MTZ Belarus

pa i normalno je i ne,obrati paznju na sledece,koji termostat,70 ili 86 stepeni,zatim jedan od problema bude sto mnogi neznaju da iza termostata ide gumuca koja dihtuje izmedju pomenutog i kucista,ako se nestavi ta gumica onda je isto kao i da termostata nema,i sledeci problem je kuciste,vremenom se aluminijum potrosi i termostat nema dobro naleganje i onda dzaba i gumice i termostata kad se voda(antifriz) provuce i zato nemoze da digne temp....koristi zavesicu,podigni je na pola,za savet oko termostata gumice i kucista vazi za malo starije modele mtz gde je termostat izmedju glave i kucista
Pa meni prodavac nije dao gumicu,vec samo termostat i garant je u tome problem.Stavicu je i videti da li ce sada dizati.Jel on i na leru mora da podigne tempreraturu?
 
Pa nije bitno kako radi on temperaturu mora da digne do one predviđene merom termostata.Znači ako je termostat baždaren na 78 on bi trebao da minimum drži 78 tj. tek tada da otvara termostat.
 
Ovaj moj u oranju drzi malo vise od 40,pa me to i bunilo.garant je zbog te gumice,ne drzi vodu.
 
0701119.jpg
[/IMG]
 
Aco ja sam imao problem sa novim rusom 952, isto mi je pokazivao temperaturu 40 šta god da se radi.
Dok nije prokuvao u oranju.
Kada je došao servis problem je bio što nije bila povezana džeksna na motoru koja šalje signal na pokazivač temperature.
 
Ma druze meni radi sat milion posto,dok je bilo tvrdje oranje bez termostata skoci do 60,juce prevrtao neku ugaru i isao 6-om brzom i on dodje do 40,probao sam napred na masku da stavim krpu i malo se podigne tempreratura,za debljinu kazaljke.A i kada sipam vodu u traktor,on je odma guta,sto ne bi smeo kada ima termostat(sa gumicom).Sada sam isao do radnje gde sam ga i kupio,kaze covek da nema gumicu,vec da sam napravim.
 
Dali termostat radi (ako se ne skida) najbolje se vidi ako se ispusti sva rashladna tečnost i onda opet sipa.Ne sme da sve stane ukoliko termostat radi.Ukoliko sve stane znači da termostat propušta vodu tj. NE radi.
 
@aco ako je precnik tog tvog termostata 54mm onda ti gumica stima od stojadina. Max 20din kosta i nema sanse da je napravis sa zljebom. A u principu i ne mora biti takva sa zljebom mozes staviti i obicnu O-ring gumicu. Bitno je da pritisne termostat i dihtovace koliko treba. A ako zelis da nemas problema pri sipanju tecnosti u sistem,probusi jednu malu rupicu na termostatu da bi vazduh prolazio. Naravno ukoliko vec nema rupicu ili mali ventil...
 
Mi smo na 539 probušili rupicu od 6mm i nikakvih problema nemamo pri sipanju vode.Temperaturu drži na nekih 60C iako je termostat od 78C.
 
@aco ako je precnik tog tvog termostata 54mm onda ti gumica stima od stojadina. Max 20din kosta i nema sanse da je napravis sa zljebom. A u principu i ne mora biti takva sa zljebom mozes staviti i obicnu O-ring gumicu. Bitno je da pritisne termostat i dihtovace koliko treba. A ako zelis da nemas problema pri sipanju tecnosti u sistem,probusi jednu malu rupicu na termostatu da bi vazduh prolazio. Naravno ukoliko vec nema rupicu ili mali ventil...
Moram da vidim koji je precnik,a ako ne pasuje ta od Kece,onda cu napraviti sam,sto ti kazes O gumicu,nisam ni mislio sa zljebom,to nema sanse :osmeh:
 
Diklofen zato ti i drzi 60 jer si probusio suvise veliku rupu. Pozeljna temperatura za npr rakovicu 65 je 90 stepeni. Tako barem knjiga kaze. Moje misljenje je da je to malo puno,dosta je i 80+-. @ aca nemoj se muciti praviti imas gotovih O-ring gumica da kupis.
 
Pa ćale je to probušio u suštini nije loše.Pa ni temperatura od 90C nije uopšte loša.Drugaru na 920 drži i malo preko 90C i nikakvih problema nije imao što se toga tiče sem jakog grejanja u kabini.
 
Nije losa temperatura od 90 stepeni samo je malo blizu 100-ke,e zato mislim da je dovoljno 80. Ne moze toliko da naskodi manja temperatura za 10s nego za 30 i vise.
 
Da li paliti automatsku blokadu diferencijala na 1221.3 u oranju?
U sustini traktor ne proklizava ali su mi serviseri rekli da je pozeljno da je ukljucena, a opet, sa druge strane sam cuo da le to lose za diferencijal.
 
Stalno ukljucena prednja vuca cuva komletan sklop pri radu,i nema bespotrebnog cimanja pod opterecenjem.Ruja zavrsio oranje za ovu godinu,opran i parkiran do proleca.
2diradx.jpg
 
Nazad
Vrh