MTZ Belarus

1025 ne bih kupovao nikad,pojacana 82-ka nista vise.1021 je vec druga prica,sto pise Sinisa,ali ne samo zbog monobloka,nego jakih poluosovina i svega ostalog sto je bitno kad traktor nosi 2+t na polugama.
Neće baš biti da je pojačana 82.
Ko je bre vas ljudi naplasio sa tim poluosovinama toliko.
I sta ce tom traktru 2 + tone na krajevima poluga.
 
2+ t na krajevima poluga je izuzetno malo jer ni jedna nošena mašina neka težište na krajevima puga.
 
Ja nekad nosim sa 82 i preko 1500 kg,i malo mi je,a znam da je za traktor granica,pocela je da mi puca desna poluga,ima neke pukotine na njoj....Zato ako bih gledao neki rus da uzmem,to je 1021 za preko 2t.Jer je to fakticki 1221 po pitanju mogucnosti nosenja tereta,a ks mi ne trebaju inace koje ima 1221,i 100ks je puno.
Pisao sam,poluosovine kad puknu sjeb... prikljucak nazad,nije mene briga za traktor koliko i za ostecenje orudja koje traktor u tom trenutku nosi.A poluosovine su inace kod rusa,najveca stavka koja odredjuje koliko ces nositi tereta na polugama,te price pojacana hidraulika,pumpa,ovo ,ono ,me ne zanima,beskorisno,ti i dalje si ogranicen sa poluosovinama koliko ces nositi sa tim traktorom.
@Farmer II Vise ks.
@Boderlica Da,moguce da i to misle proizvodjaci traktora kad napisu podizna moc toliko i toliko,mislim da za 82ku pise nesto tipa preko 2t valjda ,pa i prskalica,rasipac i slicni tereti blizu traktora od 2t bi slomili nesto na njemu ocas posla.
 
Pa to su vam vasi plugovi 3 brazde,4 brazde obrtaci,koliko su daleko od traktora to mu je sigurno preko 2t blizeg tereta traktoru.Sve to ublazavaju najvise hidro akumulatori,1021 sa akumulatorima,ne sme da oseti ni 2.5t.
 
@Arkadije odakle više to pucanje poluosovina bre,pa ja radim ruse ravno 20 godina i dva puta sam video polomljenu polu osovinu od toga jednom solo traktor koji je upao u toliki kanal tom brzinom da je pukla kao ledenica i jednu koja je pukla u udesu.
Ni jedno orudje za koje je taj traktor od 80 i 100 ks predviđen nece slomiti tu osovinu a bajke za malu decu i urbane legende su druga stvar.
 
Pa to su vam vasi plugovi 3 brazde,4 brazde obrtaci,koliko su daleko od traktora to mu je sigurno preko 2t blizeg tereta traktoru.Sve to ublazavaju najvise hidro akumulatori,1021 sa akumulatorima,ne sme da oseti ni 2.5t.
Evo 1021 nosi kuna 4 glave vario,ima tonu tegova napred i opet nema prednje točkove i upravlja samo uz boziju pomoć.
Taj plug verujem da nema 2 tone,ispravite me ako grešim i on nema sta da traži zakacen za taj traktor,ni za jedan traktor od 100 ks.
92a16ad2c5784a205ee89e4e0cb04c16.jpg


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 
Ja pricam o teretima blizu traktora ne km iza kabine.Ovo da ima 2t i za 200ks ne bi bilo lako.Ali prskalicu,rasipac i slicno,moze da nosi sigurno 2t bez problema.
 
Nismo se razumeli,orudje od 2 + tone plus vaga recimo kao na nošenoj tanjiraci sa valjkom nazad je jako ozbiljan teret za bilo koji traktor od 100ks.
Sve je jasno precizirano. U specifikaciji traktora nosivost se izražava na krajevima poluga, a mašina uma svoju težinu i udaljenost težišta od kačenja. I sve se lako izračunava čini mi se preko obrtnog momenta ?
 
Sve je jasno precizirano. U specifikaciji traktora nosivost se izražava na krajevima poluga, a mašina uma svoju težinu i udaljenost težišta od kačenja. I sve se lako izračunava čini mi se preko obrtnog momenta ?
To naravno,taj rus na kraju poluga diže oko 4 tone al u praksi nikad ne nosi na kraju poluga već daleko iza.
 
Ja pricam o teretima blizu traktora ne km iza kabine.Ovo da ima 2t i za 200ks ne bi bilo lako.Ali prskalicu,rasipac i slicno,moze da nosi sigurno 2t bez problema.
I sto bi onda takav teret slomio poluosovinu?
Da ne davimo temu bez veze,pod garancijom da svo orudje za koje je taj traktor predviđen da nosi i da radi sa njim neće nikad polomiti tu osovinu za 100 godina
 
Ne znam sta vi radite sa masinama, ali nije to ni tema price, 1025 bi trebalo da dopuni plavog od 95ks i tako ih tretiram kao traktore 100ks za laksi plug 3 brazde, spremac 3.7n, drljaca 4.5m i rasipac-prskalica oko 1.5t da su bruto.


E sad ovaj sto sam gledao kvacilo pusta skroz gore,kocnice hvataju skroz dole. Nine tip top ali je solidno odrzavan,prednje gume kaput....ima da kaxem jos 1 000e uloga sa gumama ako je sve ostalo ok.
Valja mi prenociti i sutra seci.
 
Ne znam sta vi radite sa masinama, ali nije to ni tema price, 1025 bi trebalo da dopuni plavog od 95ks i tako ih tretiram kao traktore 100ks za laksi plug 3 brazde, spremac 3.7n, drljaca 4.5m i rasipac-prskalica oko 1.5t da su bruto.


E sad ovaj sto sam gledao kvacilo pusta skroz gore,kocnice hvataju skroz dole. Nine tip top ali je solidno odrzavan,prednje gume kaput....ima da kaxem jos 1 000e uloga sa gumama ako je sve ostalo ok.
Valja mi prenociti i sutra seci.
Ako je kvacilo pri kraju nećeš proći sa 1000e sa sve gumama,same kočnice da se urade ako su loše pojedu 300 i kusur evrica a kvacilo dosta vise,nije to kvacilo na 820.
 
Ne znam sta vi radite sa masinama, ali nije to ni tema price, 1025 bi trebalo da dopuni plavog od 95ks i tako ih tretiram kao traktore 100ks za laksi plug 3 brazde, spremac 3.7n, drljaca 4.5m i rasipac-prskalica oko 1.5t da su bruto.


E sad ovaj sto sam gledao kvacilo pusta skroz gore,kocnice hvataju skroz dole. Nine tip top ali je solidno odrzavan,prednje gume kaput....ima da kaxem jos 1 000e uloga sa gumama ako je sve ostalo ok.
Valja mi prenociti i sutra seci.
1025 je mnogo ozbiljniji traktor od svih rusa 80 i 90 konja...

To što bi trebao da radi kod tebe bi sa igranjem radio...

Jedina mu je mana malo tranaport, jer mora da mu se šalta i reduktor...

I da ja bi uvek uzeo sa ruskom pumpom,nikako sa češkom...
 
Nazad
Vrh