MTZ Belarus

Nije rus ali nije ni ovo loše!!

 
Posto je u mom okruzenju zemlja srednje teska za oranje, posle ovih silnih kisa i ostalih vremenskih nepogoda-svi su se traktori pokazali sta mogu. Ko je do sada orao sa Rusom i 3 brazde po 30 cm zahvata sada ore sa 2 po 30 ili 35 i nije mu lako. Orali drug , njegov kompanjon i ja (BELARUS 52 SUPER, T40A i IMT 577) sa plugovima (IMT 757.20, i IMT 610.14 x 2) Rusevi trosili 20 l po jutru a ja manje od 15 (oni sa pogon na sva 4 tocka i blokadama a ja sa pogonom samo na zadnje tockove, bez blokade) s tim da je 52-ka za nijansu brza od nas dvojice. Toliko o potrosnji i isplativosti Rusa. Bas sam pitao drugara koji ima 820 eurolux iz 2003 godine-njegov pod punim opterecenjem trosi 13 l/h a moj 577 trosi 8 l. Ucinak im se ne razlikuje puno. Pa vi sad napravite matematiku - 500 h x 5 l razlike je 2500 l nafte po 81,20 RSD izadje 203000 RSD sto dodje 2500 evra. I tako 5 godina i Rus u razlici potrosnje popije jos jedan takav polovan traktor. Volem ja da teram Rusa ali je ipak IMT taj kojem sa prvi put kvacilo stisnuo i u brzinu ubacio i koji ne izneveri kao skoro svaki Ruja.. Inace ako bi neko da tera Rusa sa malom potrosnjom, postoji varijanta ugradnje PERKINS motora. :D
Ne razumem kad si rekao da skoro svaki rus izneveri,na sta si tacno mislio,ja ti garantujem da je 82 deset puta izdrzljivija od imt 577 i jaca ..
 
kako se šteluje paljenje na mtz82 pošto na njegovoj pumpi nema šliceva za štelovanje kao na pumpama na drugim traktorima, kuda je treba pomeriti prema bloku ili kontra da bi se dobilo bolje prvo paljenje inače motor je dobar ne troši ulje ima snage ne duva ali prvi put teško pali unapred hvala
 
kod mene je 13x1250,a ima i 13x1300,zavisno od remenice alternatora

---------- Poruka napisana u 19:29 ---------- Prethodna poruka je at 19:27 ----------

kako se šteluje paljenje na mtz82 pošto na njegovoj pumpi nema šliceva za štelovanje kao na pumpama na drugim traktorima, kuda je treba pomeriti prema bloku ili kontra da bi se dobilo bolje prvo paljenje inače motor je dobar ne troši ulje ima snage ne duva ali prvi put teško pali unapred hvala
To nije do paljenja,ako ne dimi,i lepo radi-ne diraj nista,kupi brzi anlaser i dobar akumulator.
 
srdjan7
sale ratar
hvala na odgovoru

---------- Poruka napisana u 20:51 ---------- Prethodna poruka je at 20:47 ----------

kako se šteluje paljenje na mtz82 pošto na njegovoj pumpi nema šliceva za štelovanje kao na pumpama na drugim traktorima, kuda je treba pomeriti prema bloku ili kontra da bi se dobilo bolje prvo paljenje inače motor je dobar ne troši ulje ima snage ne duva ali prvi put teško pali unapred hvala

to ne bi trebalo da je do pumpe a paljenje se steluje imas sa cela odozgo od hladnjaka jedan dekl sa tri sarafa skines ga i onda imas unutra dva sarafa odvrnes i pomjeras paljenje, ali ipak ako nisi strucan ne diraj nije komplikovano ali bi i moglo da bude
poz.
 
Jel bi nek omogao da mi objasni razliku izmedju MTZ 82.1 MTZ 920 I MTZ 820,sad gledam na sajtu i svi traktori su isti tj isti motor (ili mi se samo cini) i ako neko zna koja je njihova cena...pozzzz
 
akumulator je 180 ampera novi kupio sam ibrzi alnaser ukrinski marka jubana ali on je brz samo u drugom palenju u prvom nema snage da okrece juče sam umesto njega vratio stari spori alnaser i on brze vergla od ovog brzog
 
