MTZ Belarus

Jel se ustanovilo sta je bio problem i jel neko povredjen
nesto je bilo sa alanserom,on je bio blokirao i odma je jedan ekspodirao,sreca on nesto nije hteo da pali na kljuc pa sam ga palio direktno i taman ja spoijo na alanser pa kad je grunuo odma je onaj poklopac odskocio iznad njih,sreca niko nije bio povredjen,a meni je bilo neko vreme zujalo desno uvo
 
Clan Kacanin, Jednu stavis pozadi gde je i predvidjeno a drugu stavi u kabinu ispred instrument table... :ppozdrav:
 

meni je jedan bio ekspolodirao na 892 ,kad je to puklo culo se kako boomba ,a odjednom kiselina na sve strane,a on se rascvetao samo tako

Akumulator je bomba sa kojom treba umeti rukovati. Moj komsija je brusio iznad akumulatora i akumulator mu je eksplodirao kao bomba. Drugi je varnicio klemama za vreme punjenja i zavrsio sa koncima na licu. Svako varnicenje ili plamen u blizini akumulatora moze biti detonatorska kapisla zbog vodonika koji se oslobaddja usled vrenja akumulatora. Takodje i kratak spoj moze napraviti eksploziju,zato alnaser isprobavati na dugackim premosnim kablovima i dalje od akumulatora. Dugi kablovi smanjuju struju kratkog spoja.
 
Čekaj samo, videćeš i sam kad procuri. Možeš da ga održavaš koliko 'oćeš, ali to je tako napravljeno i tu nema neke velike pomoći. Namontiraš tamo nekog crnca da stalno briše krapom ulje i onda je čist.
To ne utiče na rad traktora, nivo ulja je manje-više uvek isti. Procuri zanemarljiva količina ulja.
 
juce oro duboko na capuru, bilo dosta tvrdo pa zakacio danas tanjiracu da razbijem to. radio sa 1025 i ferocoop 28 diskova. devetom ide dosta sporo, a desetom prilicno dobro radi, ali dize temperaturu. tone traktor dosta i dosta proklizavanja ima. upalim prednju vucu, savrseno, dobijem i brzinu i dobru trakciju (skoro da ne proklizava uopste), temperatura se vrati na 80 C. sad, koliko je pametno raditi sa stalno upaljenim prednjim pogonom. u oranju sam morao tako, vucem 4 x 35 po dosta tvrdom, ali mi ovde deluje dosta kao drndanje traktora. jel mu ne smeta sto gasim prednji pogon svaki put kad izlazim na uvratine? kod njega je elektro magnetna na taster. bojim se da mu ne razdrndam prednji most tim stalnim paljenjem i gasenjem. probao sam automatsku, al mi se uopste ne dopada kako ona cesto pali gasi prednji pogon. rus je kod mene 6 godina, nov je dosao i od prvog dana kad se upali prednji pogon oseti se vibriranje volana. jel to kod njih normalno ili sta? nisam imao ranije potrebu da palim prednju pa zato i pitam, nisam siguran jel to to.
 
hitno mi je potrebna polovna guma 15,5x38 ako neko ima neka pise na pp.

Probaj da nadjes broj od Suloka,vulkanizera iz Ade. On ima nove i polovne,samo sto sam ja izgubio njegov broj. Meni je AKS dovezao za 2000 obe gume.

---------- Poruka napisana u 12:56 ---------- Prethodna poruka je at 12:53 ----------

Usput,imam problem sa T-40,pa ako neko zna njegov menjac neka pogleda ovu tem http://poljoinfo.com/showthread.php?4849-MTZ-T40-problem-sa-reduktorom
 
Nazad
Vrh