MTZ Belarus

Rale 83 je napisao(la):
ZRENJANINAC je napisao(la):
Uglavno zec brzine nisu za tešku operaciju ili nisu preporučljive i treba terati u kornjaču.
Post je spojen: [time]Thu Dec 2 09:35:44 2010[/time]
_________________________________________________
MONTOYA je napisao(la):
dali je tačno da neke brzine na 82-ci nisu za teške poslove,oranje i sl.
Da rezimiramo malo 552 i 82.1 imaju istu maksimalnu brzinu kretanja , znaci da se zecovi iz 82 poklapaju sa brzinama iz 52 , sto bi onda to bilo problematicno .
I ja sam to isto cuo al vidim da vlasnici belarusa sa foruma to negledaju , pa onda tako i ja izvlacim max i masine , sve radnje radim na 1800-1900 obrtaja , retko kad uzbrdo u oranju ganjam na 2200

kao prvo ,,pravi,, 552 nemoze da ima istu brzinu kretanja kao 82,imaju iste menjace al 552 nema zec kornjacu i radi na 1800 sto znaci da je sporiji za 400 obrtaja kad je 82 u zecu,a ako tvoj 552 radi kao i moj na 2200 i ima zec kornjacu onda to odavno nije 552 i netreba na taj nacin usporedjivati jer je traktor budzen
 
da al pri istim obrtajima,u predhodnom postu si naveo pri MAX. obrtajima istu brzinu kretanja nemogu da imaju kad imaju razliku od 400 obrtaja,jedino kad 82 smanji na 1800 e onda je isto,malo si se pogresno izrazio pa je doslo do nesporazuma :cao:
 
Lazaro023 je napisao(la):
futurefarming je napisao(la):
SAKULJAN je napisao(la):
Sta kazete za ove masine

Znači to su novi Rujani, lepo je nakićen, to mora da je full oprema.
Sigurno da je bolje bez elektronike , manje odrzavanja pouzdaniji rad , al se sve vise tezi ka tome.
Neki eksplatisu traktore samo 7 god - posle ih naravno salju za srbiju

Mene nesto strah od tolike elektronike na traktoru...
 
Jel zna neko gdje i za koje pare bi se mogla naći kuka za jednoosovinku prikolicu za MTZ82.1? Moze i ona mehanička obična, a moze i ona automatska sto je dizu poluge. Gledao sam neke rusine, ali do sad nijedan nije imao kuku za prikolicu, a kod nas se samo jednoosovinke koriste. Dakle, o kojim se parama radi i moze li se to naći, i naravno gdje?
 
Ja sam uzeo ovu u Somboru novu za 4300 ::novac::

2yywch3.jpg
 
Pa imam neku pteznicu sto se montira na traktor ali ne znam da li je kompletna .To je od MTZ 82 ili 52 to je isto.
Hteo sam da pravim donju poteznicu za berac pa da iskoristim nesto od te poteznice pa sam odustao.
 
zoran kjlajicevo je napisao(la):
jel ima negde da moze da se vidi kako ide ako uzimas traktor za robu

ja sam pitao i za robu nema vise nista od kupovine mada pise u poljoprivredniku,samo kes ili kreda bez kamate i 25% ucesca
 
zombie_666 je napisao(la):
Jel zna neko gdje i za koje pare bi se mogla naći kuka za jednoosovinku prikolicu za MTZ82.1? Moze i ona mehanička obična, a moze i ona automatska sto je dizu poluge. Gledao sam neke rusine, ali do sad nijedan nije imao kuku za prikolicu, a kod nas se samo jednoosovinke koriste. Dakle, o kojim se parama radi i moze li se to naći, i naravno gdje?
odes u ns kod ruseva i kupis za 150 E ja sam kupio letos :ppozdrav: ako se vratis unazad naces slike :cool:
 
zombie_666 je napisao(la):
Jel zna neko gdje i za koje pare bi se mogla naći kuka za jednoosovinku prikolicu za MTZ82.1? Moze i ona mehanička obična, a moze i ona automatska sto je dizu poluge. Gledao sam neke rusine, ali do sad nijedan nije imao kuku za prikolicu, a kod nas se samo jednoosovinke koriste. Dakle, o kojim se parama radi i moze li se to naći, i naravno gdje?
ja kupijo u rumi za 50 e nekorisrena (ona sto dizu poluge)
 
markokurjega je napisao(la):
Ja sam uzeo ovu u Somboru novu za 4300 ::novac::

2yywch3.jpg

Zar se moze s ovim nositi jednosovinka?! Pa sav teret će biti na polugama, a i jako je daleko od traktora ovako. Mene zanima ona prava kuka koja se montira dole ispod kardana, ili ona obična klateća ili ona automatska koju dizu poluge hidraulike a ona se potom zaključava. Gledao sam u katalogu i tamo sam vidio 3-4 vrste kuka koje idu na 82-jku. Vidio sam rješenje sa slike na jednom 82.1 koji sam gledao, kaze lik da je on tako vozio jednoosovinku i da je blokirao hidrauliku (gore je blokirao cilindar) dok je vukao prikolicu, al meni to djeluje jako daleko nazad, čini mi se da bi to dizalo prednji kraj traktora kada je prikolica mnogo natovarena
 
@zombie_666

Neboj se kačiti na tu gredu. Ona nosi punu jednoosovinku a da je traktor i ne iseti. Ja sam tako vukao i berač i prikolicu i nikad nisam imao problema, a tako i drugi u mojoj okolini vuku.
Što se tiče udaljenosti od traktora ona nije velika jer se greda montira na polovinu poluga, tako što se skinu krajevi poluga i nije velika udaljenost od traktora, a što se tiče propinjanja traktora, to sigurno neće. Ti nemožeš jednoosovinku toliko natovariti da se belorus od tereta propne.
 
ako je ista kuka kao na staroj 82jki onda je mozes kupiti u Rumi na vasaru za oko 20 eura




Post je spojen: [time]1291411989[/time]
_________________________________________________
zombie_666 je napisao(la):
markokurjega je napisao(la):
Ja sam uzeo ovu u Somboru novu za 4300 ::novac::

2yywch3.jpg

kuka za jednoosovinku ti se vidi na ovoj slici i za ove o kojoj govorite
 
ova kuka na slici nosi provereno jednoosovinku od 5 tona (igra se sa njom) to mogu reći sa sigurnošću.Čak sam greškom pri kipovanju uključio podizanje poluga i skrivio rudu na prikolici a poteznica nije ni osetila.
 
Nazad
Vrh