MTZ Belarus

Pre par godina, čovek je radio menjač na 539 i zahebe se pa okrenuo zupčanik kontra... Doduše njemu je češao zupčanik o kućište, nije ujio, nije stvarao buku....
A ja sam imao slučaj na jednom autu da menjač lupka u svakoj brzini kada ubrzava. Kada dostigne brzinu onda manje a kada usporava tj koči motorom onda je sve ok. Tri puta sam rastavljao dok nisam video da je tek malo bio oštećen zupčanik koji pokreće diferencijal....
 
Pozdrav svima, umetci dizni za mtz 80 1980god, jel nisu slucajno isti kao za vladimirca? Majstor mi kaze da izgledaju isto pa da proverim jer kod mene za mtz ne mogu da nadjem umetke a za vladimirca mogu... I na koliko bara se steluju dizne od 165-175? Jel tako?
 
Pozdrav svima, umetci dizni za mtz 80 1980god, jel nisu slucajno isti kao za vladimirca? Majstor mi kaze da izgledaju isto pa da proverim jer kod mene za mtz ne mogu da nadjem umetke a za vladimirca mogu... I na koliko bara se steluju dizne od 165-175? Jel tako?
Nisu iste dizne,vladimirac ima dizne sa 3 rupe.
Steluju se na 175 i kad budete kupovali uzmite za mtz 171.1 dizne i izbegavaj te AZPI kod ukrainaca za 10e.
 
Da li zaprljan filter hidraulike moze da bude razlog sto traktor ne digne plug dovoljno visoko(a juce je dizao), ili je pumpa kaput?
 
40 литара, проверавај на мерачу кад буде близу краја. Са горње стране мењача, кроз патос кабине.
 
40-ak ,pretpostavljam prva zamena ulja cim pitas :).Ispod patosa kabine imas cep,skidas poklopac patosa tu otprilike 10-ak cm levo od palice menjaca,normalno prvo povadis patosnicu i one sundjere,tu je to ispod sve samo ce ti se sve kasti sta i kako.
Ja sipam u menjac kod njega Sae90 ,gl5 ,ne bas ono najjeftinije.A neko je pisao ovde da ide i neko gusce,ja cu kod mene menjati opet krajem sledece godine,tj na oko 2k sati menjam,pa cu i ja sipati nesto gusce.Ali sad kad su jutra hladnija dok ne ugreje ta ulja,menjac,prednji most,jbt kao da imas rucnu kocnicu povucenu,cim stisnes kvacilo da saltas brzine on usporava ....
 
Nazad
Vrh