MTZ Belarus

@djoker
Hvala. Prosle nedelje sam otiso na oranje( -19), stigo na njivu i krenuo da orem pa mi se traktor nekoliko puta gasio. Mislio sam da je u pitanju parafin i da ce se nafta ugrejati, no to se nije desilo. Ocistio sam filter i to sito sa desne strane ali se traktor opet ugasio( mislim da je nafta bila cista, tj bez parafina). Nakon toga traktor vise nije hteo da upali, i nije bacao dim na auspuh. Kantu sa euro dizelom sam direktno povezao na pumpu ali ni to nije dalo rezultate pa sam ga na kraju slepao do kuce. Cekam lepse vreme pa da majstori pogledaju u cemu je problem.
 
djoker Moja preporuka ti je da odmah kupis iskljucni kardan prednje vuce,jer drugaru na njegovom dva puta kidao srednje kuciste,jer je brz na putu,pa ima velike okretaje na njemu,ovako iskljucis i ne razmisljas.i pritegni sve spojeve,kod njega spoj menjaca i dif. pustao ulje,nije bilo zategnuto.da li ti je palio kocnice dok si ga vozio kuci?na njima je to boljka,drugar je raskacio kocnice.svidja mi se par farova iznad pozicija.to mora da sija kao dan.
Srđane aj malo ovo pojasni?

---------- Poruka napisana u 00:47 ---------- Prethodna poruka je at 00:39 ----------

Ma ne da si ljubomoran nego strasno,ja kad sam kupio belarusa nisam ni skontao da volan nije na sredini:haha:tek sam to provalio ovde na forumu,vidim da mi zgodno lezi volan podesavas gore dole i od sebe i prema sebi.Ma znam ja sta je po sredi zasto ga kude neki ali nije tema!!!Rusi su nas i oslobodili:haha:
:haha: :haha: Nisi jedini,sad sam i ja skontao da nije na sredini!!
 
Srđane aj malo ovo pojasni?

---------- Poruka napisana u 00:47 ---------- Prethodna poruka je at 00:39 ----------


:haha: :haha: Nisi jedini,sad sam i ja skontao da nije na sredini!!
naravno...postoji da se kupi kod rusa koji drze delove za mtz kardan za prednju vucu koji ima mogucnost da se iskljuci,tj da na primer i ako ti ostane prednja vuca ukljucena,kada izvadis osovinicu iz njega,obrtaji kardana se ne prenose na prednji most,vec se vrti na prazno.veoma korisna stvar za transport,jer za svo vreme vozenja,kardan se NE OKRECE,tj mirije i cuva,kako krstake,tako i malo srednje kuciste.postoji da se kupi ceo kardan(oko60e)stari se skine,ovaj se stavi mesto njega,ili moze se kupiti samo iskljucna spojka(30e)a onda se kardan sa vaseg traktora sece,na strugu obradjuje na duzinu-skracen za duzinu spojnice,centrira i postavlja nazad kako je i pre bilo.evo nasao sam sliku.

http://good-times.webshots.com/photo/2225542720102835937epVHzQ


---------- Poruka napisana u 11:33 ---------- Prethodna poruka je at 11:03 ----------

Izvini sine ali nisi u pravu.Nov ruja 82.0 ti je 14650 eurića.Ja PDV ne računam, jer se on pri kupovini ne plaća kod gazdinstava koja su u sistemu PDV.Još pored te male cene prodaja ide preko garancijskog fonda AP Vojvodine.Uslovi su stvarno dobri.Ako se do leta odvije sve kako sam ja planirao eto jednog u mom dvorištu.
92 sa ravnim mostom je oko 17600E
Prelistaj malo novine Poljoprivrednik ili nazovi agropanonku
Al nam se Clan diklofen zamerio rusima za dve godine...a sad kaze nece ga u dvoristu makar sve propalo...salim se malo,nesto sam trazio u temi,pa naleteo slucajno...
 
Poslednja izmena:

---------- Poruka napisana u 11:33 ---------- Prethodna poruka je at 11:03 ----------

Al nam se Clan diklofen zamerio rusima za dve godine...a sad kaze nece ga u dvoristu makar sve propalo...salim se malo,nesto sam trazio u temi,pa naleteo slucajno...[/QUOTE]
Ma covek se predomislio :haha::haha::haha:
 
Pozdrav... Možete mi reći o Belarusu 1025, razmišljamo se kupiti ga novog u Agropanonci. Kakav je motor, kakav je traktor, je li dobar za prednji utovarivač i mnogo toga. Hvala lp
 
-Vozio sam u firmi godinama MTZ 552(91-92 god) i to je za mene ne traktor nego traktorčina.Verujem da nema traktora te snage da se sa njim može u radu meriti.
-Dve zadnje godine periodično vozim 920 i 82.1.Oba skoro nova i veoma dobro očuvana traktora iako ih vozi 5 različitih ljudi.Prosek otvaranja na pola ta dva traktora za te dve godine je bio ni manje ni više nego 2 puta godišnje po traktoru.Da napomenem da ne oru nego seju,špartaju,prevoz,prskanje,kemperica i prskanje.Ne sile se mnogo jer je gazda veoma gadan igrač kad to vidi.Pored otvaranja rađena kućišta prednje vuče,prednje čizme,prednji ležajevi trapa,oba razvodnika hidraulike....Stojim iza toga da mi u dvorište ući neće.
-Kod istog gazde dva nova 1221.3 sa kojima sam takođe radio.Po meni extra jaki i moćni traktori.Pošto imaju u zbiru 1200 sati ne mogu da ocenim realno.Kvarovi u servisnom roku oko hidraulike i nekih drugih sitnica otklonjeni tako da ih i ne uzimam za zlo.Za te pare ne tvrdim da je YTO 1204 bolji traktor od 1221.3.Volim zvuk tog traktora i za sada suvi ko barut.Radili sve sate u teškim uslovima oranja i tanjirali.
-1025 je najveće zlo koje sam video što se MTZ tiče.Nisam sa njim radio ali vidim da više lade nego rade.Stalno u radionici sa skinutim zadnjim točkovima i razdvojeni napola.Sami vlasnici ih kude i to je dovoljan razlog.Majstor Rade(priznat rusadžija) kaže beži dete ovo nije traktor već muka za vlasnika.Nove lamele drže u kabini kao potrošno sredstvo.
To je moje viđenje sa terena i kome se svidi svidi ,a kome ne šta ja mogu.
 
