MTZ Belarus

Da, nema neke potreba za njim, pali bez problema! Mozda koji sekund pre upali sa grejacem!
 
KOji sekund:haha:pa ako ne upali(neve serije)na krug,nesto ne valja...dok stare serije ono rRRrRrrrrr-pa tek onda sastavi.nego gledao na najlonu one ceske alnasere od po 80e,jel to valja ista-i ako se pokvari,ima li spasa ili kao kineska roba kupis novi?
 
KOji sekund:haha:pa ako ne upali(neve serije)na krug,nesto ne valja...dok stare serije ono rRRrRrrrrr-pa tek onda sastavi.nego gledao na najlonu one ceske alnasere od po 80e,jel to valja ista-i ako se pokvari,ima li spasa ili kao kineska roba kupis novi?
jasam imo takav brzi češki za te novce veoma dobar kadsam kupio traktor bio na njemu i kod mene bio četri godine dok nisam prodo traktor pali ko mina
 
Znaci Skal-vredi kupiti?nekako mi spor ovaj na 82(mada ako je akumulator dobar nema da omane)ili je to jer sam sad navikao na ovaj na 1025...ali sve u svemu mi zimi(iako su akumulatori dobri)palimo na starter.
 
Znaci Skal-vredi kupiti?nekako mi spor ovaj na 82(mada ako je akumulator dobar nema da omane)ili je to jer sam sad navikao na ovaj na 1025...ali sve u svemu mi zimi(iako su akumulatori dobri)palimo na starter.
po mom mišljenju vredi jasam bio zadovoljan nema toliko verlglanja a samim tim i akumulator se čuva
 
Neeee...to u nasem inventaru neces naci-mislio sam na aparat za startovanje za 12/24 V,ide na 220,imas dva kabla,prikacis i palis bez da mucis akumulatore.tako znatno produzis vek trajanja akumulatora.
To mi je omiljena metoda paljenja kod rakovice i zetora,samo dva puta mi je eksplodirao akumulator usled "stručnog" rukovanja.:kisa:
 
mtz je imao onu klapnu što zatvara dovod vazduha u sisnoj grani pa zavergla mnogo brže bez kompresije
a vtz je imao onaj dekompresor koji valjda otvori ventile pa takođe vergla bez kompresije
jel to još uvek postoji na rusima
 
bili mi serviseri ovih dana, na prvom servisu 1221, i malo odrali, za 20l. ulja i filter 11 160din. malo! pitao sam ovog starijeg servisera dragana, (zasto oval model nema grejace?) kaze, (pa nisu im potrebni!) dobro je ako je tako :)) inace, doneli su i felgnu prednjeg tockai ide u osmicu pa da krenu od felgne, namontirao sam je u nedelju uvece pa cu sutra videti rezultat...jos nisam svestan sa cime sam se zakacio, ovo mi prvi MTZ u zivotu, daj boze da pocepam bar tri ovakva :haha:
 
Pa verovatno ćeš pocepati tri komada.Pre je kod starih traktorrista bila izreka da jedan rus zameni(sahrani) tri vozača do prvoga kvara.Pošto tog kvaliteta više nema tvoja pretpostavka je mnogo sigurnija.
 
ja sam to ovako izracunao...10god.da me sluzi bez majstora, (naravno ful servisi) pa zamena za nov x3, eto mene u penziji:riba: valjda ce dotle penzija biti 1 000evrova :haha:
 
Zamolio bih ovom prilikom sve poznanike hidraulike,a pogotovo gospodina Panonstiba da postavi koji bi ventil bio najbolje resenje za usporavanje spustanja prikljucenih orudja(poluga) na traktoru mtz 82-za sada je to reseno sa reducirom na kojem je izbusena rupa 3 mm,ali nije najsjajnije resenje...da li je moguce ugraditi prigusni ventil sa zmaja 142 koji sluzi za heder ili pak nesto trece?unapred hvala
 
Nazad
Vrh