MTZ Belarus

Немој тако да га возиш. Са разводника хидраулике треба уградити једно преливно црево до резервоара. Давно ми је то један мајстор пребацивао па сам и заборавио тачно са ког холендера на разводнику.
jasam onaj ispod sedišta skoz zatvorio i spojio direktno de mu moze doć taj preliv .neće li posle gubiti pritisak ?
 
Погледај код неког на старијој 82-ки систем је исти а код тебе је сада пумпа хидраулике стално оптерећена и зато ти се уље прегрејава. Да би се то црево додатно видело треба скинути оплату у кабини.
 
vrati to sve nazad kupi novi kardancic onaj sto ide na taj razvodnik ispod sedista i novi nosac sa plasticnom caurom unutra kroz koju ide taj kardancic i mora da radi fabricki. svi ugradjuju taj razvodnik a ti izbacujes znas kako je tesko orati bez njega
 
vrati to sve nazad kupi novi kardancic onaj sto ide na taj razvodnik ispod sedista i novi nosac sa plasticnom caurom unutra kroz koju ide taj kardancic i mora da radi fabricki. svi ugradjuju taj razvodnik a ti izbacujes znas kako je tesko orati bez njega
,znam, na starom sam tako oro sa dve brazde ide al tri zeza,sutra ću još malo čačkati pa videćemo
 
zasto si to radio sto nisi prvo pitao nekog bacio si pare nemoze kod rusa da pusti naftu kroz ac pumpu zato sto je zavrnuta na bos pumpu a ne na blok da si samo malo razmislio

nisam bacio pare, imao sam pumpu, a zasto ne bi mogla da pusti ac pumpa naftu u karter kad je zavrnuta na bos pumu a pogoni je bregasta iz bos pumpe i tu moze da mijesa a bos pumpa ima centralno podmazivanje i eto nafte u karter. a nafta je 100%
 
pa brao sam kukuruz ova 2 dana za sad ne primjecujem da se nesto desava , da se nivo ulja povecava vidjecu jos za koji dan sta ce biti
 
.nema nikakvih smetnji ,samo da prode kiša paću staviti taj povratni vod ili staje već ,paću videti dalće se grejati

imao sam slican problem ali ne na traktoru nego na omotacu bala montirao sam pumpu od belorusa ali je bio malen precnik crijeva sto je dovodilo ulje u pumpu i isto se grejala i zujala. a desilo mi se na belarusu da je bio manjak ulja u rezervoaru i onda je zujala
 
Sta se desi kad se zaglavi ventil od rucice za kipovanje?
tj kako ga vratiti ,posto nazad imam dva para i samo jedan par radi,i onaj napred a ovaj je presto samo oce npr da digne tanjiracu ali nece da spusti.
 
Na novom rusu 1221.3 na koji smo juce zakacili vogel plug M1020, nismo umeli da provalimo zasto plug nece da se digne vise od 25 cm. A problem je bio banalan. Naopacke je bio postavljen tockic za regulaciju rucuice za podizanje. Umesto da stoji napred gde se spusta, tockic je bio iza, na stranu gde se podize, pa rucica nije mogla da dodje do kraja.
Na ovo mi je ukazao prijatelj sa foruma, pa koristim priliku da se zahvalim. Ovaj forum je spas za poljoprivrednike pocetnike kao sto sam ja.
 
Jel ima netko grafikon potrošnje goriva i grafikon broja okretaja kardana (1000 i 540 o/min) sukladno broju okretaja motora za MTZ-892?
 
Treba mi pomoc,kako da prebacujem kod rusa 820 iz 9-te brzine u 7 ili 8 a da mi ne zakrci,kad vucem prikolice ili sl.kad treba da saltam sve normalno ide 6,7,8,9,ali kad hocu na brdo da prebacim u manju mora da stanem,,a to sa teretom mi predstavlja problem,jer ima neka caka tu ili kako da ne zakrci?
 
Nazad
Vrh