujemo u prodavnicama. Originalne su bile ok.
 
Poslednja izmena:
Drugari treba mi pomoc trazim tegove za MTZ 82 nigdenemogu naci polovne u agro panonci ima ali su jako skupi jer su novi meni treba polovan,dali mozete dase raspitate kod vas uvezi tegova,havala vam.
Ima polovnih tegova i polovnih delova za rusa po vasarima da se nadje vidjao sam ih.Koliko traze za jedan teg u agropanonci?
 
Da od rusa.Kupilismo rusa pre 4 meseca i nema tegove,ni napred a ni nazad na tockovima,pa hocemo da kupimo jer mu ipak znaci nesto kad ima tegove,ovde sam vec svaki otpad nazvao ali nisu imali,pa zato vas pitam dali neko mozda zna dami pomogne,hvalati sinisa1979 probacu da nazovem otpad u rumi ili u tornjosu

---------- Poruka napisana u 21:05 ---------- Prethodna poruka je at 21:03 ----------

Moj cale je nazvao agro panonku pasumu rekli da ima vise vrsta tegova(oblika tegova) i tako i cene su razlicite 100din 1kilogram teg odo onog sto nam treba

---------- Poruka napisana u 21:06 ---------- Prethodna poruka je at 21:05 ----------

250 eura bi mi kostalo samo napred 10 tegova od 25 kg

---------- Poruka napisana u 21:09 ---------- Prethodna poruka je at 21:06 ----------

nas komsija je kupio tegove u temerinu kod jednog privatnika 10 tega ono sto ide naprad i 4 komad tega sto ide nazad na tockove sve ukupno je platio 120 eura
 
na mtz ti pasu tegovi od t40 a tog imas koliko ti... tako da, bilo koji otpad, ili bilo koji vasar i naravno malo cenkanja.
 
sasa22 tosam cuo da pasu tegovi i od T 40 i neki su mi rekli da oni tegovi sto idu na tockove dasu tezi od MTZ 82 tegove sto idu na tockove,samo treba naci.
 
mislim da nisu.Ja sam kod mene stavio upravo te, nazad po tocku 4x25kg i napred 8x20kg
Neka me ispravi neko ako gresim za kilazu.
 
ja neznam koliko ima kilazu tegove T 40 I MTZ82 samo mije rekao jedan majistor dasu navodno tezi nikad nisam gledao koliko su teski tegovi
 
Lalo mala ispravka 1523 ima češku pumpu Motorpal istu kao i 1221/3 bar te traktore koje sam ja video. Ja sam moj 1221/3 juče palio i upalio je bez problema,ali jedno pola minuta loše radi i dosta dimi a posle je sve uredu. Dok sam čuo a i video da traktori sa Jazda punpom nemaju tih problrma, ali zato imaju malo veću potrošnju od traktora sa českim punpama. A kod mene u Padini ima i dva traktora 1221 koja imaju česku pumpu.

tako je i kod nas, drurag ima 1221 sa jazda pvp i pali extra, kod mene 1221 ova motorpal i lose pali, al mi rekao da ispod 12l u oranje nije bio, a ja sam na pocetku jesenasnjeg oranja, ustvari prvi dan oranja izmerio potrosnju, na 10kj oko sela al 4 parcele, kad sam dosao kuci stalo 90litara...

znaci Lalo, Jazda vise trosi, al bolje pali! pa kad bi se ove dve PVP uparive dobili bi eXtra proizvod:ppozdrav:
 
ja mogu reci samo za oranje jer drugo nista nisam ni radio. i on i ja vozimo u oranje 3rang, 3stepen, da sa Motorpal-ovom pvp ima manje snage ja bi onda vozio 2rang, 4stepen, znaci brzinu manje. ili on brzinu vecu, 3rang, 4stepen, al to ide onda 14-15kmh treba i sedeti tu. probao sam tom brzinom kad sam razradjivao masimu, 2brazni 757, nije bas prijatno, ipak je to MTZ a ne JD-r :osmeh:

na Jazdu kad dodas gas motor kao da ostrije prima, bolje sreze...al je ipak bitnija potrosnja::novac::
 
Ja mislim da razlika u potrosnji u oranju nije samo do sofera i pumpe, ima nesto i u plugu i u zemlji koja se ore.

Koliko sam upucen, za Rusa postoji 3 vrste prednjih tegova-veliki 45kg, oni kao na novim 82.1 od 25kg i oni stari sto lice na IMT tegove stari tip ali nisam siguran da li su od 20 ili 25kg.
 
1221.2 sa Motorpal pumpom ima 130 KS, sa Jazdom 133 KS. Potrosnje su u istim uslovima i sa istim plugovima bezmalo identicne.
 
Nije sve u snazi, fora je u maksimalnom obrtnom momentu koji kod 1221 iznosi 560 Nm, i dostupan je u opsegu od 1400-1850 ob/min, i to je, slozicete se, zavidni podatak.
 
Nazad
Vrh