Ima istine...ali posle prosle godine,pogotovo posle zavrsenog oranja,rekao sam sebi kad su plugovi,a pogotovo traktori izdrzali,ne treba mi nista bolje od postojeceg...i kad je ta cuvena lamela,menjac,diferencijal izdrzao sa vogelom 3 brazde zahvata 118-120,a bilo je zadnja dva dana mesta gde mi se prednjica traktora dizala sa 500 kg tegova napred,mislim da je prosao test.
 
Gde ima da se kupi ovaj kardan sto se iskljuci kod prednjeg mosta,lomim vec dve sezone krstake raspadaju se u transportu najvise od cega ih prave neznam dok sam stari imao bas je trajao
 
fotografija0070.jpg
Chlas@ kupi 1021 i nema da te boli glava dobar menjac jaka hidraulika sve extra evo ja ga izabrao.
 
Djoker, sta ti misliš o svom traktoru ? Kako te služi i da li je bolji od 1025 ?

EDIT :

O traktoru kao u poslovima, jer kada bi kupio traktor u Srpskom djelu u BiH dobit cu 50 % novca kao poticaj od države, znači plaćam samo pola traktora, zato se i razgledam za Belarusa, ako bi kupio, traktor bi najviše služio transportu, baliranju rolo bala, kupili bi smo prednji utovarivač, znači utovar, i prjevoz, nešto manje oranja i tanjiranja, a za roto drljače otom potom. I koliko si ti platio 1021 ?
 
to da ćeš dobiti u RS 50% povrata nebih baš rekao to je bilo prošle godine sačekaj pravilnik pa ćeš vidjeti.A ako si iz federacije nema šanse više i neslušaj prodavce-de ti samo kupi i dobićeš povrat- ove godine je malo drukčije uslovi su katastrofa i bilo je 40% a maksimalno 15000 ako si mislio traktor od 60 000 pa dobit 30 000 jok to nikad nije ni bili maks, iznos je 15 000
 
Nadam se da govoriš u eurima. Taj Belarus, ne znam, do 30 000 € bi trebo da bude...

Komšija ima poslovnu jedinicu u Republici Srpskoj. Tamo ima prijavljenu mašineriju, pa bi preko toga trebalo da se kupi i dobije tih 50 %. Govorkalo se da će uskoro biti 50 %, još čekamo konkretan odgovor, ali gledaj ni 40 % nije loše, ali se nadam da će postotak u ovom smjeru -->::super::
 
a kako misliš aplicirat za poticaj ako će neko iz srpskog dijela kako ti nazivaš RS uzeti traktor na svoje ime kad dođe kontrola šta će reći pozajmio sam traktor kolegi koji je od mene lupam 70 km.Zašto ne kupuješ traktor u muslimanskom dijelu tj, federaciji,kolike su tamo subvencuje?
 
Ne znam, za Federaciju ništa neznam, znam samo da RS daje poticaj ljudima koji kupe traktor njihovog proizvoda, da potiču svoju prodaju i da potiču broj rabljenih mašina njihove države... (valjda sam dobro sročio)
 
neznam znam da je neki dan na sastanku bilo govora o tome kako dosta subvencija odlazi u federaciju radi baš takvih malverzacija a sada će uslov biti uplata PIO u rs i da je nosilac gazdinstva 1/1 iz rs-a znači ako hoćeš subvenciju plaćaš mjesečno penziono od160km do 230 zavisi od godina.TO je 100% uslov ovo su riječi ministra poljop. i predskednika udruženja poljop, u subotu u prnjavoru
 
A ne znam.. Ako bi kupili traktor kupili bi ga na poslovnu jedinicu u RS a građanin bi bio Federacije, ali vidjet ćemo te uslove, al se nadam dobrom poticaju :)

Šta bude, ipak ima još vremena do kupnje traktora pa razgledam sve moguće informacije, nadam se najboljem !
 
Opet greška nisi dobro čuo baš kontra na IMT i IMR traktora je najmanja subvencija što je apsurd a za strane proizvođače 40% ili maks.15ooo al ovo nije mjesto za ovu temu izvinjavam se moderatoru a ti zemo ajd na subvencije izvinjavam se za :off_topic:

---------- Poruka napisana u 20:32 ---------- Prethodna poruka je at 20:28 ----------

A ne znam.. Ako bi kupili traktor kupili bi ga na poslovnu jedinicu u RS a građanin bi bio Federacije, ali vidjet ćemo te uslove, al se nadam dobrom poticaju :)

Šta bude, ipak ima još vremena do kupnje traktora pa razgledam sve moguće informacije, nadam se najboljem !
nemoguće je fakturisati za subvenciju iz RS građaninu Federacije
 
Od toga šta bude...
Ajmo se mi vratit na Rusa... Gledam Agropanonkinu ponudu na internetu i nigdje ne vidim Belarus 1021 da pročitam o njemu, znate vi možda gdje bi se moglo naći ? Hvala, lp
 
Nazad
Vrh