MTZ Belarus

savoris je napisao(la):
danas sam malo upao , ali dubokoooooooooooo :zli:





image00310.jpg

A pre nekoliko da sam napisao:

Okrim je napisao(la):
@ zrine892

Bravo za komentar. :bravo: Mi imaoci i ljubitelji "rusa" znali bi izabrati šta je bolje, ali i dalje se pružamo koliko smo dugački i dalje krpimo i vozimo ruse jer znamo da nas nikad neće izneveriti. A kad dođe situacija da je nešto teško, uvek je tu "rus", jer gde on ne može proći, tu drugi traktor nemože ni prići.


Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:

Moj post od pre nekoliko dana se obistinio. Da je u pitanju neki drugitraktor sa manjim točkovima, morala bi ga vaditi dizalica.

Savo, pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:
 
KishRobert je napisao(la):
vlada_popov je napisao(la):
Pozdrav svima. nedavno sam se prikljucio sajtu i imam pitanje.
pre par dana sam pazario 1221.3 i cekam na isporuku. ono sto me zanima dok ne dodje, je kakav je menjac kod njega,tj posto imam vec 952, interesuje me da li je menjac kao kod njega, ili slican?

ovo me zanima najvise zbog toga kako se menja pravac kretanja, i da li je prakticno uzeti obrtac plug za njega...?
hvala unapred. Vlada
kupio si nov traktor a neznas kakav ima menjac?
verujem da su mali crnci unutra koji okrecu taj traktor....o boze kakav lik...

E kad covek ima para i ne interesuje ga sta kupuje i onako ga on mozda nece voziti vec neki nesretni radnik koji radi za 15000din mesecno :udri: :udri: :udri: a uzgred koga biriga kakav menjac ima vazno da se kupio jos ne verujem kakvih ljudi ima :zli: :nono: :udri:
 
nista strasno sajla i drugi rus resavaju problem ako i na tvom radi prednja. ja narusu imam alternator od audija 72a
 
mica967 je napisao(la):
nikola indjija je napisao(la):
Ja sam stavio od keca remontovan 55a 5000din i nemam nikakvih problema
Ija sa isto ugradio kao i Nikola i nema nikakvih problema, ali me nesto drugo muci na mom Mtz 820 hidraulicna blokada zadnjih tockova,zamenem gar. gumica i membranu i jako malo radi i opet procuri sta uraditi dali je neko imao slican problem inace delove sam uzeo od Enderica i N.Sada :ppozdrav:


ugradis na vazduh, prosto i duuuuuuuuuuugotrajno,uz malo novaca,i malo vremena i resio si se muka curenja,uz to mnogo bolje funkcionise,licno taj sistem koristim bar 10-tak godina :cao:
 
ovo moje pitanje je bilo iskljucivo iz razloga jer vidim da nije ista sema brzina kao 952, jasno mi je da je sinhronizovani prenos 16/8 , ili slicno. ne treba mi naravno vase misljenje, znam sta sam uzeo...... mada mi nije ni vazno vise, oooo sveznajuci moji momci... smesni su vam komentari, molim da moje poruke ne komentarisete i hvala za utroseno vreme... likovi... :haha: zamoljavam vas da uklonite komentare, zaista nisu prikladni i nekulturno je... :nono:
 
danger je napisao(la):
mica967 je napisao(la):
nikola indjija je napisao(la):
Ja sam stavio od keca remontovan 55a 5000din i nemam nikakvih problema
Ija sa isto ugradio kao i Nikola i nema nikakvih problema, ali me nesto drugo muci na mom Mtz 820 hidraulicna blokada zadnjih tockova,zamenem gar. gumica i membranu i jako malo radi i opet procuri sta uraditi dali je neko imao slican problem inace delove sam uzeo od Enderica i N.Sada :ppozdrav:


ugradis na vazduh, prosto i duuuuuuuuuuugotrajno,uz malo novaca,i malo vremena i resio si se muka curenja,uz to mnogo bolje funkcionise,licno taj sistem koristim bar 10-tak godina :cao:

ako već hoćeš da i dalje ostane hidraulično nije dovoljno da smo gumice promeniš već i deklu spoljašnju jer se tu ona ojede i ni jedna gumica neće dugo zaptivati i drugo taj deo što ulazi u tu ploču sa crevom mora biti slobodan tj.da se okreće u krug nesme da zariba... :cao:
 
Okrim je napisao(la):
A pre nekoliko da sam napisao:

Okrim je napisao(la):
@ zrine892

Bravo za komentar. :bravo: Mi imaoci i ljubitelji "rusa" znali bi izabrati šta je bolje, ali i dalje se pružamo koliko smo dugački i dalje krpimo i vozimo ruse jer znamo da nas nikad neće izneveriti. A kad dođe situacija da je nešto teško, uvek je tu "rus", jer gde on ne može proći, tu drugi traktor nemože ni prići.


Pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:

Moj post od pre nekoliko dana se obistinio. Da je u pitanju neki drugitraktor sa manjim točkovima, morala bi ga vaditi dizalica.

