MTZ Belarus

Nije druze,nego je radilica zveknula na trecem klipu,nismo dobro videli.Pukla po dijagonali za sirunu leteceg lezaja.Druga specijala bila.Da li neko zna koliko kosta original radilica i gde ima?!
 
Ja sam juce i danas prvi put u zivotu orao, soju i suncokret. Ukapirao sam da nemam pojma, j....a me hidraulika, stalno mi pada plug kada se okrecem, brzine ne mogu da ubodem, krci mi, trza, dosao sam do 30 radnih sati, jedva cekam servis, valjda ce oni malo da mi pojasne, sve u svemu katastrofa. A oranje nije izgledalo na kraju lose. Vogel lepo radi. Traktor je 1221.3 :sta:
 
ako mislis da je jednostavno ti probaj da stavis maticu...............
posto spominjes kuglice jel koristis original ruske spojke ili......
Ja se izvinjavam,nisam procitao da su kuglice u pitanju,mislio sam da je iglica,meni nije htela da otvori skroz ventil pa sam ubacio maticu 6mm i onda je normalno radila...
 
Ja sam juce i danas prvi put u zivotu orao, soju i suncokret. Ukapirao sam da nemam pojma, j....a me hidraulika, stalno mi pada plug kada se okrecem, brzine ne mogu da ubodem, krci mi, trza, dosao sam do 30 radnih sati, jedva cekam servis, valjda ce oni malo da mi pojasne, sve u svemu katastrofa. A oranje nije izgledalo na kraju lose. Vogel lepo radi. Traktor je 1221.3 :sta:
treba samo da se naviknes na menjac brzine su sinhronizoivane samo reduktor nije , kako ti hidraulika popusti?
 
Dušane ne brini se i mene čeka isto,bar je neko iskren a ne svi ko da se rodili u traktoru,mešteri!
Ja čekam da član Petru završi setvu pa da mi pokaže:osmeh::osmeh::osmeh:
 
nema tu mnogo mudrovanjea na reduktor ides u sporo i prebacis posle reduktor u drugu i na menjac isto drugom na oranji i naravno dobra muzika i dobro :ppozdrav::ppozdrav: pa gas
 
Imam jedan problem sa rusom 1025 nece poluge da digne, ustvari dize oko 100 kg ali jako sporo, pumpa radi i ima ulja, radi i kipa samo poluge ne rade.
 
namesti onu polugicu ispod sedista u zarez,verovatno je otisla u medjupolozaj-i proveri sajlu.
 
Naš Belarus 920 ima kao i 1221.3 sličnu konstrukciju hidraulike. tj.radi se o nekoj kilavoj sajli koja povlači ventil i ona podiže ili spušta poluge. Dok je traktor bio nov sve je radilo super međutim posle 5 godina korišćenja sajla se isteglila i dešava mi se isto da pusti plug odjednom dole ili da neće da ga digne gore.... Muke Isusove... Sajlu sam menjao već 4 puta i uvek ista stvar dok je nova radi posle patnja, a što je najveći problem nemam plivajići hod nego stalno sabija Vogela u zemlju...
U planu mi je da počupam sve to napolje i kupim sa neke stare 82-ke razvodnik i ručicu jer se više ovako nemože...
 
imam ponudu za neki rus 82 stari tip pa me interesuje kakav je traktor neke mane ako ih ima, potrosnja, malo uopsteno i koliko se krece cena tih traktora ako neko moze da odgovori da ne prelistavam celu temu ?
 
netreba uputstvo raskaci sve odvrni ona 4 sarafa sto drze pumpu i izvadi je kada budes vracao imas jedan siri nut sto ces i sam videti on moze uci samo na jedno mesto nemozes staviti pogresno
 
Meni danas bili serviseri na prvom servisu (50 rs), sredili hidrauliku, nastelovali kvacilo, kada sam probao radi kao auto, a plug vise ne pada, trebalo je samo da se dotegne poluga. Pricam o 1221.3, cena zamene ulja (20lit) i filtera bila 9.200,00 din :osmeh:
 
Ja sam juce i danas prvi put u zivotu orao, soju i suncokret. Ukapirao sam da nemam pojma, j....a me hidraulika, stalno mi pada plug kada se okrecem, brzine ne mogu da ubodem, krci mi, trza, dosao sam do 30 radnih sati, jedva cekam servis, valjda ce oni malo da mi pojasne, sve u svemu katastrofa. A oranje nije izgledalo na kraju lose. Vogel lepo radi. Traktor je 1221.3 :sta:

Kako sluzi 1221.3 jel sipas samo ED ili i D2? Koji plug sa njim vuces, koliko brazdi, da li je obrtac ili ne?
 
Nazad
Vrh