MTZ Belarus

A on prekinuo kad je najzanimljivije i drži nas u napetosti,
 
Nebojša 100 šta bi sa onim kvarom,nađe li šta?
Evo malopre sam završio radni dan i bas sam hteo da napišem da sam rešio problem,radi menjac kao sat.
Problem je bio u delu gde se menjac spaja sa reduktorom tj osovina koja izlazi iz menjaca I zupcanik koji prenosi dalje pogon na tu osovinu od prvog ranga.
Ako me budete pitali što je pravilo buku neću znati da vam kažem.
Osovina i zupcanik nemaju nikakva katastrofalna oštećenja na sebi,izgledaju da kažemo normalno,odlučio sam se da zamenim ta dva dela jer mi je jedino bilo logično da tu moze biti problem.
Proban je traktor i ispostavilo se da sam bio u pravu a nakon toga su mi momci iz AP javili da je traktor imao kvar na menjacu dok je bio u garanciji i da je tad po papirima njihovim menjana ista ta osovina i isti taj zupcanik.
 
A on prekinuo kad je najzanimljivije i drži nas u napetosti,
Nisam prekinuo nego sad stigao sa njive
430d8ef8e7340931b8b13cd30719abbb.jpg


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 
A to nije kvar zbog kojeg je rastavljan mjenjač?
Menjac je rastavljan iz razloga što je u jednom momentu počeo da lupa I da "uji" u tom prvom rangu.
Kad je otvoren nadjen je jedan raspadnuti ravno valjkasti lezaj bas na osovini od prvog ranga i nadjena su dva oštećena zupčanika od sporih brzina,sve oštećeno je zamenjeno i sve ostalo pregledano,kad je sklopljen lupanje je prestalo ali je ujanje ustalo i onda kreće igranka od 15 dana.
 
Poslednja izmena:
Ova osovina/vratilo pravila problem 112-1701182 , najjeftinija :ROFLMAO:
Dal je jeftina ili skupa ne znam al ona je pravila problem.
 
Jako su dobri menjaci i uz iole nornalno koriscenje i odrzavanje jako retko crkavaju tj traju dosta radnih sati bez problema al kad se lepo raspadne pojede 3,4 hiljade delova,havarije na njima uglavnom izaziva nedostatak ulja.
Jel to menjac slican 105-tici i 1221 ili? Na 1025 do sada nista na menjacu dirano nije...da ne cuje zlo...6000 sati...3 zamene ulja i to je to...
 
Jel to menjac slican 105-tici i 1221 ili? Na 1025 do sada nista na menjacu dirano nije...da ne cuje zlo...6000 sati...3 zamene ulja i to je to...
Konstukciski je identičan,razlika je unutra u osobinama i nekim zupcanicima itd.
Bez problema guraju po desetak hiljada sati kao sto sam napisao uz malo održavanja i normalno korišćenje.
A i kad stanu obično ne ode sve pa popravka i ne bude tako tragična.
 
Na 1025 na sta obratiti oaznju?
Motor,volan,hidraulika su manje vise isti. Vise me interesuje menjac,blokada,prednja ....
Najviše na menjac,najveća stavka je.
Motor standard,pritisak,auspuh,iber.
Prednju dal radi ili ne jer može biti relativno skupa igranka ako je greška u menjacu.
Menjac sme da zakrci na reduktoru al velika palica ne sme da krci kad se salta.
Povedi bar nekog ko zna da ga vozi pa da ga bar provoza i isalta lepo.
 
1025 ne bih kupovao nikad,pojacana 82-ka nista vise.1021 je vec druga prica,sto pise Sinisa,ali ne samo zbog monobloka,nego jakih poluosovina i svega ostalog sto je bitno kad traktor nosi 2+t na polugama.
 
Nazad
Vrh