MTZ Belarus

sad ce rus da izgura cisternu u rikverc zajedno sa onim napred traktorom ;D
 
Danas vukli stajnjak kod mene i čovek koji to radi vozi mtz 892,jutros ga upalio i naglo dao pun gas kad odjednom izgubi pritisak ulja i zasija lampica,on ga ugasi proveri ulje ulja ima stavi drugi davač opet sija ,drugi manometar na njemu nula,šta mislite šta to može biti?
 
Ja mislim da je rus bar malo okretao zadnje tockove , onda bi sila bila mnogo manja i veci traktor bi uspeo da ga izvuce.
 
Hoce,odgovorice ali ne mora biti u pravu! Hladno ulje,pun gas vrlo verovatno se pumpa ulja raspala iznutra. Ako nije,eventualno je negde nesto progurala zbog (pretpostavljam) prevelikog pritiska u sistemu. Mozda neki cep ili sl. Bar kod rusa nije tesko skinuti karter pa videti deo po deo. Ako je pumpa ulja ok,mozete kompresorom ispitati sistem. A mogao bi biti i radni ventil pumpe ulja... Prvo ulje napolje,karter dole pa ces vise videti!
 
nek proveri filter za ulje ili ventil kod filtera mozda nek krene od toga pa onda nek ide dalje , da dodam jos nesto kod mene je moj radnik skinu filter na 920 kad smo menjali ulje i nije obratio paznju kad ga vratio i kad sam ga upalio isto nije imao pritisak
 
Tacno! To je jos lakse. Sta vise na momenat ga moze upaliti sa rastavljenim filterom da se vidi dal pumpa gura ulje ili ne. Ali nek ne radi motor duze od 5-6 sekundi. Hmmm,dok sam tipkao post pade mi jos nesto na da ne kazem um. A dal je njemu rujo uopste podigao ulje? Jer ako je gusto a pumpa malo slabija vakuum nece moci povuci ulje. Sipajte mu kroz filter ulja ulje,ali na onu rupu koja vodi na pumpu a ne u karter. Mislim da treba skinuti centrifugu pa na tu rupu u sredini.... DA tako je na rupu u sredini!
 
Na 892 hoce da pukne neka cevcica od pritiska ulja koja se nalazi u samom motoru (nisam rastavljao, tako su mi preneli drugari koji su to radili) i ko ne pogleda na vreme ode motor. Na drugarovom se to desilo 2 puta posto radnici slabo gledaju u instrumente.
 
tako se desilo i u našoj zadruzi.Traktor lepo držao pritisak do jednog dana.Potom pritisak pao na 0,3-0,5 bara na gasu.Oni mislili da je crkao sat ili davač i terali.Odvali se klipnjača i probije blok motora.Kad su rastavili vide da je cevčica koja ide na uljnu pumpu pukla i priklještila se tako da sama sebe guši.motor svo vreme nije imao dobro podmazivanje.Pokazivač pritiska je bio potpuno ispravan.Model 1221
 
E ovako pre dva dana ujutru probam da upalim traktor 820 inace traktor ima manje od 1 god.,ne radi lampica grejaca kad drzim prekidac,nisam imao vremena da vidim sta je pa krenuo da radim,i juce ja pogledam krenem da rastavim grejac radi,lampicu stiskam ono dugme sta ima gore radi,prekidac radi,stvarno nez sta jos da pogledam? :sta:
 
Nez nisam pametan kad je bilo toplije kad sam stiskao radila je sijalica (treperila je) a sad po ovoj hladnoci nece....
 
Grejac koji prepoznaje spoljnu temperaturu i sam odredjuje kad ce se ukljuciti? Svasta...
 
Nazad
Vrh