MTZ Belarus

Ljudi,na Belarusu 820,koliko je potrebno vremena za jedan moto cas kada radi traktor na 1200 obrtaja?To je onaj stari sat,sa sajlom.
 
Ljudi,na Belarusu 820,koliko je potrebno vremena za jedan moto cas kada radi traktor na 1200 obrtaja?To je onaj stari sat,sa sajlom.
Jedan sat!

---------- Poruka napisana u 21:22 ---------- Prethodna poruka je at 21:20 ----------

Kolege šta od akumulatora staviti u Belarusa 820 imam jedan od 110 ampera zreo ja za zamenu pa kakva su vaša iskustva i šta bi bilo najbolje da nemam problema zimi?
 
@aca
Tacnije 56 minuta i 15 sekundi :osmeh: je potebno.

Jedan moto cas je 45min pri 1500 o/min. Sto ce reci 67500 obrtaja je jedan moto cas. Ovaj broj delite sa brojem obrtaja na kojem vam radi motor i tacno izracunate. Npr pri 2000 o/min moto cas se napravi za 33min i 45s.
 
@aca
Tacnije 56 minuta i 15 sekundi :osmeh: je potebno.

Jedan moto cas je 45min pri 1500 o/min. Sto ce reci 67500 obrtaja je jedan moto cas. Ovaj broj delite sa brojem obrtaja na kojem vam radi motor i tacno izracunate. Npr pri 2000 o/min moto cas se napravi za 33min i 45s.

Pa nije baš tako pa kad ceo dan orem oko 10-12sati obrtaj je od 1800do 2000 trebalo bi da napravi od 17-22rč a ono ne napravi ni 10
 
Meni nesto slabo broji.Kada radi na 1200 o/min potrebno je oko 1 i 45 min za 1 moto cas:sta:
 
@aca
Tacnije 56 minuta i 15 sekundi :osmeh: je potebno.

Jedan moto cas je 45min pri 1500 o/min. Sto ce reci 67500 obrtaja je jedan moto cas. Ovaj broj delite sa brojem obrtaja na kojem vam radi motor i tacno izracunate. Npr pri 2000 o/min moto cas se napravi za 33min i 45s.

Druze, nisi u pravu! 1 moto cas je 90000 obrtaja sto znaci 1 radni sat za 1 sat pri 1500 o/min motora.
 
Moguce da sam pogresio. Ne znam, ali mislio sam da se svoji na 45min i 1500o/min.... Uglavnom bitan je broj obrtaja koji cini motocas. Dakle taj broj je 900.000. Bilo bi lepo da se javi gospodin Panonstib da nam potvrdi. :cool:
 
Ako na obrtomeru ispod brojcanika pise casova rada pri 1500 o/min to znaci da ce se pri toliko obrtaja motora poklopiti moto cas i standardno vreme. Naravno pri visim i nizim obrtajima vremena se ne podudaraju. Postoje i obrtomeri koji pokazuju moto casove pri 2300 o/min.
 
ajde pomoc...poznaniku na 52 ostao u 9 brzini,i preskocila palica izmedju 1 i rikverca-nema slobodan hod...da li moze nekako da se palica vrati u srednji snop(9,3brzina) da bi se odglavilo,ili mora poklopac gore,pa vratiti na mesto birac?
 
na prednjem točku levom otišli zupčanici poluosovina,skinuo glavčinu komplet ali u glavčini ostala šuplja cev i u kojoj je poluosovina kako daje odvojim od tog diferencijala ili kućista na koji način da to skinem ako je neko već to radio nek da savet ..hvala unapred
 
posle 150 radnih sati na rusu je ponovo crkao konusno tanjirasti od prednje vuce ladno otkinuo dva zuba u agro panonku kazu da je los liv stvarno ne mogu da verujem
 
Nazad
Vrh