MTZ Belarus

Komšijin MTZ - 892 ,lom u diferencijalu .









Prošle godine je pri kočenju zablokirao i kretanjem u rikverc je popustio_Od tada se čulo neko lupkanje .Sada je okrunio na velikom zupčaniku jedan zub a na maloj osovini, gde idu kočnice 2 zuba a ostale je "načeo"
 
Prilicno sam siguran da hocu da kupim 892, sve karakteristike zvuce primamljivo..itd..E sad, traktor bi trebao da bude najaktivniji u oranju,tanjiranju,setvospremiranju i trebao bi da vuce zmaj 224 u branju kukuruza..Jedina stvar koju jos nisam odlucio jeste dal uzeti ravan most ili euroluks?Kapiram da su sve prednosti na strani ravnog mosta, koliko sam ja ispratio ovu temu, al me zanima dal postoje neke komplikacije prilikom branja kukuruza?Ova nedoumica se odnosi na njegove gabarite,okretnost itd..
 
Kontam ja to sve, Lalo, al nije nemoguce isto odraditi sa manje-vise muke? Jel dolazi do gazenja komsijskih redova kod probijanja i tako neke negativne stvari u radu sa ravnim mostom? Ne znam tacne dimenzije ni euroluksa ni ravnog mosta pa ne mogu da zakljucim..
 
da li se kvar desio u oranju,i sta je vukao?
Da kvar se desio u oranju,inače ima dvobrazni obrtač, regent.
Napisao sam da mu je prošle godine blokirao ,isto u oranju ali prilikom okretanja ,kad je zakočio.Tada ga je pokretao malo napred malo nazad i odblokirao je,ali se stalno čulo da nešto lupka .Juče u oranju je počeo sve jače i kad su ga pokvarili videli su šta je.
Delovi su nabavljenii verovatno će ga sutra sastaviti.
Evo još koje slike od Vađenja velikog zupčanika.





 
Ja imam 892 sa ravnim mostom,moze da podesiti predji i zadji tockovi da ne gazi redove.
 
neka komsija sto pre nadje mehanicara bravar mu slomio kuciste svojim neznanjem
 
Nije steta ,bravar je komsija ,traktor je njegov.Mozda se na slici ne vidi ali kucista je bilo napuklo.Inace si u pravu ,nije skidao kako treba.
 
ako ima para onda nije steta a to sto misle da je bio napukao to svi misle kad ga iscupaju i tako i izgleda na odlivku ali taj deo nepuca nikad osim u vadjenju.nek sledeci put makar pita nekoga da neizbija pare iz dzepa osim ako ih stvarno nema previse
 
Pare nisu problem, para nema.:osmeh:
Veliki zupcanik je nasao polovan a kao nov za 6000.
 
Osovina oko 5000,kuciste ispod 5000.Kupio je i 3 semeringe,gumice,dihtunge i usisnik vazduha .Sve 16000.
 
kiraj tebe bas potero neki maler sa traktorima tako meni prosle
nego ljudi ja neznam sto tolko hvalite 892 kad se one samo prostije saltaju od ostalih inace 1025 ili 952 je po meni bolji izbor bar se tako pokazalo u mojoj okolini
 
Nazad
Vrh