MTZ Belarus

Ja nemam nesto puno godina ali sam naucio posle jednog dana radeci sa rusom 892 9 brzina ima i one se dele i uopste nije tesko..menjac mu sa strane i lakse je da se salta sa tim menjacem nego ko na stare 82 ,znam posto imam 2x 82 i 892.82 i 892 imaju iste brzine sve se is to saltaju samo sto je 892 ubrzan...i u radu i u prevozu je dobar zbog dobre redukcije..

---------- Poruka napisana u 18:31 ---------- Prethodna poruka je at 18:30 ----------

Nikad ih nisam vozio, ali sam čuo od dosta ljudi da treba dosta parkse da bi ušao u štos Rusovom menjaču.

Bubiša, jel' vi to imate svoje naftne bušotine na njivama? :osmeh:
Netreba uopste dosta prakse da se nauci jako se lako nauce brzine ...

---------- Poruka napisana u 18:34 ---------- Prethodna poruka je at 18:31 ----------

u ataru mog sela na njivam je lakse zamljiste i ja orem sa trobraznim plugom sa zahvatom 3x35cm(ove godine) na dubini od 25 do 30 cm dubine, prosle godine mi je plug bio pobesen na 3x40cm. bez problema.
Kod mene u selu su pokusavali da oru sa imt-577 i trobraznim plugom ali nisu uspeli jer 577 ipak ima 70ks a rus 820 81ks. i to mu doste znaci :bravo:
ja kod mene sada u jesenjem oranju na 50 jutara nisam primetio potrosnju vecu od 10 mozda 12 L/kj
i retko kad orem sa prednjom vucom jedino kad je malo vlaznije :kisa:
i sto se tice ucinka 577 i 820 nisam bas siguran jer moj ujak i njegov sin oru bas sa ta dva traktora i kaze mi da ga sin sa rusom obidje svaki drugi krug kada oru (obojca sa imt 757.20 plugovima) potrosnju mi nije spominjao i neverujem da rezlika velika. POZDRAV :osmeh: :ppozdrav:
. Blago tebi kada mozes i bez prednje vuce da ores i to sa trobraznim plugom,u Pancevu 82 vuce dvobrazni plug ,neki sa 892 vuku dvobrazni jako je teska zemlja...Kojom ga teras u oranje?
 
Daj ljudi kakvesu to budjutine za sedista . Nazovte agro panonku da vam ugradu orginal sedista kao sto radu vlasnici MF JD i nema rasprave i komentara, a ne ubacujete od raznih automobila sedista i onda polemisete o nedostacima tih sedista .pola njih nije ni selo MTZ a znaju sve o MTZ-u.A ovde moderator neka povede racuna o raspravi.
 
@ Dragan Brestovac DA nije ovo malo s neba pa u rebra? Po ovom vasem postu trebalo bi o vama povesti racuna, svako ovde gazduje za sebe, a ako je vama agropanonka na brzom biranju nemora i nama biti.
 
Da ljudi isto sa felnama i gumama kakve su to budjotine uzmite u agropanonci orginal felne i gume zasta vam treba u zavisnosti od kulture kuju radite,a ne stavljate tockove od sinskih kola i kakve nadjete i onda nalazite zamerku MTZ-u

---------- Poruka napisana u 11:00 ---------- Prethodna poruka je at 10:58 ----------

mucobieno
Idi na john deere temu i da li tamo ima ovakve gluposti o budzotinama? pa mi javi
 
shvatili smo pricu. na prvom mestu je tj mora da nam bude Agropanonka, pa onda deset mesta prazno, i onda opet niko :haha: smrtni greh je budziti i slicno raditi.
 
Ja imam 4 komada, t40 star tacno 40 godina, 2 82 i 1 892...82 je legedarni traktor svasta je prezivela kod nas...vukla je svetospremac 4.5 m nije joj bilo sve jedno ali je vukla..takodje je vukla i tanjiracu 30 diska,sada sve to radi 892...i on je mnogo udobniji od 82 ali ipak mislim da je 892 nezniji nego 82...
 
Gospodine @Dragan brestovac,
ja ne vidim razlog da se mešam u ovu temu jer se priča ko kakvo sedište ima.To da li treba da kupi točkove i sedište u Agropanonci kako Vi kažete to je čista reklama za Agropanonku pa sam opet prećutao.Svako ima prava da stavi sedište kakvo hoće, ai točkove.Zar mislite da ste ovde Vi jedini koji vozi MTZ traktore.
 
Ma treba kupovati traktore od 30 godina ti imaju kvalitet a nove ni slucajno ne valjaju znaci samo 30 godina to je ko vino sto starije to bolje :) :haha:
 
Gospodine @Dragan brestovac
verujte mi da i kod navedenih brendova ima jako mnogo budževine i nije tačno da svi servisiraju u ovlašćenim servisima i nije tačno da ti servisi rade kvalitetan posao_Ovo znam sa sigurnošću jer se time bavim.To su samo priče i kada bi videli šta sve ljudi pokušavaju sami ili sa komšijama da naprave na tim mašinama mnogo bi se iznenadili.I još nešto i mašine što dolaze iz uvoza, mislim na polovne sa kojima se susrećem su u takvom stanju da je to tužno.Ni Švaba nije više kao što je bio i priča da oni održavaju mašine pada u vodu.Oni ne održavaju mašine nego kada dodje vreme za održavanje jednostavno je prodaju i kupe novu.
 
Panonstib upravu ste posto jel i ja budjam sve i svasta nego mi je zelja da to rade ovlasteni servisi pa da to orginal lici i ako nema neki kvalitet al bolje je nego sa otpada ili vasara.
 
Poslednja izmena:
@ Dragan brestovac samo dve strane u nazad i samo ce vam se kasti! al vama je i to tesko da pogledate. kod mene rusi su jako uposleni, to vecina clanova s foruma mislim da zna. a bi ste poceli nekim neshvatljivim stavom, pvo bi sve terali u servis, pa bi samoo kupovali u agropanonci, a onda poceli ste sad menjati pricu koja je sasvim drugacija nego ona s pocetka. i sami ste rekli da svasta budjate (ma sta god vam ta rec znacila). svako radi po svom nahodjenju, i odrzava i popravlja, ili po potrebi budja ako tako misli da treba. mi sami odrzavamo svoju mehanizaciju, komplet sve. Rus nije za poredjenje s zapadnoevropskim traktorima po odrzavanju, oni su znatno slozeniji i napredniji tehnoloski, tako da bi bilo lepo da se pod ovim naslovom drzimo ovog Brenda...

P.S. Probajte uvesti jedno novo slovo u vas recnik, ili kao dugme na tastaturi, ono bi trebalo da izgleda ovako Dz ili Dž, ko kako pise. tim novim slovom bi trebali da zamenite vase dj. tako bi se dobila rec Budzenje, koja nam je svima mnogo poznatija od budjanja.



@ N.A. pa ti i kad spavas o biznisu mislis. stalno neke kombinacije iznosis tu. :haha:
 
Nazad
Vrh