MTZ Belarus

Ajd onda malo ozbiljnosti.Recite Vi meni ima li 1021 elektro uključivanje blokade i prednje vuče kao i samoukljičivanje prednje vuče pri kočenju ili nema.I naravno koja je trenutna cena.
 
recite komsiji da nevraca delove kako je skidao:haha:.Za @velju nemojte porediti babe i zabe 892-92ks 1025-105ks
@rus 82 u pravu si za rastavljanje onog kucista. Sigurno je bilo ma sta nece..... TUP! Aha evo krenilo je.... Greska pri rastavljanju..... Isti kvar je imao drugar na mtz1025 pre par meseci a interesantno je da mu se desilo na 1025rh. A inace mtz 892-90ks a ne 92ks.
 
photo0263.jpg

jel ima neko od vas ovakav sistem hidraulicnih komandi na rusu? deluje mi kao da je manje vise isto kao kad ima 3 rucice pored volana, samo lepse upakovano. ja sam dosad koristio samo ovu sa narandzastom ruckom, to je izvod br.3, sluzi mi za tanjiracu. a dzojstik nisam imao prilike da upotrebljavam. kako se pokazalo ovo resenje?
 
Pokazalo se kao odlicno!
@diklofen
1021 ima klasicno mehanicko ukljucivanje prednje vuce, ne pali je pri kocenju, ali ima elektro-hidraulicno ukljucivanje blokade diferencijala i zadnjeg prikljucnog vratila. Cena je 1000 eura visa od 1025.
 
Svidja mi se resenje...olaksan je nuzni ulazak na desna vrata-a i nema vibracija na ruckicama pri radu motora.ja cu na nasem da skinem dve rucice do vrata,posto ih ne koristim.
 
Kad smo kod rucica da vidimo slike i resenja kako ste resili produzivanje rucica prema vozacu?
Planiram da uradim zbog tanjirace i obrtanja pluga!
poz
 
Do daljnjeg oranje prekinuto,danas malo pregledao i podmazao traktor...evo koja slika iz rada
mmwkxw.jpg

11gn9d5.jpg
 
Usluzno,njiva je organska proizvodnja(nije prskano uopste)i da sve bude bas naopako,odavno nisam lakse orao.
 
Vidi stvarno, ni ja to nikad nisam vidio. Garant neka budževina, sigurno je kupljen sa grbavim mostom.U principu, nije to neki problem napraviti, stvar je samo u tome da se sinhronizuje broj obrtaja pogonskog vratila koje dolazi iz mjenjača sa onim na kojima se obrće ulazno vratilo na diferencijalu ovog prednje mosta. Tu neki mali reduktor/multiplikator može da odradi posao.
 
Nije nikakva budzevina-postojale su serije belarusa radjene po odredjenim zahtevima,pa tako postoje verzije i sa kararo mostom.
 
Nazad
Vrh