@vlada90
O ovome je pisano u x navrata. Posto je tema velika i tesko je naci sve to, ukratko cu ti napisati. 82.1 je osnovni model, sa menjacem 18/4 gumama 11.2-20 napred i 15.5R38 nazad. 820 ima iste gume, ali dobijes poteznicu i tegove na zadnjim tockovima. 820 eurolux ima vece gume (16.9R38 nazad i 13.6-20 napred),bolje sediste - Gramer i vise tegova. 820 ravan most jos vece gume i najbitnije ravan prednji most. 920 sve isto kao i 820 samo sto umesto menjaca 18/4 ima sinhronizovani menjac 14/4. Ne postoji model 92.1 po uzoru na 82.1. Ima tri varijante 920, 920 elux, 920 ravan most, analogno 820.
Za cenu pozovi Agropanonku :cao:
 
akumulator je 180 ampera novi kupio sam ibrzi alnaser ukrinski marka jubana ali on je brz samo u drugom palenju u prvom nema snage da okrece juče sam umesto njega vratio stari spori alnaser i on brze vergla od ovog brzog
vrati od koga si kupio anlaser,uzmi poljski,jedan iz sela je uzeo za stari tip,primetno ostrije startuje i ako je dobar akumulator,nema omaske.pregledaj kontakt bravu,kljuc bravicu i sve spojeve zica,jer ako je negde oksidiralo,tu je problem.
 
@vlada90
O ovome je pisano u x navrata. Posto je tema velika i tesko je naci sve to, ukratko cu ti napisati. 82.1 je osnovni model, sa menjacem 18/4 gumama 11.2-20 napred i 15.5R38 nazad. 820 ima iste gume, ali dobijes poteznicu i tegove na zadnjim tockovima. 820 eurolux ima vece gume (16.9R38 nazad i 13.6-20 napred),bolje sediste - Gramer i vise tegova. 820 ravan most jos vece gume i najbitnije ravan prednji most. 920 sve isto kao i 820 samo sto umesto menjaca 18/4 ima sinhronizovani menjac 14/4. Ne postoji model 92.1 po uzoru na 82.1. Ima tri varijante 920, 920 elux, 920 ravan most, analogno 820.
Za cenu pozovi Agropanonku :cao:

Puno hvala na odgovoru,pozvali smo agropanonku cena 82.1 je 19 000eur sa PDV-om
 
nije problem u masi ili bravi vratio sam stari spori alnaser i on brze zavergla nego ovaj novi brzi koliko ovaj novi nema snage pokazuje i činjenica da se na njemu ne primecuje da brze vergla kada je povučena sajla koja zatvara vazduh. neznam dali postoje različite snage alnasera posto sam čitao otome da ovi brzi baš brzo verglaju a ovaj moj nema snage da to uradi a ako se prevari da upali posle toga je baš brz nisam čuo za te poljske kupo sam ga u palanci na vašaru prodavac je iz pančeva imao je i kineske i češke ali ovi ukrajinski su kao najbolji ali i najskuplji ovaj je 100 eu kineski i češki po 75eu i ja uzmem najskuplji a u stvari najverovatnije da su svi isti uglavnom ko se dvoumi o kupovini moj savet bi bio ne kupuj nijedan
 
Kod mene 1km ili 0.50e za kilogram na otpadu

---------- Poruka napisana u 13:10 ---------- Prethodna poruka je at 13:09 ----------

a imaš i temu traktorski tegovi pa tamo provjeri
 
slika0645.jpg
slika0655.jpg
slika0654.jpg
Stigao moj Lukasenko
 
djoker Moja preporuka ti je da odmah kupis iskljucni kardan prednje vuce,jer drugaru na njegovom dva puta kidao srednje kuciste,jer je brz na putu,pa ima velike okretaje na njemu,ovako iskljucis i ne razmisljas.i pritegni sve spojeve,kod njega spoj menjaca i dif. pustao ulje,nije bilo zategnuto.da li ti je palio kocnice dok si ga vozio kuci?na njima je to boljka,drugar je raskacio kocnice.svidja mi se par farova iznad pozicija.to mora da sija kao dan.
 
moze li slika instrument table,cini mi se da je okvir plasticni zaobljen i da nije isti kao kod malo starijih modela,verovatno novitet
 
Da nebi Ruske tehnike " ostade Paja bez jaja" tj ovce bez kukuruza .Prodano u klipu ovčarima iz Zenice a nalaze se negde kod Brčkog
29m96vs.jpg
ohvngn.jpg
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh