MTZ Belarus

aca je napisao(la):
Meshter,hvala ti :ppozdrav: :D
Post je spojen: [time]1298013417[/time]
_________________________________________________
Mnogo trazi ovaj iz Nove Pazove,200 eura ::lose::
ma idi,to je bezobrazluk,za t 40 200e donja poteznica,a adapteri za duple 450:haha: :nono:
 
Camel Driver je napisao(la):
Zdravo drugari! Danas sam doneo kuci motor od Puskasa (MTZ82) Bilo je puknuta radilica neznam dal secate stavio sam slike pre! Nabavilisu radilicu koji sa 7srafova i 1 stift hvata zamajac a standard je 6 sraf i2 stift i tegove su veci nije mogo da se okrene radilica od uljenog pumpe! :sta: :sta: :sta: :sta: :sta: Sta kazete vi za ovo:haha:
Zapinje za pumpu ili za cev?
Neki noviji modeli Mtz imaju na zamajcu 7 šrafova, ali nisam siguran koji, možda 1025 ?
 
nikola indjija je napisao(la):
1zzqcft.jpg

Drug poceo da budzi motor mercedesa 130ks na rujkana 82,slika je losija sutra cu slikati po danu :cao:
Ajde molim te postavi slika kad slikas bas me interesuje kako ce uraditi.
Da sam na njegovom mestu ja bih odustao kajace se
Post je spojen: [time]1298040943[/time]
_________________________________________________
Ne bih to na forumu da objavljujem ako ga interesuje neka me nazove ali 130 ks ako stavlja to je preterano!!!
Post je spojen: [time]1298066192[/time]
_________________________________________________
Normalno ako ostavlja i turbinu
 
hrnciar je napisao(la):
nikola indjija je napisao(la):
1zzqcft.jpg

Drug poceo da budzi motor mercedesa 130ks na rujkana 82,slika je losija sutra cu slikati po danu :cao:
Ajde molim te postavi slika kad slikas bas me interesuje kako ce uraditi.
Da sam na njegovom mestu ja bih odustao kajace se
Post je spojen: [time]1298015743[/time]
_________________________________________________
Ne bih to na forumu da objavljujem ako ga interesuje neka me nazove ali 130 ks ako stavlja to je preterano!!!
Post je spojen: [time]1298040992[/time]
_________________________________________________
Normalno ako ostavlja i turbinu
Nema ovaj motor turbinu,za 10cm treba traverzne da produzi i bice mu problem kardan od prednje vuce(smeta mu karter)
 
možda bi u katreru bilo mjesta da se on malo ureže i napravi prolaz za kardan , na velikim motorima nije baš sve u knap kao na malim , neka skine karter i provjeri ima li mjesta sa unutrašnje strane

sve zavisi koliko mu fali prostora
 
savoris je napisao(la):
možda bi u katreru bilo mjesta da se on malo ureže i napravi prolaz za kardan , na velikim motorima nije baš sve u knap kao na malim , neka skine karter i provjeri ima li mjesta sa unutrašnje strane

sve zavisi koliko mu fali prostora
Izgleda da mu je tu pumpa za ulje kada skine karter videce
 
srdjan7 je napisao(la):
aca je napisao(la):
Meshter,hvala ti :ppozdrav: :D
Post je spojen: [time]1297988217[/time]
_________________________________________________
Mnogo trazi ovaj iz Nove Pazove,200 eura ::lose::
ma idi,to je bezobrazluk,za t 40 200e donja poteznica,a adapteri za duple 450:haha: :nono:
Sve te poteznice su od Imt-a,samo ide drugacija ploca...Cim ugreje,pravim za moj traktor,nisam lud da dam 200 e,a sve imam kuci... :DA za adaptere je preterao ::lose::
 
Ja cu da napravim za dzabe.,a i za onu gornju trazi 100 e,sto je prosto kao pasulj da se napravi,imam sav potreban materijal :D
 
Ja sam novi na forumu. Kupio sam pre 5 dana mtz 820 belarus 2006 god 3200 sati rada. Inace sam sa Kosova. U transport desilo mi se da su mi blokiraki prednji tockovi. Znali neko da mi objasni zasto se to desilo? Unapred hvala....
 
bane_kosovo je napisao(la):
Ja sam novi na forumu. Kupio sam pre 5 dana mtz 820 belarus 2006 god 3200 sati rada. Inace sam sa Kosova. U transport desilo mi se da su mi blokiraki prednji tockovi. Znali neko da mi objasni zasto se to desilo? Unapred hvala....

Ili ti je otisao konusni par zupcanika u prednjoj vuci na mestu gde je sam most pod pravim uglom (posebno za levi li desni tocak) ili ti blokira nesto u srednjem kucistu izmedju kardana gde su lamele.

Inace, predstavi se u odgovarajucoj temu da te moderatori ne opominju...
 
bane_kosovo je napisao(la):
Ja sam novi na forumu. Kupio sam pre 5 dana mtz 820 belarus 2006 god 3200 sati rada. Inace sam sa Kosova. U transport desilo mi se da su mi blokiraki prednji tockovi. Znali neko da mi objasni zasto se to desilo? Unapred hvala....
verovatno si ostao bez ulja sipaj ulje u prednju vucu i teraj.ako nesto nije puklo
 
aca je napisao(la):
Ja cu da napravim za dzabe.,a i za onu gornju trazi 100 e,sto je prosto kao pasulj da se napravi,imam sav potreban materijal :D
Ja sam jesenas pravio donju poteznicu za 52-ku materijal 30e i jedno poslepodne da sve uklopim :udri:
 
zombie_666 je napisao(la):
milan putinci je napisao(la):
zombie_666 je napisao(la):
Koliko u prosjeku izdrži lamela kod 82.1, ono, prosječnog korištenja, uz oranje i slično? Ajd molim vlasnike rusa da podijele svoja iskustva. Svi me ovamo na mom kraju prepadaju da im lamela rikne svakih par stotina sati (mada ne znam odakle im ta informacija kad ovdje niko nema rusa).
ma nemoj da se brines.... kod mene izdrzi 2000h... al ga vozim kao manijak.... a i nije neka investicija!!!! KORPA I LAMELA 100E!!!! ako to ne zasluzi za 2000h onda ga nemoj ni uzimati :ppozdrav:
Post je spojen: [time]1297973289[/time]
_________________________________________________
steva 1984 je napisao(la):
I kad udjes u brazdu sa 820 ili 892 ono isto :haha:
hahahahhahha bravo majstore...... :haha: :haha: :haha:
Post je spojen: [time]1297998701[/time]
_________________________________________________
djoker je napisao(la):
Kako moze da bude isto 820 i 892 to je nebo zemlja i samo onaj ko nije probao moze da prica da je isto :nono:
pa da u pravu si..... 820 ce da ore dok ti ne crknes u njemu a 892 dok mu izdrzi turbina :haha: :haha: :haha: sto jednostavniji traktor to bolji...

Hvala na informaciji!! Ako je tako, onda ce meni lamela bas potrajati, trebace mu svakako 10 godina da nabije 2000 sati :)
nema na cemu..... moj je 2004 god a ima 5000h pa sad vidi kako mu je.... al sad ce mu biti lakse uzeo sam nov 1221.... popularnog DOKTORA :ppozdrav:
 
Kada mi se blokirali prednji tockovi bilo mi je mnogo ugrejano srednje kuciste imedju kardana i lamele, krenuo sam rikverc i odblokirale se i pocelo je da kaplje ulje iz kucista. Sta moze da bude to? Da li je ostao bez ulja ili je nesto drugo u pitanju?
 
bane_kosovo je napisao(la):
Kada mi se blokirali prednji tockovi bilo mi je mnogo ugrejano srednje kuciste imedju kardana i lamele, krenuo sam rikverc i odblokirale se i pocelo je da kaplje ulje iz kucista. Sta moze da bude to? Da li je ostao bez ulja ili je nesto drugo u pitanju?

prvo skini prednji kardan pa vidi okreće li se sve
pa onda probaj na dizalici točak po točak rukom okretati da ne bi napravio kakvu veću havariju i onda ćeš znati tačnije gdje je problem
ovako napamet teško je reći jer rus ima mnogo ''kritičnih'' tačaka od izlaza iz mjenjača pa do prednjeg točka
a može biti
to kućište što si pomenuo , pa srce diferencijala , poluosovine (njihovi zupčanici ) , pa onda krajnji prenos u reduktoru točka
pa čak i svaki ležaj pojedinačno može da ''zakuje'' prednju vuču , a ima ih 24 čini mi se
 
Nazad
Vrh