MTZ Belarus

zemo to ti je vjerovatno ac pumpa i mene je j..la na zetoru, ili najbolje skini i nosi bespaljku
 
uopšte nije bitno da li je model sa stupom ili zajedničkim rezervarom i jednom i drugom je mana pumpa volana koja propusti u karter . provjeravaj nivo ulja u stupu i biće ti sve jasno , ako je tu ulje u redu onda je gorivo ali to treba da se vidi po ulju
 
nije kod mene kod mene ima stub volana i u njemu je ulje za volan ne vezano sa uljom od hidraulike
sad sam zamijeno ac pumpu i ulje pa cu da vidim za koji dan sta se desava

zasto si to radio sto nisi prvo pitao nekog bacio si pare nemoze kod rusa da pusti naftu kroz ac pumpu zato sto je zavrnuta na bos pumpu a ne na blok da si samo malo razmislio
 
Potrebne su mi utege odnosno ćurke kako ih kod nas zovu koje stežu poluge od hidraulika, moje su se iskidale i pogubile, u pitanju je 892, gde to ima najpovoljnjije? A da nije u vašar u Rumi, treba mi pre toga.
 
Kod mene nisu španeri nego neka zajebancija zato su se i pogubili. Mogu i španeri sad da dođu.
 
kod tebe su bile cetvrtaste cevi sa rupama slobodno stavi obicne spanere na navrtanje ima u ns novi nisu skupi
 
Kod mene nisu španeri nego neka zajebancija zato su se i pogubili. Mogu i španeri sad da dođu.

teleskopske zatege,a sad mogu i spaneri da dodju........samo moras paziti i uvek zakontrati maticu kada zaspanijes jer u losoj godini kada je blato posto je spaner sa spoljne strane hoce da se navata blata na gumu i onda lagano drnda po spaneru i odvrne ga i izgubi se srednji deo (matica dupla),ili da prebacis spanere iznutra preko osovine poluga,a konzole poskidas,ili......kupis teleskopski spaner kako je i bilo:osmeh:
 
ja sam umesto tih teleskoskih spanera uzeo obicne. pokidao sam dve garniture...los im je kvalitet. Sto se tice AC pumpe tj. pumpe niskog pritiska, mislio sam da je pricvrscena na blok , ako nije onda je stvarno bacanje para. Ako je sigurno nafta onda ili pumpa ili dizne... ne znam gde bi drugo prosla.
 
pomagajte Hitnooo, zezala me hidraulika na 82.1 pa sam izbacio ono fino podešavanje ispod sedišta i spojio direktno na one ručice sa strane i sad dize i spušta dobro ali počela je da zuji pumpa i jako se greje kao da ima velik pritisak kad smanjim pritisak nema snagu da digne a kad malo pojačam zuji i greje se jel zna neko u čemu je tu problem spojio sam na prvu ručicu sa desne strane?
 
teleskopske zatege,a sad mogu i spaneri da dodju........samo moras paziti i uvek zakontrati maticu kada zaspanijes jer u losoj godini kada je blato posto je spaner sa spoljne strane hoce da se navata blata na gumu i onda lagano drnda po spaneru i odvrne ga i izgubi se srednji deo (matica dupla),ili da prebacis spanere iznutra preko osovine poluga,a konzole poskidas,ili......kupis teleskopski spaner kako je i bilo:osmeh:

Imam i jedan i drugi tip, ove teleskopske stalno gubim, kidam i sl. a oni klasični su fabrički. Kupiću te klasične i gotovo.
 
stavi klasicne , jer one teleskopske mogu da se polome tako sto ce ti zeznuti spoljnu gumu, to se desilo mom priljatelju i odmah morao glanc novu gumu da kupi posto se virilo unutrasnja
 
jes ti to mjerio pritisak pa podešavao ili napamet. ritisak nisam u početku dirao i kadsam video dase greje i zuji posle sam smanjio al onda nema snagu dovoljno da digne sad sam stavio nov razvodnik ispod volana on ima blombu fabrički je valjda podešen i opet pumpa zuji i jako se greje
 
Немој тако да га возиш. Са разводника хидраулике треба уградити једно преливно црево до резервоара. Давно ми је то један мајстор пребацивао па сам и заборавио тачно са ког холендера на разводнику.
 
Nazad
Vrh