MTZ Belarus

Koji su najcesci kvarovi na blokadi diferencijala na 82.1 sumnjam da stub volana ne salje ulje u ono crevo , koliki tu pritisak treba da bude

---------- Poruka napisana u 17:58 ---------- Prethodna poruka je at 17:55 ----------

Danas resen jucerasnji problem padanja pritiska na 82-ci,pukla cev od uljne pumpe do bloka motora(centrifuge).


Uploaded with ImageShack.us
Zahvaljujem se svima na korisnim savetima.
I ja sam u tanjiranju za zito imao taj kvar , odseko sam se kad se upali kontrolna za ulje , vec imam 2 generalne za ovu godinu
 
Pa Lalo...Ruski delovi jest da vaze za povoljne,ali ne toliko da bih kupovao novo zadnje staklo i lampu od registracije...odmereno da ima dovoljan razmak i nema razmisljanja.a najvise mrzim kad vidim da neko nosi plug i cim zadnji tockovi upadnu u rupu,plug rije po i ovako losim atarskim putevima.
 
@ rale 83,skini ono crevo od blokade na zadnjoj strani pa ukljuci blokadu i vidjet ces daliu davac radi ili ne,kod mene je bio on kriv.imam pitanje za ekipu koja ima 82-ke koliki vam je pritisak ulja pod punim gasom,od motora mislim,meni je na leru oko 2 o pod punim gasom 2,5,tako je vec 4 godine,malo varira pa se bojim da nije isto napukla cijev od pumpe
 
ako varira uvek-npr te 1 te 3,moguce je da je vreme za zamenu regulatora pritiska uljane pumpe.
 
Film koji sam postavio na 2 minutu i 36 sekundi ima neki pisani komentar na meni nerazumljivom jeziku ,ali vidim manometar pokazuje 8-9 bara .:sta:
 
ne varira uopce ali mi se cini da je mala razlika izmedu pritiska pod lerom i punim gasom nikad ne pada ispod 2 ali i nikad ne prelazi iznad 2,5 bio hladan ili vruc
 
Pozdrav ljudi
Nisam mogao da nadjem dimenzije prednjih guma na 820 euro lux(tema je preobimna,a vremena malo )Zanima me koji proizvodjac po vama ima najbolje gume i koja im je cena?
 
@Srdjan7

Svim prijateljima koji imaju Ruse sa pomenutim gumama su otprilike toliko izdrzale a da jos sluze svrsi u operacijama oranje, setvospremiranje, tanjiranje i transport.
 
jedino ako postoji drugi traktor namenjen za transport,ili menjaju gume za vreme transporta(kao sto cu ja cim sledece godine kupim nove),11.2-20 su izdrzale oko 1000 sati za sad,i ima jos KORISNE sare oko 1cm,sto je jako malo,jer na t40 su u isto vreme stavljene kao na 82-i tamo je sara tek upola poderana,a radi mozda i vise nego 82.drugar na 892 ima 13.6-20 i ono je greota sta se desi gumi za pola godine.
 
Nazad
Vrh