MTZ Belarus

Mozda pomogne.mi kada smo maseja radili lezaj reverzera je bio ok u radu pre remonta.oprali,vratili ga,ali vrv samo kontra okrenutog(iglicasti lezaj) kakvo je to rondanje bilo...otvorili opet,stavili nov i da ne cuje zlo...
Sve je moguće,kao što sam napisao ovde je zanimljivo što nigde nema oštećenja a buka u tom 1 rangu neverovatna,da nisam otvarao menjac mislio bih da je se u njemu sve raspalo.
Došao sam na ideju da napravim "probni sto" tj da izimitiram pogon na spojnickoj da ga zavrtim tako otvorenog da vidim odakle bi ta buka mogla da dolazi,danas sam na brzinu probao preko udarnog odvijaća da zavrtim menjac al nema dovoljno snage.
 
Другар има проблем на МТЗ 820 стар три године почеле су 4 и 7 брзина да му лупају. Каже прво је 4 била бучнија, а сада је обрнуто сада је 7 бучнија. Каже звук се чује као када би на бицикло ставио од ПВЦ флаше траке па да жбице лупаји по њима. Шта може бити, ја сам му рекао да не користи 4 и 7 док не сазнамо шта је?
 
Другар има проблем на МТЗ 820 стар три године почеле су 4 и 7 брзина да му лупају. Каже прво је 4 била бучнија, а сада је обрнуто сада је 7 бучнија. Каже звук се чује као када би на бицикло ставио од ПВЦ флаше траке па да жбице лупаји по њима. Шта може бити, ја сам му рекао да не користи 4 и 7 док не сазнамо шта је?
Sta god da je menjac napolje,nema druge.
 
Rasturim ga kao cigance napolitanku,becim se dva sata i opet nista ne vidim.
Sledeća opcija mi je da dodje pop da ga okadi,nema druge.
fe8e24ee1389d18c8aa828c19e144966.jpg


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 
@lucky
@srdjan7
Bile na proveri,sve prave kao strela,a i da je kriva osovina morao bi zvuk da se menja kako osovina baca što ovde nije slučaj,buka konstantna i ista,što viša brzina i što više obrtaja buka veća.
 
Hvala bogu posla ima uvek bar desetak dana u napred al u zadnja dva,tri meseca ovo nije normalno koliko ima posla a i kakvi su sve kvarovi.
 
Rasturim ga kao cigance napolitanku,becim se dva sata i opet nista ne vidim.
Rešiću ti ja kvar. Al za uzvrat moraš da ideš ulicom i vičeš: YTO je bolji od MTZ-a! :)
Šala mala, nemoj zameriti!
Znači samo u prvom rangu se čuje? I koliko sam shvatio, zvuk je bez prekida... Kao kad kažu za 5106 da uji, takav je zvuk?
Po logici bi morao biti problem u menjaču, nikako u difu, i to samo negde oko zupčanika prvog ranga i ležajeva tih osovina.....
 
Nazad
Vrh