MTZ Belarus

Moja masina!!
2rm4lft.jpg

mra9o3.jpg

2i21j49.jpg

1zegt5g.jpg
 
savoris je napisao(la):
kupljen i postavljen onaj planetarni alnaser , pali za divno čudo , koliko će da potraje ostaje da se vidi , ne bih rekao da na velikim minusima može ''muški'' da zavergla ali i to ostaje da se vidi :D
litvanski , 70e

a za svaki slučaj sam kupio i nov rotor i bendiks na onaj ruski alnaser pa ću njega da sklopim kada budem imao vremena i stavim na traktor a ovaj ''planetarac'' ostavim u rezervi jer mi paše na sva tri traktora. vrti savo ko lud moj anaser je 16v a vrti na 12v.dobro
 
kinez je napisao(la):
imam alnaser sa planetarnim reduktorom na kome pise 16v.a akumulator 12 sta tu ima nejasno?
meni nije jasno stavi sijalicu od 24 volta na akumulator od 12 volti a potom stavi sijalicu od 12 volti na akumulator od 24 pa mi reci koja jace sija
 
galki je napisao(la):
kinez je napisao(la):
imam alnaser sa planetarnim reduktorom na kome pise 16v.a akumulator 12 sta tu ima nejasno?
meni nije jasno stavi sijalicu od 24 volta na akumulator od 12 volti a potom stavi sijalicu od 12 volti na akumulator od 24 pa mi reci koja jace sija
ma ja samo kazem kakav anaser imam tako sam kupio traktor sa tim anaserom i palim mtz82 sa dva akumulatora od po 45 A vezana paralelno pedhodnih dana sam palio bez grejaca i sto bi trazio nesto bolje
 
kinez je napisao(la):
galki je napisao(la):
kinez je napisao(la):
imam alnaser sa planetarnim reduktorom na kome pise 16v.a akumulator 12 sta tu ima nejasno?
meni nije jasno stavi sijalicu od 24 volta na akumulator od 12 volti a potom stavi sijalicu od 12 volti na akumulator od 24 pa mi reci koja jace sija
ma ja samo kazem kakav anaser imam tako sam kupio traktor sa tim anaserom i palim mtz82 sa dva akumulatora od po 45 A vezana paralelno pedhodnih dana sam palio bez grejaca i sto bi trazio nesto bolje
zanimljivo... znam da elektricari skinu sa 12 na 9 volti da bi dobili brzinu anlasovanja ali ovo 16-12v ne kontam. al sto kazu mozda je stamparska greska. uostalom i na tarabi pise ... ona stvar pa nije! :haha:
 
kinez je napisao(la):
vrti savo ko lud moj anaser je 16v a vrti na 12v.dobro

ma nek vrti kako hoće , vrijeme će da pokaže

imam osjećaj da je brži kada je toplo vrijeme ili topal motor , a kada je hladno ulje ona je skoro isto
teško je ocijeniti onako od oka
 
@ MONTOYA

Uzrok tome može biti više činilaca:

- zablokirao ventil u razvodniku
-zablokirao propusni ventil na spoju između razvodnika i hidrocilindra
-blokada u hidrocilindru
-zabravljena je mehanička blokada na gornoj osovini poluga, kod nas se zove "šestica" kojom se blokira osovina i rasterećuje hidraulika.


Pokušaj da rućicu kojom se blokira položaj hidraulike spustiš u neutralan položaj, pa ručicu kojom se vrši manipulacija (podizanje i spuštanje) pomeri u krajnji donji položaj. Treba da se čuje zujanje pumpe i da automatski izbaci ručicu u neutralni položaj. Odmah podići tu istu ručicu do kraja u gornji položaj i poluge treba da se spuste.

Sve ovo važi ako nije blokirano mehaničkom blokadom. Prvo to treba proveriti.

Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
MONTOYA je napisao(la):
nije pitao sam ga
82 stari tip je u pitanju,bez fine hidraulike

garant mu je upalo nešto u onaj prigušivač protiv brzog spuštanja prključka

to je ustvari holender koji se nalazi na klipu a na njega se dalje spaja crijevo , garant je to u pitanju jer je tamo jako mala rupica i mali komadić gumice ili nečega zatvori totalno protok
 
Nazad
Vrh