MTZ Belarus

Na videu u 55 sekundi sjece na 2 dijela "nazovimo ga DPF" , lijevi dio katalizator , desni filter DPF , kod nekih proizvodjaca ti keramicki dijelovi su izliveni zajedno i filter dpf i katalizator i nema neke granice kao ovdje , inace veci problem kod polovnih kola koje se uvoze sa "samo sto nije propalog zapada" nego "plivajuci zamasnjak" :haha:

 
Komresor prestao da radi. Uvek pri uključivanju se čuo zvuk koji baš nije poželjan kod mašinskih elemenata, ali to je tako loše rešano. Da li možda treba sve vreme da se drži uključenim ili?

Pretpostavljam da je otuišla ili ta ručica koja pomera zupčanik kako bi ga uključila ili sam zupčanik. Šta obično to crkava? Da li ta poluga za uključivanje može da se izvadi bez skidanja kompresora?
 
Da je slomljen zupcanik velika verovatnoca je da bi bila žurka u razvodu motora.
Ako je plastična ručica za uključenje proverite da ne proklizava plastika.
 
Da je slomljen zupcanik velika verovatnoca je da bi bila žurka u razvodu motora.
Ako je plastična ručica za uključenje proverite da ne proklizava plastika.
Trebalo bi da je ovakva. Ne znam da li je plastika. Osetim da pomera nešto unutra, ali sada mogu da je vrtim ceo krug. Sutra ću skinuti komresor da vidm šta se dešava. Da li se lako skida ili ima komplikacije. 4 šrafa ga drže 3 su lako dostupna ne znam do onog četvrtog kako se dolazi?

Da ne može ne bi ti tako rekao....nekad doduše mora na alnaser da se čvakne,da bi se zubčanik namestio, al svakako dok kotor radi se to ne praktikuje...30 godina već vozim rusa
Stvarno ne znam. Slabo sam ja koristio taj kompresor. Ćale ga uglavnom uključuje. Slušao sam njega da ne može da se uključi kada traktor ne radi. Mada sam i ja probao i stvarno ne može kada je u odredjenom položaju. Ipak trebao sam da pitam nekog malo ranije pošto mi je po zvuku bilo jasno da mu takvo uključivanje nije dobro za zdravlje.

Šta mislite o tome da se ne isključuje uopšte? Na IMT radi konstantno i ne fali mu ništa. Kod rusa je dizajn sličan, ima stalno podmazivanje uljem pod pritiskom ne vidim razlog što bi mu škodilo. Osima ako baš ima nekih razloga zbog kojih bi trebao da radi samo kad je potrebno?
 
@dusanboss plasticno djubre koje hoce da se provri,ništa čudno.
Sto se skidanja tice crevo od usisa,cev od "izduva",crevo od podmazivanja,tri matice 17 kljuc sa donje strane,jedan 14 sa gornje.
 
Nisam nikad ni seo u rusa, a nisam ni neki poznavalac svih traktora, sem ferge, ali čitajući vaše komentare, malo sam zbunjen da neki imaju taj traktor duži period a da još nisu ovladali sa svim polugama i ručicama na njemu, sem žute, naravno.
 
Зато што споља изгледају више-мање исто али опрема може да буде различита.
Па дође до забуне у расправи како неки трактори имају неке опције а други не
 
Nisam nikad ni seo u rusa, a nisam ni neki poznavalac svih traktora, sem ferge, ali čitajući vaše komentare, malo sam zbunjen da neki imaju taj traktor duži period a da još nisu ovladali sa svim polugama i ručicama na njemu, sem žute, naravno.
Ne možeš rusom nikad u potpunosti ovladati. Možeš samo manje ili više da se približiš nečemu što se zove idelno rukovanje MTZ Belarus mašinama.
Priča se da je kod Čuruga živeo stariji čovek koji je umeo da menja brzine bez da mu ikad zakrči, ali sad je verovatno već odavno mrtav, a priča nije potvrdjena. :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
 
Ne možeš rusom nikad u potpunosti ovladati. Možeš samo manje ili više da se približiš nečemu što se zove idelno rukovanje MTZ Belarus mašinama.
Priča se da je kod Čuruga živeo stariji čovek koji je umeo da menja brzine bez da mu ikad zakrči, ali sad je verovatno već odavno mrtav, a priča nije potvrdjena. :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Ljudi saltaju rusa bez kvacila da ne zakrci a ne sa kvacilom.
 
Znam za slučaj u Gospođincima da je kupio novog Vladimirca i terao ga je dok nije stao (samo je gorivo sipao), pozvao Agouniverzal (valjda sam pogodio). Došli majstori, pitali da li je menjao ulje u motoru i kada. Odgovorio je da je kupio nov traktor da ne bi ništa radio na traktoru jer ne zna.
 
Ne možeš rusom nikad u potpunosti ovladati. Možeš samo manje ili više da se približiš nečemu što se zove idelno rukovanje MTZ Belarus mašinama.
Priča se da je kod Čuruga živeo stariji čovek koji je umeo da menja brzine bez da mu ikad zakrči, ali sad je verovatno već odavno mrtav, a priča nije potvrdjena. :ROFLMAO: :ROFLMAO: :ROFLMAO:
Ide rusov menjač ko u sir,i bez kvačila....ništa nije komplikovaniji od drugih nesinhronizovanih menjača,kolje ga samo ta knedla(820) između 8me i 9te...
Svaku mašinu pod broj jedan moraš osetiti ...u dvorištu na raspolaganju imam 4 rusa i dve imt 7ice,i svaki se šalta bez krčanja,al svaki na neki svoj način...jedna sedmica ide 3ća 4ta 5ta samo sa duplim kvačilom,druga mora i sa međugasom i to dva kratka pritiska na gas...tako i rusi,jedan ovako,drugi onako
 
Nazad
Vrh