MTZ Belarus

Kojom brzinom bih mogao ici niz makadamsko brdo sa 10-12 tona tereta. Nisam nikad imao priliku spustati neki veci teret. Uglavnom 3-4 tone i ne razmisljam o brzini. Da li je 5ta u kornjaci brza?
 
Kad je put nasut rizlom malo se menjaju pravila najgora moguća podloga...
5ta bi trebalo da je ok...na asfaltu i 892 i 820 spuštam u 6toj kornjači...
 
Nemam mnogo iskustva sa brdom ali imam sa nadvožnjacima ako to nešto znači.Kočnice imam samo na traktoru, spuštam se polako bez dodavanja gasa, motorno kočenje i nema problema.
 
Kojom brzinom bih mogao ici niz makadamsko brdo sa 10-12 tona tereta. Nisam nikad imao priliku spustati neki veci teret. Uglavnom 3-4 tone i ne razmisljam o brzini. Da li je 5ta u kornjaci brza?
Objasni nam malo to brdo,duzina,nagib? 10-12t na jednoj prikolici ili na dve prikolice? Taj teret zajedno sa masom prikolica ili +masa prikolice? To nije mali teret i može biti malo nezgodno.
 
Duzina brda je nekih 150-170 metara. Visinska razlika na toj duzini je sigurno 35 metara. Racunam do nekih 12 tona sa prikolicom. Jedna prikolica dvoosovinka.
 
Без кочница се не зезај. Ако кренеш да кочиш трактором може да забаци задњи крај тракора. Је ли то само спуст или се треба и попети после? Предња вуча би било пожељно да буде укључена .
 
Ne brini rus se odlično ponaša sa teretom, prošle godine vukao sam 20 tona bruto 2 zmajevke ili jedna kamionka, ide to super 6 kornjača i polako ..
sa imt 558 to je bilo mnogo dramatičnije :ROFLMAO:
 
Аркадије, ако успе да крене са толико терета из места из њиве, брдо неће представљати проблем... Овде су практиковали друга приколица се пуни у покрету нема заустављања.
 
Nazad
Vrh