MTZ Belarus

Drugaru na MTZ 622 pukne neka boca od rashladne tecnosti (raspadne je pritisak) naravno ne primeti bas odmah i traktor se pregreje. Rasklope nije sve sjebano unutra, da li 1 nov klip i ostala masinska obrada. Uglavnom odrade ga generalno. Kad su sve zavrsili oni ga upale provozaju kada ono opet pravi pritisak u toj boci kao da je pregrejan,cim otvore cep ono podize i tera vodu napolje... Probali su i bez termostata isto se desava. Da li neko ima ideju sta moze biti problem?
Uglavnom sa generalnom motora su resii kvar,ali uzrok koji je prouzrokovao taj problem nisu...
 
Pre 10ak godina na rusa sam krpio hladnjak u jednoj godini 2 puta,nije mi bilo jasno sto popusta na sacu ,tad sam bacio poklopac hladnjaka u tri lepe p.. materine i vratio neki stari truli sa druge masine sa rupom u njemu moze prst da stane skoro ,od tad nikad vise problema nisam imao.Antifriz u njemu non stop,godisnje ne dolijem vise od 1-1.5litre.Za koji kur... je potreban pritisak u rashladnom sistemu,zbog cega ??.
 
Pozdrav ekipi, treba mi jedna pomoc gde da trazim kvar. U pitanju je rus 552, u toku voznje se čuje škriputanje negde iz menjaca/poluosovina, ne mogu nikako da odredim odakle dopire zvuk. Škriputanje je kao kad se cuju kocnice na autu, probao sam raspustiti skroz kocnice i rucnu i dalje se cuje… ritam se pojacava i smanjuje u odnosu na brzinu okretanja zadnjeg tocka. I pod opterecenjem (npr u oranju) zvuk nestane, samo kad se voza sam traktor bez opterecenja se cuje. Kakvi su simptomi kad odlaze lezajevi na poluosovinama? To mi nekako ima najvise smisla posto je zvuk direktno povezan sa brzinom tockova…
Znam da je pitanje malo nepovezano ali ne mogu nikako ni da snimim odakle dopire zvuk a ni bolje da objasnim…
 
Тупо лупкање на неравном путу, не мора да цури уље из полуосовина. Карактеристичан звук не можеш погрешити.
 
Taj zvuk nemam, skidao sam tockove pre mozda 20ak sati kad smo radili kocnice, onda sam gledao i nema nigde lufta kod poluosovina, tek tek vlazi ulje oko poluosovine, moglo bi se reci da je suvo… skinucu svakako ponovo tockove i podici ga na panjeve pa probati u mestu, skroz nelogican zvuk…
 
Drugaru na MTZ 622 pukne neka boca od rashladne tecnosti (raspadne je pritisak) naravno ne primeti bas odmah i traktor se pregreje. Rasklope nije sve sjebano unutra, da li 1 nov klip i ostala masinska obrada. Uglavnom odrade ga generalno. Kad su sve zavrsili oni ga upale provozaju kada ono opet pravi pritisak u toj boci kao da je pregrejan,cim otvore cep ono podize i tera vodu napolje... Probali su i bez termostata isto se desava. Da li neko ima ideju sta moze biti problem?
Uglavnom sa generalnom motora su resii kvar,ali uzrok koji je prouzrokovao taj problem nisu...
Da nije pukla glava?

Послато са SM-A217F помоћу Тапатока
 
Ništa čudno veruj mi,imaju gomilu modela i gomilu varijacija samo kod nas stiže to što stiže jbg.
Ja sam tek juče saznao da recimo 1523.3 ima 5 ili 6 varijanti menjaca,od razlike u odnosu brzina preko broja brzina itd itd.
 
Drugaru na MTZ 622 pukne neka boca od rashladne tecnosti (raspadne je pritisak) naravno ne primeti bas odmah i traktor se pregreje. Rasklope nije sve sjebano unutra, da li 1 nov klip i ostala masinska obrada. Uglavnom odrade ga generalno. Kad su sve zavrsili oni ga upale provozaju kada ono opet pravi pritisak u toj boci kao da je pregrejan,cim otvore cep ono podize i tera vodu napolje... Probali su i bez termostata isto se desava. Da li neko ima ideju sta moze biti problem?
Uglavnom sa generalnom motora su resii kvar,ali uzrok koji je prouzrokovao taj problem nisu...
Kad neznaju majstori nezahvalno je bilo šta reći ali...
Sumnjao bi na hladnjak. Ako je smanjen protok kroz njega količina rashladne tečnosti koju pumpa šalje je veća nego što može proteći kroz hladnjak i zato diže pritisak u boci. Može da teče na preliv ili što kažeš da, kad skinu čep voda preliva, ili ako je sve dobro zatvoreno, pukne boca.
Da je nešto puklo pa kompresija motora stvara pritisak, moraju se pojaviti mjehurići zraka kad se skine čep.
 
Pre 10ak godina na rusa sam krpio hladnjak u jednoj godini 2 puta,nije mi bilo jasno sto popusta na sacu ,tad sam bacio poklopac hladnjaka u tri lepe p.. materine i vratio neki stari truli sa druge masine sa rupom u njemu moze prst da stane skoro ,od tad nikad vise problema nisam imao.Antifriz u njemu non stop,godisnje ne dolijem vise od 1-1.5litre.Za koji kur... je potreban pritisak u rashladnom sistemu,zbog cega ??.
Kao ekspres lonac, kuva na većoj temperaturi, oko 120⁰C, a na otvorenom sistemu do 100⁰C
 
Nazad
Vrh