MTZ Belarus

Za sada, i za ovo sto sam radio je dobar, bas mocna masina, dobra mu je kabina, unutra je dobro izolovan., lepo ide. Nakon sto mi je bio prvi servis i nastelovali kvacilo i hidrauliku. Imam vogel plug M1020 sa 3 glave prevrtac. Serviseri su mi juce rekli da mogu da sipam i ED i D2, a moze i Loz ulje, bitno je da bude cisto. Oranje kukuruzovine juce je bilo dobro, sve je zaoravao, i dobro je slagao brazde. Inace ovo mi je prva sezona u oranju i izgleda dobro. Brzina oranja je bila od 7-9 km/h
 
Ja bi ti savetovao da nikako ne spias D2 ili loz ulje,ako je 1221.3 jer imaces raznih problema,ako je rec o obicnom 1221 onda moze... :ppozdrav:
 
Kojih problema? U sve MMZ S2 motore ide dizel D2, jer oni zadovoljavaju samo Euro 2 standarde emisije izduvnih gasova. Euro dizel u S2 motore je cisto rasipanje novaca.
 
nije samo rasipanje novca nego i rizik. Ako je sistem za ubrizgavanje predvidjen za D2 a sipas eurodizel,brzo ces imati problem sa bos pumpom. D2 je gusci i ne sme se koristiti eurodizel kao zamena. Kod dizela mora se koristiti iskljucivo propisano gorivo,u protvnom bice posla za bosistu.
D2=loz ulje
 
Jedno pitanje za poznavaoce Belarusa: od koje godine i u koje modele su prvo poceli da ugradjuju preciznu hidrauliku (podizanje i spustanje poluga na rucicu pored sedista)?
 
ja kad sam moj 1221.3 uzeo iz agropanonke oni su mi rekli da samo evro dizel sipam u njega,a i serviseri koji su bili na servisu na 50 sati
Ako nista drugo, svi ste dobili uputstvo za upotrebu, jel? Na stranici 229 nalazi se tabela sa preporukama proizvodjaca sto se tice goriva, ulja, masti i ostalih tecnosti i identicna je i za 1221/1221.2/1221.3. Pod brojem 1 je gorivo i pise: -osnovno - dizel gorivo d2 ili alternativa biodizel.
 
pa dobio sam......ali ovi kazu drugacije,sta ako sipam D2 i nesto se desi?sta cu onda .....ovako cu da ih poslusam i da sipam Evro Dizel

---------- Poruka napisana u 19:30 ---------- Prethodna poruka je at 19:08 ----------

danas sam tanjirao ceo dan i evo konacnih rezultata ::namigivanje:: .otisao sam u 8 ujutru i dosao kuci u 6 popodne .za to vreme sam istanjirao sa 1221.3 25 lanaca koji nisu bili na mestu .i kad sam na kraju pogledao potrosio je 100 litara Evro Dizela,ceo dan mu je temperatura stajala na 80 stepeni ,a pritisak ulja je bio ceo dan na 4 Bara.brzina je bila prva ona najbrza i isao je u opsegu od 10 km/h do 12 km/h.Sta misliti o ovim rezultatima ? :cao:
imam jednu ispravku na potrosnju .ovde sam naveo da je potrosio 100 L ,to sam napisao odprilike kako sam ja nekako proracunao u odnosu na kazaljku na satu,ali kada sam ga posle opet napunio stalo je 87.5 L Evro Dizela
 
nije samo rasipanje novca nego i rizik. Ako je sistem za ubrizgavanje predvidjen za D2 a sipas eurodizel,brzo ces imati problem sa bos pumpom. D2 je gusci i ne sme se koristiti eurodizel kao zamena. Kod dizela mora se koristiti iskljucivo propisano gorivo,u protvnom bice posla za bosistu.
D2=loz ulje
To nije tacno i nemoj da plasis ljude,a verovatno ti je to neko rekao ko nema pojma.svako naredno gorivo koje ulazi u prodaju mora da moze da se koristi i ustarijim motorima da bi zamenilo prethodno .sto nije stvar sa obrnutim stanjem, D2 nesme da sesipa u motore koji su predvidjeni za ED zbog sadrzaja sumpora i ostalih stvari koje sadrzi i koje unistavaju dizne koje su naj osetljivije kod tih motora a prljaju i sondu i dolazi do neminovnog kvara,ostecenja motora.ranije je bio problem sto u ed nije dodavan aditiv koji zamenjuje sumpor u gorivu,ja u moje traktore zimi samo sipam ED i nemam nikakve probleme a nalupali su preko 1000 sati sa ED
 
Ja bi ti savetovao da nikako ne spias D2 ili loz ulje,ako je 1221.3 jer imaces raznih problema,ako je rec o obicnom 1221 onda moze... :ppozdrav:
ja u moj 1025.3 sipam loz ulje ed i d2 i nista mu ne fali on ima euro 2 motor i nigde ne pise da ne sme da se sipa ovo il ono, crveni ili zyti loz ulje je kvalitetniji od nasg d2 samo sipaj liniska pumpa moze da ide:ppozdrav:
 
"Talianu" ako imaš obrtomer sa crvenim brojevima na displeju onda je do sata 100% jer i ja na 1025 imam takav i ima kad ga teram i do 2000 obr/min i pokazuje 25km/h a ponekad skoči na 40km/h.
Da taj crveni je! Pa nema ni 50 sati već zeza,ali i ide.
Meni su rekli da je pogonsko gorivo D2 ali ja sama imao jedno bure ED i dosipao u dva navrata oko 100l.
 
I kod nas je zezao obrtomer još od početka ali serviseri kažu da može da se promeni ali možda će taj biti lošiji nego ovaj. Nema više kvaliteta kao pre čim su počeli da prave delove svugde po svetu. Neki kažu da može da mu škodi ED ali ja znam par njih koji od prvog dana sipaju to u rusa i do sad ima napravljeno oko 6000r/č i ništa mu ne fali.
 
Kad sam trebao kupiti rekli su mi iz Agropanonke hoces ovaj obican 1221 ili sa novijom linijom 1221.3 koji ide na evro dizel i jaci je za 6 ks,kad su bili serviseri pre 3god ja pitao moze d2,oni kazu NEMOJ AKO HOCES DA TE TRAJE I SACUVAS SNAGU,eto kratko i jasno...:ppozdrav:
 
Znam ja jednog sto u jako 'finu njusku' sipa D2 vec jedno 4 godine i koliko sam zapazio ima 6000 rh i radi kao prvog dana. Nisam siguran da li je traktor Euro 3 ali nije CR motor tako da ti vasi 'Rusvaji' najradije piju i najmanje trose prave D2 nafte...
 
Znam ja jednog sto u jako 'finu njusku' sipa D2 vec jedno 4 godine i koliko sam zapazio ima 6000 rh i radi kao prvog dana. Nisam siguran da li je traktor Euro 3 ali nije CR motor tako da ti vasi 'Rusvaji' najradije piju i najmanje trose prave D2 nafte...

to se slazem sa tobom, primetno vise trosi eurodiesel-a...
 
Ako ima linijsku pumpu,moze da se sipa i vitalovo ulje za salate :osmeh:
ED ce svakako trositi vise a vajde nikakve po traktor,samo po zivotnu sredinu.:ppozdrav:
 
Nazad
Vrh