MTZ Belarus

treba da nastelujes hidrauliku rus spusta normalno kada je sve nastelovano netreba ti nikakav ventil
 
Takav problem je imao 82.1 iz 1999. kojeg sam htio da kupim, vlasnik je tvrdio da to nije nikakav problem i da se može jeftino srediti ali ja nisam bio siguran,alatke, npr. plug je spustao u slobodnom padu svom silom pa bi to polomilo bilo koji priključak. Kako se to zaista rješava, neobično mi je to što je jedan 82 iz 1989. (neka Super verzija sa turbinom, 18.9R30" gumama, čudnim mjenjačem, Grammerom...) kojeg sam takodje probao spuštala sasvim normalno, krajnje precizno i polako a imala je sasvim iste komande pored volana kao i ovaj 82.1 iz 1999.
 
Ljuta mašina
rusq.jpg
 
Poslednja izmena:
3 mm je veliki otvor mora najviše 2mm i biće ok
ja sam imao taj problem na novom mtz 82.1
i serviseri su to tako odradili
 
Alnaser češki kod mene taj mali pali ruja ko lud,doduše kupio sam nova dva akumulatora od 97ah,bio je jedan od 110al je gotov,sad inače alnaser je ok za 5god nisam imao problema od kada je na traktoru:sjasi:
 
3 mm je veliki otvor mora najviše 2mm i biće ok
ja sam imao taj problem na novom mtz 82.1
i serviseri su to tako odradili
Kod druga je 1.5 ili 1.8 mislim,ali opet nije to to...Gosp.Panononstibe javi se!

---------- Poruka napisana u 16:55 ---------- Prethodna poruka je at 16:49 ----------

Da, to je onaj sa turbinom i širokim gumama. Djelovao je jako dobro no motor mi je bio sumnjiv, očigledno je neka budževina a inače mi se jako svidjao. Hidraulika je bila čudna jer je mogla da spušta precizno u milimetar a imala je normalne komande.
Zombi,taj traktor,iako je cudan i verovatno ga vecina prvi put videla tad-savrseno je kompletan i takav je izasao iz fabrike...kako kod mene stoji u katalogu,treba mislim da nosi oznaku P iza broja modela.

---------- Poruka napisana u 16:55 ---------- Prethodna poruka je at 16:55 ----------

Gde tacno dodje taj ventil?
ispor kabine na cevovodu ili direktno na klipu.
 
Evo jedina sličica koja je ostala od njeg, skinut je sa oglasa, nosio je oznaku Super, prodavac je tvrdio da je to model pravljen za zapadno tržište. Bio je baš zvjerka, nazad je imao dodatne cilindre za dizanje tereta, hidraulični volan sa orbitrolom, ručica mjenjača se okretala i tako su se birale brzine (mogla je samo da se okreće i miče naprijed-nazad), zatamnjena stakla i svašta nešto još. Mislim da negdje imam njegove slike snimljene pa ako nadjem stavicu ovdje.

EDIT

Našao sam slike

2cglsp5.jpg


33oqf4l.jpg


2lc33ol.jpg



2a5xb88.jpg
 
Poslednja izmena:
Drugari ,

Da li neko od Vas ima iskustva sa reduktorom za usporavanje brzina ( sa strane ) kod Mtz 82 . Zahvaljujem se Savorisu i Aleksi što su mi pomogli da ga kupim i postavim , ali stalno iskače iz zubčanika a ja ne mogu da nadjem nikoga ko ima bilo kakvo iskusto sa radom ove spravice . Imam je postavljenu ali je ne koristim . Kada se uključi i prebaci u rikverc postaje redukovana 1 brzina i kada iskoči on krene nazad dosta neprijatan osećaj . :ppozdrav:
 
@Srdjan.....Imao sam i ja isti problem i tako se mucio sve dok nije stigao Gaspardo u dvoriste. Bilo mi je zao da i njega baca dole pa je to reseno sa rupom od 1.5 mm i funkcionise jako lepo uopste vise ne baca dole prikljucne masine
da,ali uvek kada spustam cuje se onaj zvuk shshhshshshshshh...i tako je radilo godinu dana,pa bi da za ovu predstojecu setvu preradim-koliko dugo radi tako kod tebe?da li si imao kvarova na hidraulici od tada?
 
Imao bih pitanje u vezi ugradnje tog ventila za laganije spustanje prikljucaka. Sta se desava pri dizanju tih prikljucaka, tj da li posle ugradnje ventila traktor dize sporije (nego sto je dizao pre ugradnje ventila) prikljucke ili ne?
 
Kod Belarusa hidraulika je dvosmjerna tj. može i da gura nadole a ne samo da diže pa je i meni ostao nejasan efekat takvog prigušivača na dizanje. Kada spuštamo, teret potiskuje ulje kroz prigušivač i spuštanje je sporije a pumpa ne radi ništa (dok ne predjemo u prinudno spuštanje al to ćemo sad zanemariti). Kada dižemo, pumpa bi sad morala da gura ulje kroz prigušivač ili kako već? Ako pumpa mora da gura ulje kroz prigušivač to nije nikako zdravo za nju a i dizanje bi bilo sporo, ako sam pravilno shvatio kako hidraulika kod Belarusa funkcioniše a ako ne, nek me neko ispravi.

Edit

Evo šeme kompletne hidraulike, elementi su numerisani pa neko sa više iskustva može da objasni kako šta funkcioniše i gdje se tačno u sistem ubacuje prigušnica.

s42tzp.jpg
 
Poslednja izmena:
da,ali uvek kada spustam cuje se onaj zvuk shshhshshshshshh...i tako je radilo godinu dana,pa bi da za ovu predstojecu setvu preradim-koliko dugo radi tako kod tebe?da li si imao kvarova na hidraulici od tada?


Na ono shhhhh sam navikao i ne smeta mi. Radi mi tako 4 sezone odkako smo kupili sejalicu. Menjao sam cilindar hidraulike jer je procureo stalno. Kupovao sam onaj set za remont nekoliko puta ali nije pomoglo.
 
Nazad
Vrh