MTZ Belarus

Drugaru na MTZ 622 pukne neka boca od rashladne tecnosti (raspadne je pritisak) naravno ne primeti bas odmah i traktor se pregreje. Rasklope nije sve sjebano unutra, da li 1 nov klip i ostala masinska obrada. Uglavnom odrade ga generalno. Kad su sve zavrsili oni ga upale provozaju kada ono opet pravi pritisak u toj boci kao da je pregrejan,cim otvore cep ono podize i tera vodu napolje... Probali su i bez termostata isto se desava. Da li neko ima ideju sta moze biti problem?
Uglavnom sa generalnom motora su resii kvar,ali uzrok koji je prouzrokovao taj problem nisu...
Dihtung glave, glava , mokra stublina elektro korozija (mozda prije na lotu da gazda dobije nego ovo na rusu da se dogodi) , nema tu nikakve magije , neki od ovih sistema pusta plinove u rashladnu tecnost.
 
Pozdrav ekipi, treba mi jedna pomoc gde da trazim kvar. U pitanju je rus 552, u toku voznje se čuje škriputanje negde iz menjaca/poluosovina, ne mogu nikako da odredim odakle dopire zvuk. Škriputanje je kao kad se cuju kocnice na autu, probao sam raspustiti skroz kocnice i rucnu i dalje se cuje… ritam se pojacava i smanjuje u odnosu na brzinu okretanja zadnjeg tocka. I pod opterecenjem (npr u oranju) zvuk nestane, samo kad se voza sam traktor bez opterecenja se cuje. Kakvi su simptomi kad odlaze lezajevi na poluosovinama? To mi nekako ima najvise smisla posto je zvuk direktno povezan sa brzinom tockova…
Znam da je pitanje malo nepovezano ali ne mogu nikako ni da snimim odakle dopire zvuk a ni bolje da objasnim…
Da se nije glavčina popustila na poluosovini, one dve polutke sa zarezima.
 
Glavcine bile stegnute maksimalno, ne mrdaju, prednji tockovi isto tako (i žabice i sam tocak). Skinuo sam i zadnje tockove, skidao i dekle lezajeva na poluosovinama da vidim ležajeve i izgledaju perfektno. Skidao sam i kardane prednje vuce, isto se cuje. Kocnice sam definitivno iskljucio iz mogucnosti, kad vozim stiskam jednu pa drugu kocnicu, povlacim rucnu i konstantno se cuje isti zvuk. Probacu kasnije da snimim ako uspe telefon da pokupi taj zvuk.
Jedino sto mi ostaje je da udjem u oranje pa da vidim da li ce doci do samoizlečenja ili ce se pogoršati pa cu lakse naći kvar
 
Pusti ga negde niz brdo ugasenog izbacenog iz brzine mozda ces bolje da ocenis

Послато са RMX3263 помоћу Тапатока
 
Probao i sa upaljenim kardanom i ugašenim, puštao ga nizbrdo, jos mu samo popa nisam doveo danas od silnog vozanja i slušanja opet odem u njivu i pustim ga u brazdu, nema ni da pisne pod opterecenjem. Ovih dana kad uhvatim vremena za njega skinucu i ploču sa menjača da ga malo pogledam unutra, kad dam nekom drugom da vozi a ja se vozim na stepenicama kao da mi zvuk dolazi izmedju kabine i menjača. Sreca ima drugi traktor da spremi za pšenicu pa cemo onda ovoga da rasklapamo.
 
Не дирај док иде. Кад отвориш онда мењај све. Овако свако мало отварање можеш нешто да оштетиш па два-три пута мењаш исти део.
 
Nije ni druk, ne menja zvuk kad se stane na kvacilo. Definitivno je menjac zreo da se pretrese, to ce biti zimski projekat, a do tad ili ce orati drugi traktor ili ce i ovaj malo u brazdu pa sta mu bog da. Srecom ima dobre zvucnike u kabini, kad škripa nadjača 4 zvucnika bice vreme za parking
 
Ovaj nema zec/kornjacu, cuje se najvise u osmoj i devetoj ali moze se reci da se cuje u svim brzinama od četvrte pa na gore, vrv se cuje i u ovima do cetvrte ali se sporo okrece tocak pa se ne primecuje toliko.
Ako i jeste zubcanik od konusnog, kako najlakse doci do njega?
 
Nazad
Vrh