MTZ Belarus

MUCIOBIENO & MAXO!!!! Pozdrav drugari! Pitanje jedno: jel bi mogle te prednje felne da se stave i na Belarusa 892 sa ravnim mostom? Šta rekoste, jel se nešto opravljaju-prepravljaju rupe na prednjim felnama od IMT 577 ili od Torpeda? Ovaj moj ima 8 rupa na prednjim felnama. Na gumama su oznake 360 R70/24. Bio bih baš zahvalan za neki savet ako znate drugari. Di da nabavim felne? Jel u Rumi na vašaru ili ako ima neko da proda? Ima neki ovde vulkanizer u Alibunaru koji je voljan da mi to "SKARABUDŽI" ali hoće da me dere tako da nisam baš raspoložen da sarađujem sa njim, a on nije raspoložen da mi daje savete! hvala Vam unapred!
 
Na srce prednjeg tocka od Rusa pase sama felna od 577 DV a pozadi mozes staviti felne od Belarusa 52/82 ako neces siriti traktor na 2 metra a ako hoces onda moras uzeti i zadnje felne IMT/Torpedo 13.6 R38 i prepraviti srce da pase na Ruju.
 
Na srce prednjeg tocka od Rusa pase sama felna od 577 DV a pozadi mozes staviti felne od Belarusa 52/82 ako neces siriti traktor na 2 metra a ako hoces onda moras uzeti i zadnje felne IMT/Torpedo 13.6 R38 i prepraviti srce da pase na Ruju.
aha! ne treba meni širi. bitno mi je da mogu da udjem da radim među redno. sa ovim ravnim mostom gazim vrste i to, što bi rekli za dlaku. hvala ti lepo za savet
 
@ bubu nemora nazad felna od imt-a ako se stavljaju te uske od 52-jke (13.6 38 ) one se koriste i za rasiren traktor, samo se felne okrenu, tj tockovima zamene mesta i eto ga odma na 2 metra.

@ 3 FU nisi nam do kraja rekao sta bi ti, u koje redove bi da ulazis na 50 ili 70 cm? ako ide na 70 onda mozes s tim gumama samo suzi zadnji trap na glavcinama, skines felnu i onu kandzu popustis i uvuces par cm, tako s obe strane, a prednji most skupis na srcu felne, i eto.



ono sto ja sam pisao ovde je da hocu uske fume za ravan most i napred i nazad, ali i traktor da je rasiren na 2 metra, jer idem u medjured od 50 cm, pa hocu da opkoracim 4 reda. ako budem to radio stavicu nazad gume 16,6 r 38 a napred tockove od 577 ili od torpeda s dosta prepravke ( to pise na predhodne dve strane). jos bi se cuo s clanom BUBU-om preko fejsa nesto oko racunice te. samo nikako da uhvatim i njega i dosta vremena pa da ga pitam nesto.
 
Moj propust, nesto sam prevideo a i sam znam da mogu felne od 52-ke da se okrenu.

Mladene, bitno ti je samo da nadjes odnos prednje i zadnje pogonske osovine i onda 'strikaj' matematiku.. :D
 
vrlo interesantno,stvarno je Mtz univerzalan traktor...pitam se dal bi se ova mašina/vršilica mogla da se kupi kod nas i za koje pare...?
 
ja sam ovo video u jednom selu na Pesteri,ovaj prikljucak je bio identican ovom a pokretao ga je neki stari traktor mozda nesto tipa zadrugar ili tako nesto.
 
Nazad
Vrh