MTZ Belarus

Pa ja sumljam u njega vidim na cepu kad skinem kao kapljice vode on posle radi ko sat uzorao sam sa lozakom jako puno,imam i ursusa c360 on pali ko mina
 
Pa ja sumljam u njega vidim na cepu kad skinem kao kapljice vode on posle radi ko sat uzorao sam sa lozakom jako puno,imam i ursusa c360 on pali ko mina
Ako ces poslusati...ispusti na rezervoaru talog,zatim kompresorom produvaj creva,ocisti taloznik i zameni filer(ne znam kakav tip imas)pre neki dan 1025 stane na sred puta,dodjem kuci nekako,rasturim taloznik i sve ostalo...ono je bezobrastina koji mulj sam vadio iz sistema-traktor nema dve godine...a sve do zadnje litre kupljeno na nisovoj pumpi jer nemamo naviku da kupujemo na crno...sad vidim da je to greska,jer je to izgleda sve isto sr...pa kaze kupi zapadni traktor...
 
Kupi zapadni i obavezno mora evrodizel.To što ima kapljica je donekle i normalno pošto se gorivo zagreje tokom dužeg rada traktora, a u ovim hladnim danima kada se traktor ugasu dolazi do pojave kondezacije koja se prvo pojavi na čepu, pogotovo ako je čep metalni.
 
Ceska Motorpal pumpa visokog pritiska, jel? I moj trosi pancevacki lozak al pali iz cuga, ruska PVP je u pitanju.

---------- Poruka napisana u 09:32 ---------- Prethodna poruka je at 08:07 ----------

Evo kako to izgleda kod nas na -5:
 
Ceska Motorpal pumpa visokog pritiska, jel? I moj trosi pancevacki lozak al pali iz cuga, ruska PVP je u pitanju.

---------- Poruka napisana u 09:32 ---------- Prethodna poruka je at 08:07 ----------

Evo kako to izgleda kod nas na -5

Na jednom svom trakotru sam imao tu Motorpal-ovu pumpu i nisam bio zadovoljan. Jedna od mana je bilo lošije prvo paljenje kod niskih temperatura.
 
bospumpa.jpg
[/URL] Uploaded with ImageShack.us[/IMG]Evo ovo je ta pvp pumpa i mislim da je ruska:sta:
 
A da li si proverio kakav je pritisak goriva pre paljenja u AC pumpi pa da napumpaš pre paljenja? Liči mi kao da ostane bez nafte i dok pumpa ne dogura naftu neće da upali.
 
nema sta da mu neverujem, kada moj sa ceskom na +15 nije palio ovako! znaci lozak napolje, evropski dizel unutra i sto manje startovanja do proleca :haha: al je potrosnja bila na 10l u oranju, bar je nesto dobro:osmeh: mislio sam da rusi trose kao azdaje, ruju sam prvi put vozio u zivotu kad sam ga doterao iz novog sada...tako da predrasuda da rusi mnogo trose je neistinita...
@lalo dali je kod tebe starter iskra slovenije? kod mene je taj...drugar je za 2god.na 1025 3kom.zamenio, mislim da ni jedan nije bio slovenacki...
 
Vrlo cesta pojava na rusima.


Zrenjaninac;404913]A da li si proverio kakav je pritisak goriva pre paljenja u AC pumpi pa da napumpaš pre paljenja? Liči mi kao da ostane bez nafte i dok pumpa ne dogura naftu neće da upali.[/QUOTE]
 
Tako svaki sa Motorpal pumpom pali na hladno. Da kod mene je Iskra Slovenija. Pumpa visokog pritiska je Jazda-Rusija, i pali, kao sto se vidi i na snimku, jel, k'o mina.
 
nisam, ali kada upali 30sek.mu treba da prodise...danas sam ga palio posle 5dana, bolje je bilo, vergla kao na snimku ali odmah sastavi cim upali...mislim da mu lozak ne odgovara...
danas sam ga malo zavirivo i snimim na turbini gde dobija pogon od izduvnih g.0d 6srafova 4odvijena kroz samo sto nisu po otpadali, nemaju feder platne, dal da stavim?
 
Može da se desi da povratni ventil propušta naftu i vrati je u rezervoar.Lož ulje odbacujem kao manu zbog lošeg startovanja motora.
 
Nazad
Vrh