MTZ Belarus

Zavisi kakvu zemlju imaš za obradu, taj plug može da povećava zahvat 32,36,40,44cm po glavi, greda je 10x10cm a razmak između glava 102cm, visoki klirens mislim da je 80-82cm visine, taj plug je solidne konstrukcije i ako se lepo agregatira može on dugo da traje, opet zavisi od zemlje.
Нема пуно тешке земље.Мењао сам трактор па ми треба савет око плуга.Хвала колега.👍
 
Nisam razumeo najbolje,da li iskljucis prednju vucu prilikom svakog okretanja nakon izlaska iz brazde,na to si mislio?

Tako je 1025.2, iskljucim je na prekidac kada izadjem iz koceva ili gde je tvrdje pogotovo kada okrecem. Ali lampica prednje vuce se upali i kada pritisnes kocnicu. 🤣
 
Neki moj poznanik vec 2x uradio glavu motora,kaze greje mu se stalno traktor. 1221.3
Traktor nema ni 1500rs.
Dal je fabricka greska nesto ili on ne zna da ga vozii.
Nisu našli kvar,1221.3 nema šanse da se pregreva ako nije u ozbiljnom problemu čak i ako ga maltretiras previše opet se neće grejati tj pregrevati.
 
Meni na 892 hoce da pomeri kazaljku na 77-80 temperaturu kad ukljucim klimu, kontam da mu je tu zgusnuto zbog hladnjaka dva ali zato redovno cistim, ali i to mi je sad podigao na 40+ u suncokretu i prikolicama...ali tu stoji, kontam da mesa non stop, posto je normalna 70....ali sto kazu, uvek se tripujem pa stalno gledam u tablu...hteo sam da ugradim i mehanicke satove za ulje i temp, ali majstor lokalni kao dok rade ovi ne diraj, ili ga je mrzelo verovatno
 
Tako je 1025.2, iskljucim je na prekidac kada izadjem iz koceva ili gde je tvrdje pogotovo kada okrecem. Ali lampica prednje vuce se upali i kada pritisnes kocnicu. 🤣
Komšo više ćeš sjebati sa tim uključi isključi.Blokadu diferencijala ,kad uključiš nesmeš motati.A prednju vuču teraj i nemisli po njivi.Šta da ti je staro uklučivanja dole ko na starijim serijama dobio bi išjas posle dan oranja .A to što se pali kad stisneš kočnicu verovatno sam prebaci u onaj srednji mod kad oseti teško da se sam ukluči.Jel se ugasi kad pustiš kočnicu ugasi.
 
Neki moj poznanik vec 2x uradio glavu motora,kaze greje mu se stalno traktor. 1221.3
Traktor nema ni 1500rs.
Dal je fabricka greska nesto ili on ne zna da ga vozii.
Pitaj Sale Car, on ima iskustva sa glupostima (ljudska greška pri montaži), smešno ali istinito. Treba u tom smetu razmišljati.
Znam ljude koji naprave oko 4.000rs i ne menjaju vazdušni filter, samo ga izduvaju sa kompresorom na 560 na leru. Isto važi i za hladnjake.
 
Komšo više ćeš sjebati sa tim uključi isključi.Blokadu diferencijala ,kad uključiš nesmeš motati.A prednju vuču teraj i nemisli po njivi.Šta da ti je staro uklučivanja dole ko na starijim serijama dobio bi išjas posle dan oranja .A to što se pali kad stisneš kočnicu verovatno sam prebaci u onaj srednji mod kad oseti teško da se sam ukluči.Jel se ugasi kad pustiš kočnicu ugasi.
A vidis za ovaj .2 kaze uputstvo da blokadu sam iskljuci ako namotas preko 15°

Agropanonka uputstvo kaze za prednju: "Prilikom stiskanja nozne kocnice pali se prednja vuca"

Nebojsa mislim da je pisao za prednju na dugme da je bolje ukljuciti "na stalno" pa iskljuciti kada ne treba nego "auto".
 
То важи кад је све исправно од хидраулике и блокаде точкова. Кад се раскачи блокада задњих точкова, више не ради, ако је укључена предња вуча предњи вуку и кад су скроз намотани.
 
A vidis za ovaj .2 kaze uputstvo da blokadu sam iskljuci ako namotas preko 15°

Agropanonka uputstvo kaze za prednju: "Prilikom stiskanja nozne kocnice pali se prednja vuca"

Nebojsa mislim da je pisao za prednju na dugme da je bolje ukljuciti "na stalno" pa iskljuciti kada ne treba nego "auto".
Pa onda ti je sve dobro teraj i ne misli.A blokadu nikad ne uključujem,bukvalno nikad.
 
Pozdrav ljudi. Jel ime neki dobrovoljac da mi premeri poteznicu od rusa 82, onu sto ide na dve bolcne.. Tačnije me zanima debljina materijala i dužina same pteznice.
 
76eec2086a393dd9c6835540b9e377fb.jpg
 
Ове сајлашице много добре приколице, имала их некада ЗЗ"Задругар" у Врбасу. То није могуће претоварити.
 
Nema sanse, mi imamo takvu samo su tockovi nazad, dve osovine i kaci se na kuku, moze da natovari oko 10500 psenice i kukuruza, jednom sam i soje nakrkao toliko
 
Nazad
Vrh