MTZ Belarus

slika0650.jpg
slika0649.jpg
 
koji je motor kod djoker-a? doterao mi komsija isti takav ali nemam pojma koji je to motor i koja je snaga u pitanju...
Svaka cast za kupovinu
 
Meni je bilo čudno kad sam prvi put sjeo ali se za tren navikne. Na hurlimana sam odmah montirao kurblu i vozim ga stalno jednom rukom, tako je najzgodnije. I dan danas ne mogu da prežalim veliku rusinu, ne znam kojeg mi je više žao, ovog 82.1 ili onog 82 Super Turbo, taj je bio prava atrakcija sa 18.4R30" gumama i turbinom, pa još i onaj uvrnuti mjenjač koji se okreće. Precizniju hidrauliku od one koju je imao taj rus još nisam vidio, veze nije imala sa onom iz 82.1 ili 952 kojeg sam takodje imao prilike malo probati.
 
Samo polako. Ta Ruska istraživanja o ljudskoj anatomiji, specifičnostima o traktoristima koji voze takve traktore i ostala istraživanja koja su tajna, jel, će polako prihvatiti i ovi zapadni proizvođači koji troše više novaca na istraživanja ali ne postižu te rezultate.:osmeh:

Tako je bilo i s prekidačem mase koji su mnogi ismijavali a sad ga ugrađuju i u JD i ja svaki put napomenem da su to kopirali od rusa.:bravo::haha:
 
a sta kazete na ovo...
2dse04y.jpg
ja ne vidim nikakav probusen karter,niti pokidanu osovinu,vec radilicu i 82.1...radilica je na 82 meni prve godine kad je kupljen pukla na istom mestu,zamenjena je za jedan dan i vec desetinu godina radi bez problema,a problem kod radilice je bio zapusen kanal za ulje...
 
Poslednja izmena:
djoker-da li ti mrzne nafta na ovoj hladnoci?na novijim rusima postoji mikro sito na koje cim se nahvata malo parafina,ne moze da vuce naftu vise,i kao posledica toga dolazi do gasenja motora...
 
Evo vec treci dan se vozim konstantno po ataru po selu i to na loz ulje i nemam nikakav problem do sad imam 27 kmh moram do marta 50 kmh pa onda na njivu i samo gas
 
Yogi@mikro sito ti je sa desne strane ima kuciste sa 4 srafa koje je ujedno i taloznik za necistocu a tu je i mikro sito a tesko se zapusi jedino ako je mnogo prljavo gorivo i sluzi i kao predfilter
 
Nazad
Vrh