MTZ Belarus

Ima na novim sto se prednja vuca ukljuci na prekidac lampica, pa sija kada pritisnes kocnicu. posle 64 kruga me rednovno izbezumi u oranju da li sam motao sa ukljucenom prednjom.
 
Ima Belarus lampicu koju upali kad se povuce rucna,ok malo je od volana slabije vidljivo,ali primeti se.Zvucno obavestenje je najsigurnije.
 
Ali je problem što je ručna pričvršćena na kabinu a kabina je na gumenim nosačima pa kad ideš lenijom možeš videti kako ručna ide gore dole. I onda to cimanje izmrka prekidač pa zbog njega uglavnom stalno svetli lampica i onda ljudi ili isključe ili ne obraćaju pažnju ili ne svetli lampica.
 
Podigne se taj prekidac malo gore,ka rucici,onda je dobro,kod mene ne pali tu lampicu iako se rucica nekad trese.
 
Ima na novim sto se prednja vuca ukljuci na prekidac lampica, pa sija kada pritisnes kocnicu. posle 64 kruga me rednovno izbezumi u oranju da li sam motao sa ukljucenom prednjom.
Nisam razumeo najbolje,da li iskljucis prednju vucu prilikom svakog okretanja nakon izlaska iz brazde,na to si mislio?
 
Па угради је сам, а шта те плаши то што си га возио са укљученом предњом? Да се нешто десило десило би се одма. Колико пута сам ја терао тако под предњом укљученом па му ништа није било. Опусти се то је ипак МТЗ.
Prvi put mi se desilo a traktor ima 500 rh, baš mi je bilo krivo kad sam skapirao, a to se desilo na raskrsnici kad sam oduzeo gas osetio sam da mi brže usporava traktor nego inače, ovako nekih zvukova ili vibracija uopšte nema dok je upaljena.
Sledeći put u hangaru točkove na pravac i stiskam blokadu, ne uključujem prednju sigurno ..
u kom položaju držiš ručicu kada voziš po asfaltu isključena ili onaj medju položaj da automatski uključi?
 
Koji rus? Ma kakva blokada u hangaru, tamo je tesno i uvek treba motati a to ne ide sa blokadom. Plus što je jako nezgodno postavljena papučica pa je treba stiskati vrhovima prstiju a nije baš ni lako duže držati stisnutu. (govorim za MTZ 820)
Ne boj se prednje vuče, ja je uvek palim kad dođem na njivu i gasim kad krenem na drugu njivu ili kući. I to uvek onaj stalno uključeni režim (ručica skroz gore). Ako ti je baš problem da je zaboraviš isključiti, stavi je na onaj automatski mod, onda se ona sama isključi kad brže poteraš (valda, ne znam jer ne koristim taj režim)...
 
Na njivi je lako čim zabravim hidrauliku sa kandzom odmah ugasim prednju, na to sam se već navikao.
I kod mene je isto uvek skroz dole poluga kad je ne koristim, a taj automatski režim ne radi uopšte kao da je isključena prednja čak i kad zadnji točkovi proklizavaju u mestu.
 
Prvi put mi se desilo a traktor ima 500 rh, baš mi je bilo krivo kad sam skapirao, a to se desilo na raskrsnici kad sam oduzeo gas osetio sam da mi brže usporava traktor nego inače, ovako nekih zvukova ili vibracija uopšte nema dok je upaljena.
Sledeći put u hangaru točkove na pravac i stiskam blokadu, ne uključujem prednju sigurno ..
u kom položaju držiš ručicu kada voziš po asfaltu isključena ili onaj medju položaj da automatski uključi?
Увек искључена само на њиви је скроз горе повучем као и Дукеј што ти је објаснио. Тај средњи положај никада нисам користио.
 
U hangaru kad je sezona vrsidbe suncokreta treba i blokada i prednja vuca ,2 zmajevke je muka iscupati iz gomile suncokreta ako ih iskipujes kako ne treba, jer traktor klizi po masnom,nema nikakav grip o beton.Tu prednja vuca sluzi da vuce traktor levo desno prilikom motanja volana od punog levog ,do punog desnog bez zaustavljanja, da bi ruda prikolice se koliko toliko oslobodila,nikakvo cupanje na kvacilu ne pomaze i samo unistavas traktor tako,tako rade zadrugari samo na tudjim masinama.
Prosle godine sam izvlacio komsiju iz gomile suncokreta,a mene je jednom telehendler izvlacio,desi se da ne mogu drugacije iskipovati prikolice nego u samu gomilu i onda veci deo suncokreta ode pod tockove prikolica,traktor nema sanse ni da mrdne prikolice onda.
 
Nisam vlasnik 1221.3 al u toj kombinaciji moze samo plug da naj....... 😀
Salu na stranu jedino potrošnja moze mozda da bude pod znakom pitanja ma da opet zavisi i na koliko se raširi plug.
 
Zavisi kakvu zemlju imaš za obradu, taj plug može da povećava zahvat 32,36,40,44cm po glavi, greda je 10x10cm a razmak između glava 102cm, visoki klirens mislim da je 80-82cm visine, taj plug je solidne konstrukcije i ako se lepo agregatira može on dugo da traje, opet zavisi od zemlje.
 
Neki moj poznanik vec 2x uradio glavu motora,kaze greje mu se stalno traktor. 1221.3
Traktor nema ni 1500rs.
Dal je fabricka greska nesto ili on ne zna da ga vozii.
 
Nazad
Vrh