MTZ Belarus

AcaJa kod mene izvadio termostat i u oranju drzi 60 stepeni,nema sanse da predje.Na malom Imt-u od kada je kupljen nov(1981) je izvadjen termostat i u opste nema problema.Ja sam čuo od dosta iskusnih majstora da za rusa ne valja da se vozi bez termostata jer motor im je takav da radna temperatura im je od 80 do 90 a tad rade najlepše.
 
Talianu koji serviseri su bili kod tebe?jel Dragan?mladji decko oko 30 godina?meni je matori dundjer rekao da vozim tako,ali me je posle Dragan ispravio,kao u oranju jos i moze(posto nema velikih oscilacija,pa da cesto ukljucuje-iskljucuje)ali za sve ostalo kao sto sam pisao.e sad budi pametan.a Petru se jos ne javlja.
 
Pravo da ti kažem ne znam kako se zovu jel kad su stigli jedan je spavo a drugi se nije predstavio. obojica oko 30 godina .Jedan visok mršaviji i jedan plavokos.
Rašo i ja ga tako teram jer mi je tako najlakše.Ko će stalno uključivati i isključivati.
 
Da li neko zna dimenzije ventilatorskog kajsa na 820, danas sam primetio da mi je ovaj napukao na jednom mestu pa bih da ga promenim!
 
Po meni na belarusu 1221 nije pametno da se pri svakom kočenju automacki uključi prednja vuča i mislim da bi to trebalo da se isključi, i interesuje me kako da znam dali mi se pri zakretanju točkova automacki isključi prednja vuča, jer lanpica mi se negasi ?
 
da,mislim kao na imt ili starim 52/82-znaci sonda komplet...a za usis pokusaj-cistiji vazduh jeste,mada sumljam da moze pomoci vise od 3-4 stepena da spusti postojecu temperaturu motora.
gledacu da ovo uradim na leto sve, pred ugarenje jer onda spoljna temp pravi najvise problema, a i 3-4 stepena moze da znaci dosta. sad sam skoro zavrsio s poslom, ostalo jos 10ak jutara da se poore.
a za prednji pogon, radicu kao i dosad i kao sto si i ti objasnio, jer mi deluje kao najbolja varijanta. mene je brinulo samo da li to sto cesto palim gasim prednju lose moze da utice na stanje sklopova,ali kad i oni sami to preporucuju, pretpostavljam da je to to. hvala u svakom slucaju.

---------- Poruka napisana u 18:46 ---------- Prethodna poruka je at 18:38 ----------

a meni ovi iz vogela rekose da 1025 ne moze da nosi 4brazdni obrtac :D doduse, ne znam ni koliko je ovaj laksi
 
gledacu da ovo uradim na leto sve, pred ugarenje jer onda spoljna temp pravi najvise problema, a i 3-4 stepena moze da znaci dosta. sad sam skoro zavrsio s poslom, ostalo jos 10ak jutara da se poore.
a za prednji pogon, radicu kao i dosad i kao sto si i ti objasnio, jer mi deluje kao najbolja varijanta. mene je brinulo samo da li to sto cesto palim gasim prednju lose moze da utice na stanje sklopova,ali kad i oni sami to preporucuju, pretpostavljam da je to to. hvala u svakom slucaju.

---------- Poruka napisana u 18:46 ---------- Prethodna poruka je at 18:38 ----------


a meni ovi iz vogela rekose da 1025 ne moze da nosi 4brazdni obrtac :D doduse, ne znam ni koliko je ovaj laksi
Koji je to belorus ne mogu da vidim oznaku,koliko je tezak taj plug?
 
Poslednja izmena od urednika:
Meni serviseri rekli da ga vozim uvek u oranju automatski režim (traktor je 1221).
Koliko je to ispravno ne znam!

Meni su na prvom servisu rekli da, kada orem i radim teske poslove po njivi uvek ukljucim, oni kao da su iz razlicitih firmi, svako govori za sebe.
Ja sam orao sa ukjucenim pogonom sve vreme. Cak sam se jednom vozio 2 km po asfaltu, a zaboravio da ga iskljucim.
 
gledajuci taj video onda bi i ja mogao sa rusom 1025 ravan most da vucem neki obrtac ali naravno tri glave ??
 
E ljudi Imam jedno pitanje,razmisljam o kupovini novog traktora e sad interesuje me koje su odprilike cene belorusa od 80-100 konjskih snaga?
 
cenovnik modela belarusa-82.1 i 82.0-standard,evrolux i ravan most je od 17990 do 21490 sa pdv,
eurolux i ravan most-1025 od 105 ks je od 23490 do 25990 sa pdv,
a ovaj 1021-monoblok od 105 ks je 26990 sa pdv
to je najnoviji cenovnik
sve zavisi od modela
 
Nazad
Vrh