MTZ Belarus

OK poslali smo post u isto vreme pa sam zbog toga prokomentarisao...


Kad je već reč o novim modelima MTZ traktora zanima me mišljenje i zapažanje vas koji imate i malo starije traktore 7-8 gogina. Moj 952 ima skoro 2 god a primetio sam da je dosta bučniji u kabini od istih modela ali starijih. Jesuli i braća RUSI počeli da štede na "zvučnoj" izolaciji ?

Kameni to sam i ja primetio.Imam 820 standard iz 2003 i decembar 2010 godine i razlika je očigledna što si rekao dosta je bučniji u kabini (čuje se motor i diferencijal), slabije vuče , teže volan ide, teže prima u brzinu (krči menjač ponaročito kad razbije ulje u menjaču) jednostavno stari 820 je rađen kvalitetnije i tu razliku sam primetio čim sam novog doterao.Inače svim kupcima i vlasnicima novijih rusa preporučujem da provere ulje u menjaču i diferencijalu pošto sipaju neko retko ulje poput motornog a trebalo bi da sipaju hipoidno 90.Ja sam posle 200mč promenuo ulje u menjaču i diferincijalu dok u prednjim reduktorima i kućištu prednje vuče su usuli 90destku i posle toga se malo manje čuje diferencijal ali ne ko kod starog rusa.Naša zadruga je sad doterala novog 1221.3 i 820 i isto se žale na buku u kabini.
 
Imam pitanje u vezi grijanje motora. Mislim da su neki upoznati sa onim grijačem za motor koji se ukopča u struju 220V.
E sada, ima tri šarafa i čep na bloku.

Dali se taj čep na bloku skida ili ne ? Ako se skida, kako ga skinit ?

lako se skida,to je tankozidni cep,ako imas parce cevi od pocola zapikujes cev za cep i dok budes pikovo ili vario odpasce to i samo.........
 
Sale tosam i ja primetio fabrika je u pocetku stavljala delove poznatih proizvodjaca jel imam 892 iz 2004 g orbitol od volana je danfus dok kod1221.3 iz 2011 je neka beloruska firma pa je dosta tvrd na volanu isto sa sedistem sto sam ja za sada primetio.
 
Kad smo vec kod grijaca, koliko je potrebno da se grije grijac prije paljenja kod mene ima ono staklo na instrument tabli sa tankom niti, i dali moze grijac da slabo grije ili ne
 
Sale tosam i ja primetio fabrika je u pocetku stavljala delove poznatih proizvodjaca jel imam 892 iz 2004 g orbitol od volana je danfus dok kod1221.3 iz 2011 je neka beloruska firma pa je dosta tvrd na volanu isto sa sedistem sto sam ja za sada primetio.
znaš prijatelju ne rade to rusi namjerno oni načnu bunker pa kažu oooooooooooooo vidi menjač od 820 pa uzmu onda njega pa rade , na šta nalete u bunkeru to ugrađuju
 
Kad smo vec kod grijaca, koliko je potrebno da se grije grijac prije paljenja kod mene ima ono staklo na instrument tabli sa tankom niti, i dali moze grijac da slabo grije ili ne
To se zove "ZARULjA" ukoliko je grejac ispravan ona se usija . Imas posudicu za petrojel ispod haube , za efikasan rad grejaca moras imati tecnosti u posudici. U grejacu ima jedna dizna ???
 
imam posudicu i u njoj je nasut d2 i ta "ZARULJA" se usija, ali traktor mi nema nekog efekta kad pali sa grijacom ili bez njega
 
Skini cev sa posudice i produvaj malo ka grejacu , u posudicu se stavlja petrolej , dal moze dizel ja neznam .
Valjda cese javiti neko od iskusnijih . Jel povlacis rucicu za gasenje prilikom verglanja?
 
Moj stoji napolju i pali na -10 iako osetno losije pali odkako sam menjao dizne , jer bosista nije znao na koliko da ih steluje , znaci trebamu malo da sastavi dok ranije nije toliko ......
 
Moj 820 uvek zimi lose pali,bolji su oni stariji modeli sa dekompresorom zavrtis ga brzo i pali.Ja licno moj kada je jako hladno palim na srafciger a jednom rukom zapusim dovod vazduha na filteru i tako glumim dekompresor,grejac na rusu je cista glupost ja sam ih promenuo 3-4.Trideset sekundi mu treba da upali baklju
 
Nazad
Vrh