MTZ Belarus

Pozdrav za brzine. Ulazili smo više nego jednom u te rasprave i stavrano nemam nameru da to ponovo radim. Rekao sam jednu totalno bezazlenu šalu, ali su mnogi ovde to doživeli lično i odregovali na to kao da su oni sami bili konstruktori MTZ menjača...
Koji ide u sve brzine bez kvačila. :) U vezi ovoga neću više pisati ništa jer je već pisano. Više puta.

Što se tiče kompresora... E tu već prihvatam krvicu lošeg rukovanja. Naime toliko sam bio zanesen lošim zvukom prilikom uključivanja komresora da je malo falilo da ga skinem celog, a da ne proverim cevi vazduha. Kada sam odvrnuo cev izlaza skapirao sam da je ništa drugo ne drži već da je totalno slobidna i da je jedna šelna raspala, crveo ispalo i to je bio uzrok kvara.

Naravno da mi je ideja bila da prvo proverim dotok vazduha do boce i da vidim da li vezduh uopšte izlazi iz kompresora, ali nekako sam se zaneo u mislima i zamalo da skinem ceo komresor (mislim nikakav posao, ali je glupo kad se radi uzaludno :) )
I tako, ako brinete da znate da sam to rešio. Što se tiče šaltanaj brzina... molim vas , tu nemoj te mnogo da brinete. ;)
 
Poslednja izmena:
82.1 1999 god prestao da mi pokazuje koliko ima radnih sati, tj ima mehanicki sat i samo je stao, (neki bi rekli super, sad samo teraj🤣), al ja bi ipak da mi to radi, da li se menja ceo taj sat sa sajlom ili moze i samo sajla? I gde se srafi drugi deo sajle, ako bi neko hteo da kaze, ne uspevam da nadjem 🤔
 
82.1 1999 god prestao da mi pokazuje koliko ima radnih sati, tj ima mehanicki sat i samo je stao, (neki bi rekli super, sad samo teraj🤣), al ja bi ipak da mi to radi, da li se menja ceo taj sat sa sajlom ili moze i samo sajla? I gde se srafi drugi deo sajle, ako bi neko hteo da kaze, ne uspevam da nadjem 🤔
Prvo moraš ti da utvrdiš gde je kvar.
Kako misliš da neko može da sa SIGURNOŠĆU zna gde je kvar ?
Prvo odvrni sajlu ispod sata pa vidi da li se okreće.
 
Nisam ni mislio sa sigurnoscu, ali se na osnovu iskustva moze pretpostaviti sasvim solidno, eto i kolega kaze da je kod vecine belorusa stao sat otprilike sa tim satima.
Svakako necu da rasturam sad kad mi treba traktor
 
Отварао сам тај сат малим шрсфцигером и полако одвојити лим па стакло извадити све напоље унутра има један пар зубчаника конусто-тањирасти они покрећу сат и сајлу ако су се они појели нема му спаса а можда је и сајла пукла...Код мене је било ово прво...и да могу сати да се врате ручно🤣Отварао сам и нови тип да послажем казаљке поиспадале🤣
 
Moze i zuca da bude
ed4ac69e0fd14c9de4c9907b4d1cca44.jpg


Sent from my SM-S908B using Tapatalk
 
Najbolje kad jedan covek vozi sam odredjenu masinu i taj ima osecaj i interedovanje ali takvih je danas jako malo.


Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Da podelim iskustvo sa volanom na belorusu.
Prepravio sam stub volana, sad direktno osovina ide u orbitrol.Izbacene caure i stavljen lezaj do volana i izbacen onaj dupli zglob.

Sad ide prstom kao na imt-u.




Sent from my Mate 50 Pro
 
Nazad
Vrh