MTZ Belarus

Ma gde prija, nervira me samo tako,ne dodje baš do crvenog,motor uradjen i glava naravno,pumpa i nove dizne,ne dimi,pun snage,štekće ko sat,prvi put od kad radim imam traktor da bukvalno ni kap ali bukvalno ni kap ulja ili vode da moram da dolivam(obično je bilo bar malo ulja svaki bar tri dana oranja 3-4 deci ili vode pomalo ponekad) ovaj je orao i tanjirao i ništa celu jesen nisam dosuo do menjanja,ni antifriz ni ulje.
Termostat 72 ili 78 sad da ne slažem sve u svemu ispod 80.
Ventilator 8 pera.
Ali kad ugreje u podne ako tanjiram primer a napolju je 30 stepeni on kreće da diže a vidi se da traktor ne oseti tanjiraču,pa vučem je sa 820 nekad po istom vremenu i on ne diže temperaturu.
Izuvavao hladnjak.Džabe.
Ako je ispod 90 stepeni to nije nikakvo dizanje temperature,samo gas.
 
Ne pregreva se ali ode do crvenog polja ali samo u podne rano ujutru je sve u granicama.Da budemo iskreni ni vozacu ne prija
Koji put već pišem da je rus dobro promišljena mašina, ako i nije od početka baš sve valajlo kroz godine se došlo do pravih konstrukcija, zato ga i ne menjaju 3/4 veka! To grejanje motora je namerno ostavljeno, jer ako su vremenske prilike takve da se motor greje onda se i vozač kuva. A rusima je čovek na prvom mestu! Zato su i ostavili to grejanje čim malo pripeče, da bi se u toj situaciji posao batalio i vozač otišao na odmor! Nema šta, sofisticirano rešenje za zaštitu vozača! :haha:
 
Drugari, danas dok sam vuko suncokret zaboravio da isključim prednju vuču kad sam izašo iz hangara i potero sam ga tako 800-1000 metara dok nisam skapirao oko 25 kmh sam išao, ovo mi se prvi put desilo ...
Pitanje mislim da znate
Radi sve normalno, nema nekih zvukova čudnih ...
 
Drugari, danas dok sam vuko suncokret zaboravio da isključim prednju vuču kad sam izašo iz hangara i potero sam ga tako 800-1000 metara dok nisam skapirao oko 25 kmh sam išao, ovo mi se prvi put desilo ...
Pitanje mislim da znate
Radi sve normalno, nema nekih zvukova čudnih ...
Ne bi trebalo da je nešto slomio,malo je to vremena i kilometara.
Samo pun gas I polako.
 
Drugari, danas dok sam vuko suncokret zaboravio da isključim prednju vuču kad sam izašo iz hangara i potero sam ga tako 800-1000 metara dok nisam skapirao oko 25 kmh sam išao, ovo mi se prvi put desilo ...
Pitanje mislim da znate
Radi sve normalno, nema nekih zvukova čudnih ...
Кад сам вукао жито активирао ручну кочницу јер сам истоварао само задњу приколицу и вратим се на вагу и можда још 200 300 метара. Крене да смрди паљевина. Ја изашао из трактора - нема ништа. Реко ајде да видим приколице - ништа. Ма идем кући. Али ајде да видим десну страну. Кад тамо се дими из кочница. Потрошио сам цео пп апарат али димило се и даље. Имао сам 5 6 флаша воде и онда сам заливао. Дошао кући, откачио приколице на улици, закачио црево за воду и опет залио. Још 2 3 пута смо заливали до вечери.
После размишљам па пп апарат нисам ни требао да користим јер није била ватра, само се унутра угрејало.
Не треба журити и треба бити фокусиран на посао. Грешке се дешавају.
 
Боље да си откачио приколице и наставио да га возаш док се само не охлади, него овако заливати га хладном водом док је угрејано.
 
Juče je u kabini bilo 50+ stepeni, a žurba velika da kombajn ne bi čekao i eto, sad razmišljam mogli su rusi da ugrade jednu lampicu na instrument tabli koja bi svetlela dok je uključena prednja vuča ...
 
Juče je u kabini bilo 50+ stepeni, a žurba velika da kombajn ne bi čekao i eto, sad razmišljam mogli su rusi da ugrade jednu lampicu na instrument tabli koja bi svetlela dok je uključena prednja vuča ...
Onda to ne bi bio MTZ i nebi toliko koštao. Nije to samo jedna lampica, jedno vuče drugo.
 
Juče je u kabini bilo 50+ stepeni, a žurba velika da kombajn ne bi čekao i eto, sad razmišljam mogli su rusi da ugrade jednu lampicu na instrument tabli koja bi svetlela dok je uključena prednja vuča ...
Па угради је сам, а шта те плаши то што си га возио са укљученом предњом? Да се нешто десило десило би се одма. Колико пута сам ја терао тако под предњом укљученом па му ништа није било. Опусти се то је ипак МТЗ. 😁😉
 
Nazad
Vrh