MTZ Belarus

kada se zavrsi priprema zemlje u prolece skinu se tegovi do oranja na jesen i gume traju dva puta duze (naravno prednje)
 
Ja u transportu ne menjam gume, a bas u transportu prelazimo dosta jer sve nosimo u selo pored do kojeg u oba pravca ima oko 20 km, a samo belarus mi sluzi za transport!
 
Niko od pomenutih drugara ne okrece tockove naopako a koliko znam samo jedan skida tegove i to samo na pola operacija koje radi i svima gume izguraju manje-vise podjedako. Evo jedan drugar je sada na 3000 sati zamenuo mesta gumama da malo vise potrosena strana bude unutra i normalno je orao sa svim tegovima naravno.
 
Danas u oranju poceo 820 da radi na tri klipa i tera ulje na auspuh,odvrnem cev od 4 dizne a on uopste nemenja zvuk kao na drugima.I ranije je hteo da natera ulje u auspuh ali samo kada radi dugo na leru.Dali je u pitanju neki ventil,vodjica ventila ili klip?
 
@aco ako je precnik tog tvog termostata 54mm onda ti gumica stima od stojadina. Max 20din kosta i nema sanse da je napravis sa zljebom. A u principu i ne mora biti takva sa zljebom mozes staviti i obicnu O-ring gumicu. Bitno je da pritisne termostat i dihtovace koliko treba. A ako zelis da nemas problema pri sipanju tecnosti u sistem,probusi jednu malu rupicu na termostatu da bi vazduh prolazio. Naravno ukoliko vec nema rupicu ili mali ventil...
Danas kupio gumicu od keca i stavio,original pasuje i kosta 30 din,sada zatvara termostat :bravo:
 
Imam jedno pitanje. Ako uzmem prskalicu lesko od 1200 litara dal bi to ruja 892 mogao da nosi ? ? Ili kolko moze ruja da digne,znam da to swe zavesi i od duzine prikljucnog masine ali ipak ... ?
 
Druže rekao sam ti radim sa 892 i 450kg tegova i prskalicom od 1000lit tj stane u nju kad je napunim do čepa i 1100 ali to samo u izuzetnim slučajevima i do sada nisam imao problema ali nebih preterivao sa 1200lit jer treba misliti na podizne poluge i topling da ne dođe do pucanja istog.Dešavalo se zato ti i pišem jer su kod nas neki punili toliko da rus nije mogao da digne prskalicu i 1200lit vode pa su je zakačili na kuku da ne drži hidraulika i tako je punili i došlo je do loma jedne od podiznih poluga.
 
Onda da ne kupim samo od 1000 litara? A ako kupim onda cu sa hidrolickim granama...dal su to tezi ili ? izvinjavam se za off
 
Jesu i te kako su teže grane. To bi ti po meni bio max. 1000lit + hidro grane.i imaš još rezervoar za ispiranje od nekih 120l i rezervar za pranje ruku 30lit.E sad rezervar nemoraš puniti dok radiš da ne vozaš vodu bezveze samo na kraj prskanja napuniš i ispereš bure i grane.
 
pa ja prskam sa imt 560 bez tegova i prskalicom od 700 kg i nemam problema
nemojte mi reći da je za rusa problem 300 400 kg više
 
ja imam lesko 800 lit sa hidraulicnim krilima , znaci tu stane 900 lit . nosio ga je rus 920 . nije mu lako ako malo naglije pustis kvacilo oce da se propinje
 
Pa to mu ja govorim.Prve godine sam nosio prskalicu sa 892 sa tegovima od 200kg i nisam smeo naglo da pustim kvačilo dok kod ovog drugog sa 450 kg nemoraš da imaš tako laku nogu ali opet treba da se pripazi.I drugo nije da se izbaci jedna prskalica i još da ti je njiva pored asfalta pa ajde već ima dosta raznih njiva po ataru.
 
Juce sam jedva upalio belarusa 820 ubacio sam dva nova akumulatora od 97 ah,alnaser je Češki ali je u rezervaru loz ulje!jako dugo je verglao i gurao beli dim izrazito beo,u petak mi stize evro dizel pa cu probati mislim da necu imati problema.Tecnost u hladnjaku stoji ne gubi je niti trosi ulje motor je odlican.Lično mislim da je problem u lozaku sta vi mislite?Da na kraju sam ga upalio na slepu akumulatori su posustali ali su i verglali cudo bozije.
 
U mojim rusima je takodje loz ulje, i to nase iz Panceva, i pale bez problema. Juce ujutru je bilo -7 stepeni, 1221 je upalio iz cuga a ni nema grejac, a 820 je uz grejanje upalio bez problema.
 
Nazad
Vrh