MTZ Belarus

Obrati pažnju pri prvom pritisku na pumpi da li ide lako i napumpaj dok nebude tvrda da jedva možeš da stisneš i čućeš pri pumpanju kako povratni ventil cvili to je znak da si nabio pritisak goriva.
 
Ja sam danas ujutru palio rusa 1025 već posle trećeg kruga je sastavio i bez grejača u rezervaru je onaj skoro bezbojno ložulje i traktor je stajao napolju gorivo je uzet na Lukoilovoj pumpi ali kad se uzima na drugim malko je teže palio i kad nije bilo tako hladno
 
na rezervi mi je, sipacu preko 40l.evropskog...a nebi sumnju imao, nego sam zadnj 200l.sipao lozaka i ovo pocelo da se desava...
do duse pre toga nije ni bilo minusa, hm.
 
Da bi video drži li dobar pritisak AC pumpe nadrukaj je i otvori jedan od onih šrafića na bosh pumpi za lifitranje.Ukoliko AC pumpa drži tj. daje dobar pritisak mlaz mora da bude konstantan i da drži neko vreme(bar 3-4 sek).Tako bar rade Bošisti kao grubu proveru AC pumpe.
 
Mi smo iste simptome imali na kombajnu sa Mercedes motorom zbog neispravnosti AC pumpe i nepovratnih ventila na njoj. Kad izluftiramo sistem motor isto tako upali i 'brljavi' par sekundi dok ne sastavi. Od kada je AC pumpa sredjena toga vise, hvala Bogu nema!
 
Posto meni blokada ne radi,samo zamenim mesta lamelama,jer mi lose ove od kocnica.
 
imam problem sa menjacem na mtz82 97god.Doduse ne sa menjacem nego sa polugom za izbor brzina.Nepreciznost u polozajima je neverovatna,"prazan" hod oscilira za nekoliko cm u osnovi,sto na vrhu poluge bude i 10-15cm.Nepravilnost je takodje velika i u izboru brzina,retko kad sam gadjo trecu a da nisam krenuo nazad dok je rikverc nekad sa spoljne a nekad sa unutarnje strane rucie kardana. Gde da trazim "luft"? U viljuskama ili u sistemu poluge?
 
Nazad
Vrh