MTZ Belarus

Rešiću ti ja kvar. Al za uzvrat moraš da ideš ulicom i vičeš: YTO je bolji od MTZ-a! :)
Šala mala, nemoj zameriti!
Znači samo u prvom rangu se čuje? I koliko sam shvatio, zvuk je bez prekida... Kao kad kažu za 5106 da uji, takav je zvuk?
Po logici bi morao biti problem u menjaču, nikako u difu, i to samo negde oko zupčanika prvog ranga i ležajeva tih osovina.....
Ma trcacu go po ulici i vikati da je yto bolji al opet dolazimo do problema.
Bez prekida ujanje i to toliko glasno da ne može da se sedi u kabini.
Celu tu redukciju tj taj prvi rang čine 3 zupčanika na 3 različite osovine,zupcanici bez jedne tačke na sebi,osovine nisu krive ili oštećene na bilo koji način,ležajevi izgledaju kao novi i bez grama ikakvog lifta ili oštećenja,ležajevi ulaze u kućišta bas onako kako treba znaci ni lako a ni previše tesko.
Ja sam po prirodi jako tvrdoglav i uporan i toliko mi ide na živce da sam ga treći put rasturio za 10 dana i opet nisam našao ni svoju neku grešku ili neko oštećenje,mozda sam dva ili tri puta od kad radim imao neku da kažemo ozbiljnu reklamaciju,jednom ili dva puta zbog dela i jednom zbog moje greške al ovako nesto nisam jos doživeo,
 
Замени лежајеве на тим сноповима бар тај део да одстрани као могућ узрок зујања.
 
А пре скидања тог мењача шта је био квар?Дали се он чуо тако и пре првог скидања?Да није проблем сам кутија мењача позиција лежајева итд...
 
Замени лежајеве на тим сноповима бар тај део да одстрани као могућ узрок зујања.
Nisam snimio zadnji put kad sam vozio da možete bar malo da steknete utisak o kolikoj buci se radi,toliko se menjac dere u tom prvom rangu da se motor na punom gasu ne čuje od njega,ne mogu da verujem da takvu buku moze da pravi bilo koji oštećen lezaj.
 
А пре скидања тог мењача шта је био квар?Дали се он чуо тако и пре првог скидања?Да није проблем сам кутија мењача позиција лежајева итд...
Skidan je zato što je u jednom momentu počeo da lupa i da zuji u tom rangu,otvoren,sređeno sve što je bilo u problemu,lupanje nestalo zujanje ostalo.
 
Na 820 curi ulje niz osovinu gde su one tri ručice i sliva se u kabinu jel imaju tu neke gumice?
Skini tapacirung sa te strane i tu ćeš videti jedan prekidač za ulje koji se naslanja baš na taj tapacirung, on je procureo na toj igli gde se navlači žica, izvrni ga i blokiraj tu rupu i zavrni, mislim da ima i čep da se kupi poseban samo pazi taj navoj je u blagi konus ako se dobro sećam a možda i nije.
 
Možeš li nekako da kod strugara navučete ležaj na osovinu i u strug neka ga zavrti u pun šut ako me razumeš, može ležaj da izgleda kao nov a da ima problem.
To nisam probao al verovatno da je izvodljivo i nije losa ideja,napravio sam spojnicu izmedju menjaca I prihvata od 1/2 cola pa sam probao da ga zavrtim udarnim odvijaćem i nemoze da ga dovoljno ubrza da počne da se cuje.
 
Skini tapacirung sa te strane i tu ćeš videti jedan prekidač za ulje koji se naslanja baš na taj tapacirung, on je procureo na toj igli gde se navlači žica, izvrni ga i blokiraj tu rupu i zavrni, mislim da ima i čep da se kupi poseban samo pazi taj navoj je u blagi konus ako se dobro sećam a možda i nije.
Jel može neki šraf da se stavi umesto tog čepa? Ako ništa moram naručiti negde taj čep.
 
Jel može neki šraf da se stavi umesto tog čepa? Ako ništa moram naručiti negde taj čep.
Kad odvrneš taj prekidač za ulje ima rupa na prekidaču možda 3mm i nju zapuši silikonom i nek se osuši a prethodno ga operi, očisti od masnoće, i onda ga zavrni i upali traktor da radi, nebi trebalo onda da curi.Kad skineš tapacirung prvo proveri da li tu kaplje ili flisuje ulje (da nije nešto drugo) a uglavnom je tu, čim ga upališ mora da rosi tu ulje.Inače to je sitan navoj tako da običan šraf ne pomaže.
 
  • Like
Reagovanja: obi
Nazad
Vrh