MTZ Belarus

kod mene je dinama i ampermetar.ali je mtz 82 nije mtz820:osmeh:.tako da moze biti svasta
 
Pa nije valjda dinamo na 820? A ako jeste eto zasto ti slabo puni. Skidaj to i stavi alternator od audia 100-ke ili nekog drugog auta koji ima klimu! Takvi alternatori su obicno jaci pa mozes koristiti vise svetala bez bojazni da ti nece dopuniti akumulator.
 
A uuuuuuuuuuuuuuuu kod mene bez potrosaca stoji na polovini a kad je na leru stoji u zutom,a kad su popaljena sva svetla(potrosaci)i radi na leru padne skroz u crveno.Znaci kod tebe lalo nikako ne pada ispod zelenog?radio na leru bez ili sa potrosacima?
Grunt tebi su otisle diode...mislim oko 2700 kostaju nove.
 
ja sam na jednom promijenio i alternator i opet je ostalo isto kao i kod grunta. probali smo zamijeniti onaj sklop sto dijeli punjenje na jedan i na drugi akumulator ali ni to nije pomoglo, lijevi akumulator puni normalno bez obzira na opterecenje (on je u upotrebi samo kod paljenja traktora) dok desni na leru donekle ali kako se ukljucuju potrosaci tako punjenje pada na 12V (mjereno Flukeovim instrumentom) povecanjem broja okretaja na 1000 se normalizira , napravio sam i rošadu akumulatora i kad ni to nije pomoglo odustao sam od daljnje zahebancije jer vise nisam imao ideje sto bi jos moglo biti, u ovom slucaju radi se o 952.
 
Čim žmirka na malim obrtajima znači da je punjenje nedovoljno.Izmeri kad upališ traktor i gotovo.Trebalo bi biti punjenje oko 14-14,2
 
ja sam na jednom promijenio i alternator i opet je ostalo isto kao i kod grunta. probali smo zamijeniti onaj sklop sto dijeli punjenje na jedan i na drugi akumulator ali ni to nije pomoglo, lijevi akumulator puni normalno bez obzira na opterecenje (on je u upotrebi samo kod paljenja traktora) dok desni na leru donekle ali kako se ukljucuju potrosaci tako punjenje pada na 12V (mjereno Flukeovim instrumentom) povecanjem broja okretaja na 1000 se normalizira , napravio sam i rošadu akumulatora i kad ni to nije pomoglo odustao sam od daljnje zahebancije jer vise nisam imao ideje sto bi jos moglo biti, u ovom slucaju radi se o 952.


Hmmm, znači propali slučaj. I mene to isto muči.
Stavio sam jači altenator neko vrijeme je odlično punio. Onda na kraju sve manje i manje.
 
Također i ja problema s punjenjem na 82.1 isti problemi,čim smanjim gas svjetla mi odmah gube snage ,tj pada jačina svjetala
 
Probat ću s stavljenjem manje remenice ili stavljanjem alternatora od golfa,s kojeg je modela najlakše pripasati nosaće.
 
Ja sam stavio od stojadina onaj jaci cini mi se 55a i vec dve godine radi dobro i kada su dve zmajevke prikopcane sa instalacijom nedodje do one crte u zutom na leru
 
Problem sa 82.1.
Jedva sa ubacuje u 6-tu (brzina pored rikverca) a u 9-tu mogu ubaciti tek kad traktor skoro stane.
dal je u pitanju nešto na menjaču, ili je kvačilo stradalo od oranja?
 
Ako je kvacilo u pitanju onda ne mozes ni u jednu brzinu da ubacis jer ce krciti ili mozes da ubacis ali klizi.... To su dva simptoma koja kvacilo pokazuje,mislim da treceg nema. A konkretno u tvom slucaju ne bih znao tacno sta je kvar ali je definitivno nesto oko menjaca! Mozda se ona matica OK46 otpustila..... Kod gornjeg snopa zupcanika. Skini poklopac menjaca-birac pa ces videti sta je u pitanju. Eventualno onu deknu sa leve strane menjaca,tamo gde ti je merac. Jedino sto onda moras ispustiti ulje....
 
Problem sa 82.1.
Jedva sa ubacuje u 6-tu (brzina pored rikverca) a u 9-tu mogu ubaciti tek kad traktor skoro stane.
dal je u pitanju nešto na menjaču, ili je kvačilo stradalo od oranja?
najverovatnije viljuska za ubacivanje posto su 6ta i 9ta na istoj viljusci. skini poklopac i viljuske i probaj na ladno i pokazace se
 
Nazad
Vrh