Savo, pozdrav od Mirka iz Kule. :cao:

mirko druže :ppozdrav: ma zna se koji je najprohodniji traktor za mene , ne bih rusa mijenjao za brdo karamela
i kada bih kupio nov traktor to bi bio rus , a nedaj bože ako bi kupio neki drugi , rus iz moje avlije ne ide nikada i nikuda ::namigivanje::

najvjerniji čovjekov prijatelj nije više pas , sada je to rus :ppozdrav:
 
vlada_popov je napisao(la):
ovo moje pitanje je bilo iskljucivo iz razloga jer vidim da nije ista sema brzina kao 952, jasno mi je da je sinhronizovani prenos 16/8 , ili slicno. ne treba mi naravno vase misljenje, znam sta sam uzeo...... mada mi nije ni vazno vise, oooo sveznajuci moji momci... smesni su vam komentari, molim da moje poruke ne komentarisete i hvala za utroseno vreme... likovi... :haha: zamoljavam vas da uklonite komentare, zaista nisu prikladni i nekulturno je... :nono:
pa ako ti ne treba nase misljenje,zasto si onda pitao?
i na ovom forumu je kao i u svakoj kuci domacinskoj da se lepo prvo javis i predstavis,pa tek onda pitas!
 
zorancile je napisao(la):
Tako da i ako curi ne ostavlja fleke na betonu i ne moraš da dosipaš ulje. :haha:

moze samo vazduh da curi po betonu al on nije tako skup :D,bez zezanja sistem je :D
Post je spojen: [time]1291242134[/time]
_________________________________________________
pa dobo sto ste odmah stisnuli coveka u semu,covek je nov na forumu i nije se jos snasao,polako i strpljivo sa novajlijama ::000::
 
Sta ste napali vladu, covek ima pravo da pita, ni ja nisam znao kakav je menjac dok ga nisam preuzeo, dok ste vi napravili odma generalnu i doktorirali ruse.
 
Zrine, to me je zanimalo jer i ja znam da za elektronski obrtomer treba da ima jednu zicu vise. Pitam jer ja hocu da ugradim obrtomer od Ruje na IMT-a gde imam alternator slican tvom.

Vecinu 1025 sam video sa analognim 'sajlasima' obrtomerima iako tih godista modeli 820 i 892 imaju elektronce... Zasto je to tako, stvarno nemam pojma.
 
KishRobert je napisao(la):
vlada_popov je napisao(la):
Pozdrav svima. nedavno sam se prikljucio sajtu i imam pitanje.
pre par dana sam pazario 1221.3 i cekam na isporuku. ono sto me zanima dok ne dodje, je kakav je menjac kod njega,tj posto imam vec 952, interesuje me da li je menjac kao kod njega, ili slican?

ovo me zanima najvise zbog toga kako se menja pravac kretanja, i da li je prakticno uzeti obrtac plug za njega...?
hvala unapred. Vlada
kupio si nov traktor a neznas kakav ima menjac?
verujem da su mali crnci unutra koji okrecu taj traktor....o boze kakav lik...

Ej Kiš rasteruješ i plašiš nam omladinu i novajlije...
 
Bubu je napisao(la):
Zrine, to me je zanimalo jer i ja znam da za elektronski obrtomer treba da ima jednu zicu vise. Pitam jer ja hocu da ugradim obrtomer od Ruje na IMT-a gde imam alternator slican tvom.

Vecinu 1025 sam video sa analognim 'sajlasima' obrtomerima iako tih godista modeli 820 i 892 imaju elektronce... Zasto je to tako, stvarno nemam pojma.
na svakom alternatoru moze da bude izvod za obrtomer,neki imaju odmah ugradjen to je buksna sa oznakom 'W'a ako nema to svaki auto-elektricar moze da izvuce,samo treba da se zalemi komad zice na odrdjeno mesto u alternatoru i izvuce zica.meni je to majstor radio na par automobila a i na jedan traktor.samo treba posle da bude odgovarajuci odnos remenica da ne pokazuje pogresno broj obrtaja.
 
pa meni je to smesno,kupis traktor i dok ga ne preuzmes,gledas po forumima koliko koji model ima brzina...mislim,ako vec dajes toliko love,valjda se na licu mesta pita,proba...bar bi ja tako...
 
Bubu je napisao(la):
Zrine, to me je zanimalo jer i ja znam da za elektronski obrtomer treba da ima jednu zicu vise. Pitam jer ja hocu da ugradim obrtomer od Ruje na IMT-a gde imam alternator slican tvom.

Vecinu 1025 sam video sa analognim 'sajlasima' obrtomerima iako tih godista modeli 820 i 892 imaju elektronce... Zasto je to tako, stvarno nemam pojma.
Meni je majstor izvukao tu zicu za obrtomer iz altenatora,ali sada pokazuje malo vece obrtaje
 
KishRobert je napisao(la):
pa meni je to smesno,kupis traktor i dok ga ne preuzmes,gledas po forumima koliko koji model ima brzina...mislim,ako vec dajes toliko love,valjda se na licu mesta pita,proba...bar bi ja tako...
ni ja davne 1986 kad je cale kupio fergusona nisam znao skoro nista o njemu :sta:
A sada on nezna nista o belorusu (samo sam ga jedanput vozio u kabini )
 
Nazad
Vrh