MTZ Belarus

Probaj svaki ležaj da zavrtiš u ruci (drži ga za unutrašnju košuljicu) i ako je do ležaja moralo bi se osetiti. Prethodno ih operi u benzinu ili bilo kako odmasti.
 
Probaj svaki ležaj da zavrtiš u ruci (drži ga za unutrašnju košuljicu) i ako je do ležaja moralo bi se osetiti. Prethodno ih operi u benzinu ili bilo kako odmasti.
Ako kažem da sam i svaki lezaj i svaki zupcanik oprao četkicom u čistoj nafti i odmastio klinerom za kočnice i probao da zavrtim i da se ni jedan ne čuje mislicete da vas zezam.
 
Jedino da odese zupčanike u neku firmu koja proizvodi takve zupčanike pa da oni provere.

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Jbt koliko je covek potrosio vremena na taj traktor 3 puta da rastavlja menjac ...ja bi ga tako vozio,ako vizuelno nema nikakvih problema na zupcanicima,lezajevima,ko mu jeb.. mater onda,vozi nek ''uji'' koliko god hoce.Bubice u usima,pustis muziku,preko njih nabijes dobre antifone i uzivas.A nekad ako se menjac pokvari,onda ce se bar znati sta je bio problem,mada lako moze biti da tako ide hiljadama sati.Uji i kod Imt-a menjac do tacke da je nepodnosljivo skoro,samo mnogo njih ni ne misli na zastitu sluha pa kao navikne na to,i to bude normalno.
 
Пре 10-ак година имао сличну ситуацију на 577, зујање у 5 брзини је било ненормало...
3 пута су мењани и зупчаници и лежајеви и осовинр и бог те шта пита, и после 3 пута је то нестало...
То за 577 није скупо, а немогу но да замисли колико за овог кошта...
Ако је тај трактор направио 4000 сати без проблема, сигурно мора бити проблем до снопа (зупчаника,лежајева или пак осовине).
 
Sta taj traktor radi kad mu je prvi rang toliko bitan? Nisam nikad koristio prvi rang na 1221.
Pa ovdje na forumu u tom rangu svi oru sa tim traktorom , 11 km , ovdje na forumu se pogresno naziva rang , rusi ga nazivaju dijapazoni , prvi rang ili redukcija ima 1 i 3 dijapazon , a taj famozni 3 dijapazan se koristi za teske poslove , drugi rang i 2 dijapazon je sporija brzina 8km
 
Da li se dere samo kad radi tesko ili kad je 4 brzini. Da li je bucan i kad je u prvom rangu i u 1 brzini ili 2 brzini. Onda bi bio sferni lezaj , on je najoptereceniji u 4 brzini.
Ide solo po asfaltu i cuje se,cuje se i u 1 i u 2 i u 3 i u 4 samo što je višlja brzina on je sve bucniji i što je veći gas on je sve bucniji.
 
Imam jos jednu ideju gde bi kvar mogao biti i to ću sutra da probam samo moram prvo u nabavku ranom zorom,ako prodje sve kako treba sutra će biti sklopljen i proban pa javljam sta sam uradio.
Ako nije ni to onda moram potražiti pomoć nekog sveštenog lica,nema treće.
 
Kad odvrneš taj prekidač za ulje ima rupa na prekidaču možda 3mm i nju zapuši silikonom i nek se osuši a prethodno ga operi, očisti od masnoće, i onda ga zavrni i upali traktor da radi, nebi trebalo onda da curi.Kad skineš tapacirung prvo proveri da li tu kaplje ili flisuje ulje (da nije nešto drugo) a uglavnom je tu, čim ga upališ mora da rosi tu ulje.Inače to je sitan navoj tako da običan šraf ne pomaže.
Zasilikonirano i sad ne curi, moram videti da naručim drugi, pa da zamenim u toku zime. Hvala na pomoći.
 
Nazad
Vrh